Syria twierdzi, że w izraelskim nalocie w pobliżu Damaszku zginęło czterech żołnierzy, a trzech zostało rannych

Syryjskie media państwowe podały, że w izraelskim ataku w pobliżu stolicy Damaszku wczesnym rankiem w środę rano zginęło czterech syryjskich żołnierzy, a trzech zostało rannych.

To już trzeci izraelski atak na Syrię w tym miesiącu.

Państwowe audycje mówią, że obrona powietrzna Syrii odpowiedziała na izraelski atak. „Nasza obrona przeciwlotnicza stanęła w obliczu izraelskiej okupacji na obrzeżach Damaszku” – podała agencja informacyjna SANA.

Syryjskie media państwowe cytowały niezidentyfikowanego syryjskiego urzędnika wojskowego, który powiedział, że pociski ziemia-ziemia zostały wystrzelone z północnego Izraela na pozycje wojskowe w pobliżu Damaszku.

Urzędnik powiedział, że większość izraelskich rakiet została zestrzelona, ​​a armia syryjska nadal obserwuje „konsekwencje okupacji”.

Syryjskie wojsko twierdzi, że wystrzeliwuje nadlatujące rakiety po prawie każdym izraelskim ataku, który izraelscy urzędnicy wojskowi i analitycy obrony cywilnej często odrzucają jako puste prawo do przechwalania się.

Sanaa opublikowała wideo przedstawiające pocisk obrony powietrznej lecący na nocnym niebie.

W późniejszym oświadczeniu nadawca powiedział, że zginęło czterech żołnierzy, trzech zostało rannych i doszło do „niektórych strat materialnych”.

Syria ogłosiła dwa izraelskie ataki w pobliżu Damaszku na początku tego miesiąca, w tym rzadki dzienny nalot lotniczy.

W następstwie rzekomego ataku w ciągu dnia lokalne media doniosły o wybuchach w pobliżu miasta Masjaf, które, jak się uważa, było wykorzystywane jako baza przez siły irańskie i bojowników pro-irańskich i było wielokrotnie celem rzekomych ataków na Izrael w ostatnich latach .

Na początku marca izraelskie ataki w pobliżu Damaszku zabiły dwóch oficerów irańskich strażników rewolucyjnych. Policja obiecała pomścić zabójstwa i zaatakowała Autonomiczny Region Kurdystanu w Iraku, twierdząc, że jest to izraelskie „centrum strategiczne”.

READ  Huragan nawiedził okolice Los Angeles

Z reguły izraelskie wojsko nie komentowało konkretnych ataków w Syrii, ale przyznało się do prowadzenia setek bitew przeciwko grupom wspieranym przez Iran. Mówi, że atakuje również okręty wojenne, które uważa się za związane z tymi grupami.

Nawet po tym, jak Moskwa rozpoczęła inwazję na Ukrainę, izraelskie ataki na kontrolowaną głównie przez Rosję przestrzeń powietrzną Syrii trwały.

Wygląda na to, że Izrael jest w konflikcie z Rosją Coraz większe poparcie dla Ukrainy. Jednak premier Naphtali Bennett starał się zachować izraelską swobodę poruszania się po niebie Syrii, bez bezpośredniej krytyki Rosji.

Oddzielnie izraelski dron wojskowy Rozbił się w Syrii We wtorek. Izraelskie wojsko twierdzi, że prowadzi śledztwo w sprawie incydentu. Wojsko stwierdziło, że podczas katastrofy żadne ważne informacje nie zostały utracone i że nie ma ryzyka pobrania danych wywiadowczych z urządzenia.

Agencje przyczyniły się do powstania tego raportu.

Opowiadamy krytyczną historię

Izrael jest teraz ważniejszym graczem na światowej scenie niż jego wielkość. Jako korespondent dyplomatyczny „The Times of Israel” doskonale zdaję sobie sprawę, że bezpieczeństwo, strategia i interesy narodowe Izraela są zawsze pod obserwacją i mają poważne implikacje.

Dokładne opowiedzenie historii Izraela wymaga równowagi, determinacji i wiedzy, a ja codziennie przychodzę do pracy, aby ją uzupełnić.

Pomoc finansowa od czytelników takich jak Ty Pozwala mi podróżować, aby zobaczyć zarówno wojnę (wróciłem z reportażu na Ukrainie), jak i podpisanie historycznych porozumień. Służy jako punkt docelowy The Times of Israel dla czytelników na całym świecie, aby mogli sięgnąć po dokładne informacje o stosunkach Izraela ze światem.

Jeśli ważne jest, aby mieć niezależne, oparte na faktach przedstawienie roli Izraela w świecie, zachęcam do wspierania naszej misji. Czy dołączysz dzisiaj do The Times of Israel?

READ  Źródła podają, że Cassidy Hutchinson był jednym ze świadków, którzy próbowali wpłynąć na świat Trumpa

Dzięki,

Lazar BermanKorespondent dyplomatyczny

Tak, chcę

Tak, chcę

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu rozpoczęliśmy Times of Israel – aby uczynić obowiązkowym dla wymagających czytelników, takich jak ty, czytanie wiadomości o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. Podobnie jak inne serwisy informacyjne, nie znosiliśmy Pay. Ale ponieważ gazeta, którą tworzymy, jest tak droga, zapraszamy do przyłączenia się czytelników, którzy stali się ważni dla Times of Israel. Czasy społeczności Izraela.

Korzystając z The Times of Israel, możesz wesprzeć nasz wysokiej jakości magazyn za 6 USD miesięcznie Bez reklamA także przystępne Ekskluzywna zawartość Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dzięki,
David Horowitz, redaktor założyciel The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *