Tablet Pixel zostanie podłączony do podstawy głośnika i będzie pełnił funkcję inteligentnego wyświetlacza

po, po niektóre stacje A Zaczęła sięGoogle Powrót do tabletów, ale z dotykiem inteligentnego domu. Firma po raz pierwszy drażniła się nadchodzącym tabletem Pixel na I/O w tym roku, mówiąc, że urządzenie zostanie uruchomione w 2023 roku.

Rose Yao, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Google, powiedziała podczas przemówienia, że ​​firma rozważa tablet jako część swojej rodziny produktów Pixel i że nie czuje się kompletny bez „urządzenia z dużym ekranem”. Może to być mylące, jeśli pamiętasz plik złowieszczy łupek pikselowy A Pixelbookktóre były urządzeniami „wielkoekranowymi” marki Pixel.

Podobnie jak inne urządzenia Pixel, tablet będzie służył jako płótno dla własnej ekspresji Androida Google. A jak firma zasugerowała już na tegorocznej konferencji deweloperów, tablet będzie zasilany tym samym chipem Tensor G2, który można znaleźć we flagowych telefonach. Ponieważ nadal jest to tylko niedogodność, firma nadal przechowuje szczegóły, takie jak rozmiar ekranu, rozdzielczość, pamięć RAM i inne.

Google

Google on jest Chętnie jednak podzielę się więcej o konstrukcji tabletu Pixel. Wygląda podobnie do starszych telefonów, takich jak Pixel 3, z zaokrąglonym prostokątnym kształtem i matowym szklanym tyłem. Yao powiedziała, że ​​firma opracowała nową „powłokę nanoceramiczną”, która, jak powiedziała, jest inspirowana „wyczuciem porcelany”.

W rozmowie z Engadget Yao powiedział, że najlepszym sposobem myślenia o tym wykończeniu jest wyobrażenie sobie malowania na holenderskim piecu Le Creuset. Powiedziała, że ​​​​powłoka tabletu Pixel powinna być podobnie trwała i premium, i że zasadniczo zawiera małe ceramiczne odłamki na ramie urządzenia, która jest wykonana z aluminium z recyklingu. Stwarza to, jak powiedziała, „gładkie, matowe wykończenie” z „mocnym wrażeniem”, które złagodzi to, co jej zespół uważa za problem dla tabletów: „Są naprawdę duże, raczej śliskie urządzenia”.

Tablet Pixel będzie również działał na Androidzie, wraz z dostosowaniem Material You i funkcjami kompatybilnymi z dużym ekranem, takimi jak podzielony ekran i obsługa rysika. Kiedy poprosiłem o więcej informacji na temat obsługi rysika, Yao powiedziała, że ​​„porozmawiamy o więcej w przyszłym roku”, chociaż dodała, że ​​„możesz użyć rysika innej firmy”.

READ  Nintendo Switch Online obejmuje wszystkie gry Super Mario Advance na GBA
urządzenie pikselowe google

Google

Fakt, że tablet Pixel jest zasilany przez Tensor, o którym Yao powiedział, że po raz pierwszy Google wprowadził swój własny procesor do innego typu produktu niż telefon, pozwala na kilka różnych rzeczy.

„Chcę podzielić się wieloma historiami o tym, co to oznacza” — powiedział Yao. Ale w tej chwili nie może, wraz z podpowiadaniem rozpoznawania mowy, połączeń wideo, edycji zdjęć i przetwarzania obrazu jako obszarów, których należy szukać.

Krzyczałem też na asystenta, który dzięki Tensorowi będzie mógł „bezproblemowo pracować między tabletem a telefonem”. Ale nie tylko to, Google chce, abyś myślał o swoim tablecie jako miejscu dla asystenta, który zawsze słucha, tak jak robisz to z głośnikiem Nest. Yao powiedziała, że ​​jej zespół zauważył, jak ludzie używają tabletów i dowiedzieli się, że „tablety to przedmioty gospodarstwa domowego”. Według niej większość tabletek jest w domu przez 80 procent czasu i działa tylko przez niewielką część czasu.

urządzenie pikselowe google

Google

Inną rzeczą, którą powiedział Yao, było to, że chociaż tablety zwykle pozostają w domach ludzi, „tak naprawdę nie mają w domu domu”. Często pozostają w szufladach lub przy portach ładowania i można je zapomnieć lub zablokować. Aby stworzyć „naprawdę użyteczny tablet 24/7”, który „połączyłby to, co najlepsze w Pixelu i domu”, Yao powiedziała, że ​​jej zespół stworzył ładującą się podstawę głośnikową.

Baza nie tylko ładuje urządzenie, ale Yao powiedział, że „otwiera wiele nowych doświadczeń i sprawia, że ​​tablet jest cały czas użyteczny”. Jej ulubioną funkcją jest ramka na zdjęcia, która jest podobna do tej na inteligentnym wyświetlaczu Nest Hub. Ale tablet Pixel ma również przednie i tylne kamery, co czyni go przydatnym do połączeń wideo.

Yao powiedział, że kąt jest „naprawdę idealny dla mnie”, chociaż na podstawie zdjęć pokazanych do tej pory przez Google wygląda na to, że aparat może strzelać pod niepochlebnym kątem w górę. Potwierdziłem również, że podstawa nie pozwala na regulację kątów, więc jeśli nie podoba ci się położenie, prawdopodobnie nie będziesz w stanie go zmienić.

READ  Sam Altman drażni poniedziałkowe demo OpenAI, które „wydaje się magiczne”

„Naprawdę uważam, że to jeden z najbardziej wszechstronnych tabletów na rynku”, powiedział Yao, dodając: „W przyszłym roku porozmawiamy więcej”. Chociaż Google nie udostępnił informacji, takich jak rozmiar ekranu i ceny, prawdopodobnie dowiemy się więcej wcześniej niż premiera.

Śledź wszystkie wiadomości z wydarzenia Google Pixel 7 tutaj!

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *