Ten rekordowy pierścionek z różowym diamentem został sprzedany za prawie 60 milionów dolarów

scenariusz Zoe Sutil, CNN

Oszałamiający różowy diament sprzedany za prawie 60 milionów dolarów, ponad dwukrotnie więcej niż oczekiwano.

Ogromna skała sprzedała się w piątek za 453,2 miliona dolarów hongkońskich, czyli około 58 milionów dolarów, Według domu aukcyjnego Sotheby’s. Kamień miał się sprzedać za około 21 milionów dolarów.
Różowy diament o masie 11,15 karata, zwany „Różową Gwiazdą Williamsona”, jest jednym z najczystszych różowych diamentów, jakie kiedykolwiek licytowano. Według komunikatu prasowego Sotheby’s.

Wenhao Yu, przewodniczący azjatyckiej rady ds. biżuterii i zegarków Sotheby, powiedział w komunikacie. „Ze względu na ograniczoną podaż i rosnący popyt, cena wysokiej jakości dużych różowych diamentów o masie powyżej 5 karatów gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniej dekady, szczęśliwie ustawiając teraz scenę dla tego jedynego w swoim rodzaju kamienia”.

Pastelowy diament został nazwany na cześć dwóch innych różowych diamentów, CTF Pink Star, który w 2017 roku został sprzedany za 71,2 miliona dolarów, oraz diamentu „Williamson”, różowego diamentu podarowanego królowej Elżbiecie II.

Na tym niedatowanym zdjęciu opublikowanym przez Sotheby’s widać różową gwiazdę Williamsona. Różowy diament wystawiony na aukcji za 49,9 miliona dolarów w Hongkongu w piątek, 7 października 2022 r., ustanawia rekord świata pod względem najwyższej ceny za karat za diament sprzedany na aukcji. przypisane mu: Sotheby’s / AP

Williamson Pink Star została wycięta z 32-karatowego surowego diamentu, który był wydobywany w kopalni Williamson w Tanzanii, mówi Sotheby’s.

Kamień jest wyjątkowy pod względem wielkości i koloru. Różowe diamenty należą do najrzadszych wariantów, według Sotheby’s, a ta skała jest miejscem szczególnym ze względu na swoją czystość i przejrzystość.

Hongkong był ostatnim przystankiem po podróży po Dubaju, Singapurze i Tajpej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *