Jury Sundance opuszcza scenę po tym, jak festiwal nie dostarczył napisów

jury za SundanceAmerykański Konkurs Dramatyczny wycofał się z premiery „Dziennik snówPiątkowy wieczór z powodu incydentu, w którym festiwal nie zapewnił odpowiednich napisów dla niesłyszących i niedosłyszących widzów – w tym jurora Marlee Matlin.

Członkowie dramatycznego jury – w skład którego wchodzili Jeremy Harris, Eliza Hetman i Matlin – postanowili wspólnie wyjść z filmu, który zaczął się po tym, jak urządzenie do tworzenia napisów dostarczone Matlinowi nie działało. I chociaż urządzenie zostało naprawione kilka godzin później, zwróciło uwagę na większy problem, który pojawił się za kulisami, dotyczący zdolności festiwalu do uczynienia filmów bardziej dostępnymi dla wszystkich widzów. Festiwal poinformował, że jury zamierza pokazać film zespołowo przed zakończeniem festiwalu.

Według wielu źródeł, jury wielokrotnie wyrażało obawy zarówno Sundance, jak i filmowców, że filmy pokazywane na tegorocznym festiwalu powinny mieć otwarte napisy. Na innych międzynarodowych festiwalach, w tym w Cannes i Wenecji, na ekranie wyświetlane są filmy w wielu językach. W tym roku Sundance poprosił uczestników o przesłanie danych uwierzytelniających, aby sprawdzić, czy potrzebują dostępu do napisów.

Jednak wiele źródeł wskazuje, że kilku filmowców odrzuciło prośbę o dostarczenie napisów na otwartym ekranie, powołując się na koszty i czas związany z tworzeniem kolejnej wersji. Źródła podają, że niektórzy kupujący zasugerowali, że włączenie komentarza na ekranie mogłoby w jakiś sposób zaszkodzić cenie wywoławczej filmu na rynku, gdy próbują rozdać ziemię.

W środku kontrowersji wokół „Magazine Dreams” jury wysłało podpisany list do filmowców festiwalowych, prosząc ich o pozwolenie na pokazanie odbitek „DCP Open Illustration”.

Tu jest napisane, że kopia wiadomości, którą otrzymaliśmy różnorodność. „Siedzenie w pokoju z innymi miłośnikami filmów i wspólne kibicowanie im jest ekscytujące, a Sundance było dla każdego z nas ważnym miejscem, w którym mogliśmy to robić w trakcie naszej różnorodnej kariery. Ruch kina niezależnego rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych jako sposób, aby film był dostępny dla wszystkich, a nie tylko dla tych, którzy lubią go najbardziej”. Przywilej między nami. Jako jury, nasza zdolność do docenienia pracy, jaką wszyscy włożyliście w tworzenie tych filmów, została ograniczona przez fakt, że nie są one dostępne dla każdego z nas”.

READ  Zwiastun reality show Squid Game został wydany dla Netflix The Challenge

W odpowiedzi na incydent dyrektor generalny Sundance, Joanna Vicente, wydała oświadczenie: „Naszym celem jest sprawienie, aby wszystkie doświadczenia (zarówno osobiście, jak i online) były jak najbardziej dostępne dla wszystkich zaangażowanych. Uznaje się, że nasze wysiłki w zakresie ułatwień dostępu stale ewoluują, a informacje zwrotne pomagają napędzać go dla całej społeczności.” „.

W przeszłości firma Sundance dołożyła wszelkich starań, aby pomieścić osoby z różnymi niepełnosprawnościami w ramach deklarowanego mandatu inkluzyjności. W tym roku dwóch amerykańskich tłumaczy języka arabskiego zabrało liderów festiwalu i filmowców na scenę, aby wygłosić przemówienia otwierające i poprojekcyjne sesje pytań i odpowiedzi.

W 2020 roku festiwal zapewnił, że urodzony z rozszczepem kręgosłupa i poruszający się na wózku inwalidzkim współreżyser „Crip Camp” James Lebrecht mógł uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach, w tym w premierze filmu. Źródła podają, że festiwal próbował obejść odmowę zespołu „Magazine Dreams” dostarczania napisów i dał Matlinowi alternatywną technologię, która się zepsuła. Czas rozpoczęcia pierwszego pokazu został opóźniony o 45 minut. Źródło twierdzi, że opóźnienie było spowodowane problemem technicznym, ale nadal nie jest jasne, czy było to związane z napisami.

Nie jest od razu jasne, czy inne filmy pozwolą teraz na napisy na ekranie po tym nieszczęściu.

„Magazine Dreams” wyreżyserował Elijah Bynum i koncentruje się na czarnoskórym kulturyście-amatorze granym przez Jonathana Majorsa, który stara się znaleźć kontakt z człowiekiem.

Przeczytaj pełne oświadczenie dyrektora generalnego Sundance, Vicente:

„Naszym celem jest sprawienie, aby wszystkie doświadczenia (osobiście i online) były jak najbardziej dostępne dla wszystkich zaangażowanych osób. Uznaje się, że nasze wysiłki na rzecz ułatwień dostępu stale ewoluują, a informacje zwrotne pomagają kierować je do przodu dla całej społeczności.

„Urządzenie wyświetlające używane do wyświetlania napisów nie działało podczas jednego z naszych pierwszych koncertów w piątek wieczorem. Jury wyszło, aby mogli zobaczyć to razem w innym czasie podczas festiwalu. Nasz zespół natychmiast pracował z urządzeniami w tym miejscu, aby przetestować je ponownie do następnego seansu i urządzenie działało bez zarzutu.

„Nasz zespół wykonał wyjątkową pracę w tej dziedzinie, ale zawsze jest więcej pracy do wykonania. Nadal musimy zrobić więcej, gdy się uczymy i patrzymy na społeczeństwo jako całość.”

READ  Aktorka Bayonetta Helena Taylor wzywa do bojkotu Bayonetty 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *