Sygnał radiowy został przechwycony z odległości 9 miliardów lat świetlnych od Ziemi

sygnał radiowy 9 miliardów lat świetlnych stąd Daleko od Ziemi, został uchwycony w rekordowym nagraniu, Space.com powiedział w piątek.

Sygnał jest wykrywany przez unikalną długość fali znaną jako „linia 21 cm” lub „linia wodoru”, o której mówi się, że jest emitowana przez neutralne atomy wodoru.

the Sygnał został przechwycony Według raportu, dzięki radioteleskopowi Giant Metrewave w Indiach może to oznaczać, że naukowcy mogą rozpocząć badanie powstawania niektórych z najstarszych gwiazd i galaktyk.

Naukowcy zaangażowani w projekt aktualizacji GMRT.
(Hemant Mishra/Mint za pośrednictwem Getty Images)

Jak obserwować „zieloną kometę”, która zbliża się najbliżej od 50 000 lat

Naukowcy wykryli sygnał z „galaktyki gwiazdotwórczej” o nazwie SDSSJ0826+5630, który został wyemitowany, gdy licząca 13,8 miliarda lat Droga Mleczna – galaktyka, w której znajduje się Ziemia – miała zaledwie 4,9 miliarda lat.

„To odpowiednik spojrzenia wstecz w czasie o 8,8 miliarda lat” – powiedział Arnab Chakraborty, autor i kosmolog z tytułem doktora habilitowanego na Uniwersytecie McGill, w oświadczeniu wydanym w tym tygodniu.

Widok Drogi Mlecznej z obszaru Parku Narodowego Puyehue w pobliżu miasta Osorno, Chile, 8 maja 2008 r.

Widok Drogi Mlecznej z obszaru Parku Narodowego Puyehue w pobliżu miasta Osorno, Chile, 8 maja 2008 r.
(Reuters/Ivan Alvarado)

Ponad 3 miliardy gwiazd i galaktyk zostało schwytanych w ramach nowego, ogromnego przeglądu

Mówi się, że galaktyki emitują światło w szerokim zakresie długości fal radiowych. Ale do niedawna fale radiowe o długości 21 cm były rejestrowane tylko z pobliskich galaktyk.

„Galaktyka emituje różne rodzaje sygnałów radiowych. Do tej pory można było odebrać tylko ten konkretny sygnał z pobliskiej galaktyki, co ogranicza naszą wiedzę o galaktykach najbliższych Ziemi” – powiedział Chakraborty.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

the Sygnał umożliwił astronomom pomiar galaktyczną zawartość gazową, a tym samym znaleźć masę galaktyczną.

W raporcie napisano, że ten projekt doprowadził naukowców do wniosku, że ta odległa galaktyka ma masę dwukrotnie większą niż gwiazdy widoczne z Ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *