Szef policji w Chicago, Smolett, nie zostałby aresztowany, gdyby przeprosił

Szef policji w Chicago, który aresztował Juicy Smolett za nalot na przynętę wyścigową, powiedział w piątek, że uwolniłby aktora, gdyby przeprosił i przyznał, że początkowo skłamał.

Eddie Johnson, szef chicagowskiego Departamentu Policji w 2019 r., powiedział, że nie kontynuowałby zarzutów wobec aktora „Imperium”, przyznając, że zrobił wszystko. „Rano w Stanach Zjednoczonych”.

„Chcę, żeby ludzie to zrozumieli. To nie jest najgorsza zbrodnia tego stulecia. Nikogo nie zabił. Nie zburzył budynku” – powiedział Johnson.

„Bylibyśmy szczęśliwi mogąc przeprosić na końcu wszystkiego, co powiedzieliśmy, ale z jakiegoś powodu naprawdę chciał iść tą drogą jako ofiara”.

Był Smolet Został uznany za winnego w czwartek Pięć wykroczeń kryminalnych za złożenie fałszywego raportu policyjnego, w którym twierdzi się, że skoczył przez parę rasistowskich i homoseksualnych napastników w styczniu 2019 roku.

Były aktor „Imperium” został skazany 10 grudnia za pięć zarzutów na sześć przestępstw.
AP / Matt Morton

Kiedy sprawa była, Johnson – kto wtedy? Zwolniony w grudniu 2019 r. za niewłaściwe postępowanie Powiedział, że wkrótce dowiedział się, że Smolett kłamał o brutalnym traktowaniu – po tym, jak został znaleziony pijany w zaparkowanym radiowozie.

Długie dni po zbrodni były wysoki rangą policjant powiedział, że nagranie przedstawiające aktora wiszącego na linie na szyi w domu było pierwszą czerwoną flagą.

„Muszę ci powiedzieć prawdę, martwię się, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem wideo, na którym jest uduszony w swoim mieszkaniu, ponieważ nie sądzę, aby wielu czarnych ludzi w Stanach Zjednoczonych miało linę na kark, chodź natychmiast. Zdejmij to ”, powiedział Johnson.

„Byłem zaniepokojony sposobem, w jaki był traktowany tak niedbale. Ale policja nie pozwoliła mu zostać skazanym, dopóki nie było wielu dowodów” – powiedział.

Policja zarejestrowała nagranie ciała Smoletta noszącego linę po zorganizowanym ataku.
Policja zarejestrowała nagranie ciała Smoletta noszącego linę po zorganizowanym ataku.
CPD

Dodał: „Nie żałuję, że używam podobnego do liny logo do reklamowania się”.

Innym podejrzanym znakiem była kanapka z tuńczykiem Smolta, która poinformowała policję, że tam jest. Wraca do domu podczas atakuMyśl była w dobrej kondycji nawet po zdobyciu bramki.

READ  Ishan Wahi: USA oskarża byłego menedżera Coinbase w pierwszej sprawie dotyczącej handlu informacjami poufnymi krypto

„Wraca, jest atakowany za przestępstwo z nienawiści. Podczas tej walki oblali go wybielaczem. Kiedy wstał i wszedł do swojego mieszkania, wstał i miał ze sobą kanapkę z metra. To się nie stanie, – powiedział Johnson.

„Kiedy ludzie są tak atakowani, bez względu na to, jaki mają dobytek, zwykle odchodzą, ponieważ policja boi się z nimi wrócić” – dodał.

Bracia Olabinjo Osundairo, po prawej, i Abimbola Osundairo, pojawiają się przed Sądem Karnym w Chicago w Lejdzie.
Bracia Osundairo mieli podobno zapłacić 3500 dolarów za przeprowadzenie ataku około trzy lata temu.
AP / Charles Rex Arbogast

„Ten facet trzymał w dłoni kanapkę i nigdy jej nie dotykał. Prawdziwym punktem krytycznym dla nas jest to, że coś poszło nie tak” – powiedział.

Johnson powiedział, że policja i ówczesny burmistrz Rahm Emanuel byli oburzeni tą sprawą, ponieważ Smolett „sprofanował nasze miasto” i marnował „siłę policyjną”.

Ale powiedział, że nadal „postawił sobie za cel”, aby traktować Smoletta jako ofiarę, dopóki nie można zaprzeczyć dowodom.

„W miarę upływu dni zaczęliśmy odzyskiwać ten film i stało się jasne, że coś jest nie tak” – powiedział Johnson.

Kiedy aresztował i przesłuchał braci Abimbolę i Abla Osundero, najważniejsze było to, że Smolet dał im pieniądze.Fałszywe uderzenie go”.

„Kiedy ich aresztowaliśmy i zobaczyliśmy nagrania z ich wypowiedziami, nie mogłem się już bronić. [Smollett]powiedział Johnson.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *