Szacunki przychodów McDonald’s (MCD) w czwartym kwartale 2021 r. pominięte

Piątek, 22 października 2021 Rezygnacja z restauracji fast food McDonald’s w Louisville, Kentucky, USA.

Łukasz Szortet | Bloomberg | Obrazy Getty

McDonald’s Rekordowe wyniki kwartalne i czwartkowe nie spełniły oczekiwań analityków, gdyż wyższe koszty zaważyły ​​na zyskach.

Stanowi to czwartą stratę przychodów firmy w ciągu ośmiu kwartałów. Akcje McDonald’s spadły o prawie 2% w obrotach przedrynkowych.

W oparciu o opinię analityków Refinitiv, firma ogłosiła kwartał zakończony 31 grudnia, w porównaniu z oczekiwaniami Wall Street:

  • Zysk na akcję: skorygowany 2,23 USD i oczekiwany 2,34 USD
  • Przychody: 6,01 mld USD wobec oczekiwanych 6,03 mld USD

Burger Chain osiągnął w czwartym kwartale dochód netto w wysokości 1,64 miliarda USD, czyli 2,18 USD na akcję, 1,38 miliarda USD lub 1,84 USD na akcję rok wcześniej. Koszty i wydatki operacyjne wzrosły w ciągu kwartału o 14%.

McDonald’s zarobił 2,23 USD na akcję, z wyłączeniem opłat związanych ze sprzedażą McD Tech Labs firmie IBM i innych produktów, czyli o 2,34 USD mniej niż oczekiwali analitycy ankietowani przez Refinitiv.

Sprzedaż netto Wzrósł o 13% do 6,01 miliarda dolarów i stracił oczekiwania na 6,03 miliarda dolarów. Sprzedaż w jednym sklepie firmy wzrosła o 12,3% rok do roku i 10,8% rok do roku. Podwyżki cen menu wprowadzone w obliczu rosnących cen żywności pomogły zwiększyć sprzedaż.

Na rodzimym rynku McDonald’s sprzedaż w tym samym sklepie wzrosła o 7,5% do 6,9% w ocenie Street Account. W ciągu dwóch lat sprzedaż w pojedynczych sklepach w USA wzrosła o 13,4%. Oprócz wysokich cen w menu, firma przypisywała reklamowe pozycje menu, takie jak McRib, za swój rosnący program lojalnościowy i dobre wyniki na rynku.

Poza Stanami Zjednoczonymi wyniki McDonald’s były równie dobre, chociaż niektóre rynki odnotowały powrót przeboju Govt-19. Jej oddział posiadający licencję na rozwój międzynarodowy, obejmujący Japonię i Amerykę Łacińską, odnotował 14,2% wzrost sprzedaży w tym samym sklepie, co zmiażdżyło 9% ratingu Street Account. Jednak Chiny ogłosiły spadek sprzedaży tego samego sklepu w tym kwartale, ponieważ kraj stawał w obliczu renesansu Covid-19.

READ  Poświąteczne na żywo: najlepsze oferty na Walmart, Best Buy, Amazon i wiele innych

W międzynarodowym segmencie rynku, który obejmuje Wielką Brytanię, Australię i Francję, odnotowano 16,8% wzrost sprzedaży w pojedynczych sklepach. Sprzedaż w tych samych sklepach w Australii rosła w ujęciu kwartalnym, ponieważ regulacje rządowe ważyły ​​popyt.

Przez cały rok sprzedaż cyfrowa przekroczyła 18 miliardów dolarów, co stanowi około 16% globalnej sprzedaży w całej organizacji.

Przeczytaj pełną informację o przychodach tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *