Dane z Florydy budzą nowe pytania dotyczące lotów migracyjnych DeSantis

Pozyskując oferty na transport imigrantów przez cały kraj, administracja gubernatora Florydy Rona DeSantisa (R) była jednoznaczna: zwycięski wykonawca musiałby deportować nowych nieautoryzowanych przybyszów znalezionych w stanie.

Parametry opracowane przez Departament Transportu Florydy i opublikowane w publicznych rejestrach opublikowanych przez stan pod koniec piątku nasuwają nowe pytania o to, czy plan naruszał przepisy stanowe, gdy urzędnicy DeSantis wyczarterowali dwa samoloty do lotu 48 migrantów z San Antonio. Wybrzeże Florydy – aż do Massachusetts w zeszłym miesiącu.

The Był szeroko krytyczny wobec manipulacji politycznych Prawodawcy z Florydy zdawali się działać poza zakresem wartego 12 milionów dolarów programu, który zatwierdzili w swoim budżecie w czerwcu, aby „przetransportować nieautoryzowanych cudzoziemców z tego stanu”.

Verdol Systems, czarterowa linia lotnicza z Oregonu, poleciała Wenezuelczykami, z których niektórzy, jak mówią, zostali zwabieni obietnicami pracy i mieszkania, do Martha’s Vineyard w nadmorskim Massachusetts, znanej z politycznego liberalizmu. Szczupłe społeczeństwo.

Loty rozpoczęły się w San Antonio 14 września i najpierw wylądowały w Crestview na Florydzie, mieście położonym około 36 mil na północ od siedziby firmy Verdol na Florydzie w Destin. Po krótkim postoju udali się na cały dzień do Martha’s Vineyard.

Urzędnicy z Florydy nie przedstawili oficjalnego wyjaśnienia zawieszenia w Crestview, podnosząc spekulacje na temat tego, czy program miał mieć wiarygodny związek ze stanem, jak określono w zasadach programu.

W opublikowanych w piątek informacjach Verdol nie posiadał pełnej umowy oferowanej przez zarząd DeSantis. Ale zapisy pokazują, że stan zapłacił 615 000 dolarów za loty do Teksasu 8 września i kolejne 950 000 dolarów 19 września, kiedy to odwołano lot z imigrantami do rodzinnego stanu prezydenta Bidena, stanu Delaware.

DeSantis powiedział, że loty zostały zaprojektowane tak, aby wysłać wiadomość do Demokratów, którzy twierdzą, że sprzeciwiają się wysiłkom zmierzającym do rozwiązania kryzysu granicznego kraju. „Większość z nich chce przyjechać na Florydę” – powiedział podczas konferencji prasowej w Dayton Beach na Florydzie, dwa dni po locie do Teksasu. „Naszym celem jest to, że musisz sobie z tym poradzić u źródła”.

READ  Covid-19: Departament Energii USA ocenia, że ​​wirus mógł być spowodowany wyciekiem z laboratorium, wzmacnia oddział amerykańskiego Intela

Dochodzenie wzmaga się nad wykorzystaniem przez DeSantis funduszy rządowych na loty migrantów

Rebecca Davis, doradca generalny Departamentu Transportu Florydy, wystosowała w lipcu prośbę o wycenę od zainteresowanych firm transportowych.

Zgodnie z prośbą o cytowanie w nowo opublikowanych aktach, Departament Transportu szukał agencji „wdrożenia i administrowania programem relokacji cudzoziemców, którzy nie przebywają legalnie w Stanach Zjednoczonych poza stan Floryda”. Zwycięzca przetransportuje „nieautoryzowanych kosmitów znalezionych na Florydzie” drogą lądową lub powietrzną do innych miejsc w Stanach Zjednoczonych i Dystrykcie Kolumbii.

Wykonawca musi współpracować z wieloma agencjami na Florydzie, w tym z Departamentem Więziennictwa na Florydzie, Departamentem Bezpieczeństwa Drogowego i Pojazdów Motorowych na Florydzie oraz Departamentem Egzekwowania Prawa na Florydzie.

Nigdzie w przetargach nie wspomniano o rekrutacji imigrantów z Teksasu czy San Antonio. Inne miasta zostały wymienione jako możliwe miejsca docelowe.

Dyrektor naczelny Verdol, James Montgomery, podał Davisowi w e-mailu wycenę potencjalnych lotów czarterowych od czterech do czterech na turbośmigłowym King Air 350 z Crestview do Bostonu (koszt 35 000 USD) i Crestview do Los Angeles (koszt 60 000 USD). . Osiem wskazuje, że państwo jest zainteresowane tymi potencjalnymi miejscami docelowymi lotów migrantów. E-mail Davisa do Montgomery miał temat „Loty czarterowe na Florydzie”.

Loty migrantów są przedmiotem śledztwa w Teksasie i pozwu cywilnego kilku osób ubiegających się o azyl, którzy twierdzą, że administracja DeSantis ich oszukała.

Stanowy senator Jason Pizzo, demokrata z południowej Florydy, złożył pozew o wydanie nakazu sądowego, twierdząc, że program narusza prawo stanowe, ponieważ imigranci są wysiedlani z Florydy.

„Ups, pięć osób, które go zrecenzowało, przeoczyło go – albo powinni powiedzieć, że sprzedawca był niegrzeczny, lecąc imigrantami z Teksasu” – powiedział Bizzo w wywiadzie. „Zwykła lektura prawa wyjaśniła, co musi się wydarzyć”.

Po uzyskaniu komentarza w sobotę dyrektor ds. komunikacji gubernatora Darrin Fenske nie odpowiedział na pytania, czy administracja DeSantis mogła naruszyć stanowe wytyczne dotyczące lotów do Teksasu. „Skupiamy się tylko na pomocy i powrocie do zdrowia po huraganie Ian. Jestem teraz z Floridianami” – powiedział Fenske.

READ  Netflix nie będzie transmitować kolekcji Hollywood Bowl Dave'a Chappell'a — korespondent Hollywood

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *