Ten TikToker przeprowadził się do Nowego Jorku z budżetem w wysokości 2,3 tys. dolarów miesięcznie na wynajem mieszkania – i powiedziano mu, że to „za niski”. Czy próba wprowadzenia tego w Wielkim Jabłku przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego?

„Jestem zawstydzony”: ten TikToker przeprowadził się do Nowego Jorku z budżetem wynoszącym 2,3 tys. dolarów miesięcznie, aby wynająć mieszkanie – i powiedziano mu, że kwota ta jest „zbyt niska”. Czy próba wprowadzenia tego w Wielkim Jabłku przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego?

Dawno minęły czasy, kiedy do Nowego Jorku można było przyjechać z walizką, 20 dolarami i marzeniem.

Vivian Armacost przekonała się o tym na własnej skórze, gdy przeprowadziła się z Indiany do Nowego Jorku, aby rozpocząć karierę w konsultingu. Postąpiła mądrze i stworzyła dla siebie budżet mieszkaniowy. Jednak ku jej zaskoczeniu nie odpowiadało to zapotrzebowaniu rynku Wielkiego Jabłka.

nie przegap

„Wstydzę się przyznać, że mój budżet wynosi 2300 dolarów, kiedy rozmawiam z pośrednikami lub osobami wynajmującymi mieszkania” – mówi w wywiadzie. Wirusowy tik tok Od końca ubiegłego roku.

Ktoś w biurze wynajmu budynków w Nowym Jorku powiedział jej, że to „bardzo niski budżet” i jest mało prawdopodobne, że będzie miała dla siebie mieszkanie w tej cenie.

Wydaje się, że to całkiem duży budżet jak na 20-latkę pracującą po raz pierwszy, ale jak pokazują dane, Armcost prawdopodobnie nie jest jedyną firmą, której czynsz w dużym mieście jest wyceniony na niższy.

Tak miło, że ładują dwa razy

Agentka leasingowa nie przesadziła, mówiąc Armacostowi, że budżet wynoszący 2300 dolarów może być napięty. Z raportu wynika, że ​​średni miesięczny czynsz za mieszkanie w Nowym Jorku wynosi 4163 dolarów Najnowsze numery Z Rent.com.

Armacost nie jest jedyną osobą, która odczuwa ból. Według raportu z 2021 r. ponad połowa mieszkańców miasta jest obciążona czynszami, co oznacza, że ​​wydają ponad 30% swoich dochodów na czynsze i media. analiza Od stowarzyszenia non-profit Community Service Association z Nowego Jorku. Biorąc pod uwagę trend zmian czynszów od tego czasu, prawdopodobnie więcej nowojorczyków jest obecnie obciążonych czynszem.

READ  Perspektywy rynku mieszkaniowego się zmieniają, a ceny domów i czynsze spadają

Nic dziwnego, że koszty mieszkań wzrosły Wypędzenie klasy średniej z Nowego Jorku. Dane spisowe pokazują, że od wybuchu pandemii populacja miasta spadła o 5,3%, głównie z powodu ucieczki mieszkańców do… Tańsze pastwiska.

Czytaj więcej: Dzięki Jeffowi Bezosowi teraz jest to możliwe Gotówka w najlepszych nieruchomościach – Bez bólu głowy bycia właścicielem. Oto jak

Zostaw Empire State za sobą

Armacost pochodzi z Indiany. Może jej portfel wolałby tam pozostać.

Coraz więcej młodych ludzi nie stać już na Nowy Jork czy Kalifornię. Zamiast tego patrzą w kierunku Środkowy Zachód Ze względu na wysoką przystępność cenową mieszkań.

Biorąc pod uwagę, że Rent.com podaje średni krajowy miesięczny czynsz na 1964 dolarów, Armacost w wysokości 2300 dolarów byłby dobrym miesięcznym budżetem na wynajem w większości innych miast w USA.

Możesz jednak przeprowadzić rozeznanie, ponieważ wysoki czynsz nie jest problemem wyłącznie Nowego Jorku. San Jose, Boston i San Francisco nie są zbyt daleko od siebie, a czynsze wahają się od 3795 do 3631 dolarów. Zatem pokolenie Z w całym kraju może mieć problemy na obu wybrzeżach.

Jednak nie tylko młodzi ludzie borykają się z tym problemem. Wiele osób zbliżających się do emerytury boryka się z tym samym kryzysem przystępności cenowej. Nowy Jork, bo to jeden z tych kryzysów Najdroższe metro Miejsca w stanach takich jak Mississippi, Oklahoma czy Alabama są znacznie tańsze Życie po przejściu na emeryturę.

Oczywiście dla tych, którzy nie chcą dokonywać dużych przełajów, istnieją inne opcje. Miasta dojazdowe, czyli społeczności sypialni, od dawna są tańszą opcją dla tych, którzy chcą bliskości dużego miasta, ale za tańszy czynsz. Jedna z komentatorek TikToka z Armacost ma dla niej (i wszystkich innych osób zmagających się z wysokimi kosztami życia) sugestię: Jedź do New Jersey.

READ  Zamknięcie w Szanghaju niszczy ropę, obligacje i uderza w jena

Użytkownik o pseudonimie @jamais_vmin_ twierdzi, że przeprowadzka tam była „najlepszą decyzją w historii”, ponieważ mógł kupić „ogromny” dom z garażem i podwórkiem za 1700 dolarów miesięcznie. Nowy Jork nie jest już dla nich „warty”.

„Miasta drugorzędne” zapewniają mieszkańcom także alternatywę. Według portalu analiz nieruchomości Globe St, są to mniejsze miasta, które często są tańsze niż większe metro. Należą do nich takie miejsca jak Seattle, Nashville i Las Vegas.

Ale Armacost nadal próbuje dostać się do Wielkiego Jabłka. Niedawno opublikowała na TikToku, że została wybrana do loterii mieszkaniowej w Nowym Jorku, która zapewnia niedrogie mieszkania. Czy uda jej się to zhakować? Tylko czas powie.

Co dalej czytasz?

Artykuł ten ma charakter wyłącznie informacyjny i nie należy go traktować jako porady. Są one dostarczane bez jakiejkolwiek gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *