Ta striptizerka z Las Vegas zarabia 10 000 dolarów miesięcznie plus 2000 dolarów z tytułu niepełnosprawności VA. Ale jest winna IRS 100 000 dolarów i ma alarmujący poziom zadłużenia. Caleb Hammer odpowiada

„Wujek Sam to mój ulubiony tata”: ten striptizer z Las Vegas zarabia 10 000 dolarów miesięcznie plus 2000 dolarów z tytułu niepełnosprawności z Wirginii. Ale jest winna IRS 100 000 dolarów i ma alarmujący poziom zadłużenia. Caleb Hammer odpowiada

Aby wybrać nietradycyjną karierę, prawdopodobnie potrzebujesz szerszej siatki bezpieczeństwa niż większość ludzi. Zyski mogą być nieprzewidywalne, a podatki mogą być bardziej złożone. Niestety wiele osób prowadzących działalność na własny rachunek nie koncentruje się na kondycji finansowej i pogłębia swoje problemy złymi decyzjami i niekontrolowanymi wydatkami.

Trzydziestotrzyletnia Krista znajduje się dokładnie w takiej sytuacji. W niedawnym odcinku Financial Audit z YouTuberem Calebem Hammerem opowiedziała o swojej walce z długami, karierze tancerki egzotycznej i tym, że co miesiąc korzysta z renty inwalidzkiej Veterans Affairs (VA).

nie przegap

„Wujek Sam to mój ulubiony Sugar Daddy” – powiedziała – powiedział HammerJak opisała swoją niesamowitą podróż od marynarki wojennej do klubu ze striptizem. Hammer nazwał to „jedną z najbardziej brutalnych sytuacji, jakie kiedykolwiek widziałem”.

Niestety, coraz większa liczba Amerykanów znajduje się w podobnej trudnej sytuacji z powodu połączenia obecnych warunków gospodarczych oraz niewiarygodnych podatków i dochodów.

Zepchnięty do krawędzi

Rosnące koszty życia popychają coraz więcej osób do niepewnej lub stresującej pracy. według Niedawny raport Według PYMNTs 23% konsumentów szuka dodatkowego dochodu na boku.

Dochody z występów pobocznych mogą być niestabilne i nieprzewidywalne. Trudniej jest sobie z nimi poradzić w sezonie podatkowym. Według H&R Block pracownicy giganci mogą nie wiedzieć, ile są winni z tytułu podatków przez cały rok i są bardziej narażeni na ryzyko zaległości.

Problemy podatkowe Kristy wynikają z braku świadomości. Jej zarobki są niezwykle zmienne i wahają się od zaledwie 4000 dolarów do 5000 dolarów miesięcznie w lecie do 13 000 dolarów w listopadzie. Nie jest pewna, jakie jest jej obciążenie podatkowe, ale szacuje, że jest winna 60 000 dolarów za poprzedni rok podatkowy i 40 000 dolarów za bieżący rok podatkowy, co daje w sumie 100 000 dolarów należnych IRS.

READ  Europa w stanie wojny: sześć wykresów, które warto poznać na rynkach finansowych

„Unikałam ich” – powiedziała Hammerowi. „Księgowy czy IRS?” On powiedział: Ona odpowiedziała: „Obie”.

Na szczęście Krista spędziła sześć lat w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych, co zapewnia jej opiekę medyczną i około 2000 dolarów miesięcznego zasiłku inwalidzkiego. Zapewniłoby jej to pewną stabilność miesięcznych dochodów, ale złe nawyki wydawania pieniędzy wepchnęły ją w większe długi.

Czytaj więcej: Nie przegap: ujawnia Jeff Bezos Sekret dużych zysków z nieruchomości -Pożegnaj bóle głowy właściciela

Złe decyzje dotyczące wydatków

Nawyki wydawania pieniędzy Kristy pogorszyły jej problemy finansowe. Miała operację powiększenia piersi i nie jest pewna, czy będzie mogła to spisać na straty podatkowe. Kupiła nieruchomość w Arizonie, która jest w remoncie w ramach wynajmu krótkoterminowego. Jej saldo zadłużenia z tego tytułu wynosi 60 187 dolarów.

Dom został sfinansowany przez sprzedawcę nieruchomości przy stopie procentowej wynoszącej 10%, mimo że Krista, kupując dom, myślała, że ​​stopa procentowa wynosi tylko 5%.

„Nie spojrzałeś na to, na co się pisałem?” – zapytał ją Hammer.

W międzyczasie za pomocą jej karty kredytowej finansowano remont posiadłości. To bardzo blisko limitu kredytowego 10 000 dolarów dla tej karty. Co gorsza, Krista zdecydowała się ubiegać o pożyczkę osobistą z oprocentowaniem 15%, aby zmniejszyć swoje miesięczne raty. „Wykorzystałem to do konsolidacji zadłużenia, ale nie wykonałem zbyt dobrej roboty, ponieważ wciąż to miałem [debt]Powiedziała.

To tylko wierzchołek góry lodowej zadłużenia – Krista jest winna 59 085 dolarów długu konsumenckiego i 2103 dolarów miesięcznych spłat.

„W końcu wykopałaś sobie dół” – powiedział jej Hammer.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Bank Rezerw Federalnych w Nowym Jorku, wielu Amerykanów jest w podobnej sytuacji, ponieważ saldo zadłużenia konsumenckiego w ostatnich miesiącach stale rośnie. Według stanu na trzeci kwartał 2023 r. saldo kart kredytowych wynosi oszałamiające 1,08 biliona dolarów. Wraz ze wzrostem stóp procentowych pożyczkobiorcom takim jak Krista coraz trudniej jest wydostać się z tej rosnącej dziury.

READ  Wyniki JetBlue Airways (JBLU) za IV kwartał 2023 r

Ale masz możliwości wyjścia spod sterty długów. Christa była na dobrej drodze dzięki instynktowi konsolidacji zadłużenia Przy jednej niższej stopie procentowej. Nie można jednak po prostu zaciągnąć kolejnej pożyczki i liczyć na najlepsze.

Łatwo można wpaść w zmienny cykl zadłużenia, jeśli nie przygotujesz (i nie będziesz przestrzegać) domowego budżetu uwzględniającego spłatę zadłużenia. Jeśli tak jak Krista odkładasz uporanie się z problemami finansowymi, zwolnienie może mieć sens Wykwalifikowany specjalista finansowy Aby pomóc Ci wejść na właściwą drogę. Przy odrobinie wskazówek może się okazać, że żadna dziura nie jest zbyt głęboka, aby się z niej wydostać.

Co dalej czytasz?

Artykuł ten ma charakter wyłącznie informacyjny i nie należy go traktować jako porady. Są one dostarczane bez jakiejkolwiek gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *