Teoria wycieku laboratorium Covid poparta w raporcie Senatu Republikanów

Zawieszenie

Senatorowie republikańscy przedstawili Raport wyjaśniając swój argument, że „najbardziej prawdopodobne” pochodzenie Korona wirus Epidemia była rodzajem „wypadku związanego z badaniami” w Chinach, powołując się na luki bezpieczeństwa w tamtejszych laboratoriach i argumentując, że istnieją luki w dowodach w opublikowanych badaniach naukowych wskazujących na naturalne pochodzenie zwierząt sprzedawanych na targu w Wuhan.

Raport, choć nie jest oficjalnym dokumentem naukowym, stanowi potencjalny model przyszłego przesłuchania śledczego w Kongresie, jeśli Republikanie przejmą kontrolę nad Izba lub Senat – lub oba – po wyborach śródokresowych. Tak zwana teoria „przecieku laboratorium” jest punktem spornym dla niektórych Republikanów ubiegających się o urząd, a senator Rand Paul (R-Kentucky) obiecał przesłuchania, jeśli jego partia wygra Senat.

35-stronicowy raport „tymczasowy” opublikowany w czwartek pochodził od senatora Richarda Burra (RN.C) i republikańskiego personelu senackiej Komisji Zdrowia, Edukacji, Pracy i Emerytur, która badała pochodzenie wirusa.

Chociaż raport woli Pochodzenie „wycieku laboratoryjnego”, nie wyklucza to pochodzenia rynku. Raport nie zawiera również bardziej prowokacyjnych argumentów na temat tego, w jaki sposób SARS-CoV-2 wszedł do populacji. Nie ma twierdzeń, że wirus został na przykład skonstruowany jako broń biologiczna.

Nie wspomina również o Anthonym S. Faucim, szefie Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, który był częstym celem Paula i innych zwolenników wycieku z laboratorium, ponieważ jego instytut pomógł sfinansować badania nad wirusami w Instytucie Wirusologii Wuhan .

Dla tych, którzy wciąż próbują uniknąć koronawirusa, izolacja jest gorsza niż kiedykolwiek

Wnioski zawarte w raporcie znacznie odbiegają od wniosków zawartych w raporcie Dwa recenzowane badania Opublikowane tego lata w Science, które przedstawiło status rynku owoców morza Huanan jako epicentrum wybuchu choroby. Jeden nauka Znalazł na rynku geograficzny strzał w dziesiątkę wśród wczesnych przypadków choroby, którą nazwał Covid-19. inny nauka Przedstawił analizę dwóch wczesnych szczepów wirusa wskazującą na istnienie dwóch szczepów i prawdopodobnie większe rozprzestrzenianie się wirusa ze zwierząt sprzedawanych na rynku.

READ  Sekretarz obrony Lloyd Austin dochodzi do siebie po hospitalizacji

Naukowcy, którzy preferują pochodzenie rynkowe, nie wiedzą, które zwierzęta są zakażone ani skąd pochodzą. Żadne zwierzęta nie były testowane na rynku przed zamknięciem i wyczyszczeniem rynku.

„Brakuje kluczowych dowodów wspierających rozprzestrzenianie się naturalnych chorób odzwierzęcych. Chociaż brak dowodów sam w sobie nie jest dowodem, brak dowodów na poparcie rozprzestrzeniania się lub rozpowszechnienia chorób odzwierzęcych, trzy lata po epidemii, jest poważnym problemem”, stwierdza w Nowy raport Partii Republikańskiej.

Nowy raport GOP „całkowicie pomija naukę”, powiedział Michael Worby, profesor Uniwersytetu Arizony, współautor obu badań opublikowanych w Science.

Jak to się mówi, kiedy łączysz naukę z polityką, dostajesz politykę. Powiedział.

Worubi powiedział, że hipoteza jakiegoś rodzaju wypadku laboratoryjnego zasługuje na zbadanie i był jednym z naukowców, którzy napisali list do Science w maju 2021 r., twierdząc, że należy zbadać wszystkie potencjalne źródła. Powiedział jednak, że jego badania i badania innych naukowców wskazują na pochodzenie rynku.

Powiedział, że jest przygotowany do złożenia zeznań, jeśli Republikanie wzywają do przesłuchań.

David Reelman, profesor medycyny na Uniwersytecie Stanforda, który był jednym z ekspertów, z którymi rozmawiała grupa zadaniowa panelu, pochwalił raport jako rzetelny wysiłek zebrania dużej ilości informacji, w tym na temat kwestii bezpieczeństwa w chińskich laboratoriach.

„Myślę, że jest to trzeźwe i uczciwe potraktowanie tego, co jest w dużej mierze zbiorem poszlak wspierających obie hipotezy” – powiedział Reelman. „Ale rodzi to pytania w szczególności o założenie, że przyczyną musiały być opad naturalny”.

Angela Rasmussen, wirusolog z Uniwersytetu Saskatchewan i współautorka jednej z prac naukowych, odrzuciła nowy raport GOP jako „falę refleksyjną” jako dokument partyzancki.

„To służy próbie stworzenia czegoś, co jest politycznie korzystne dla jednej partii” – powiedziała. „Ma on ułatwić przeprowadzanie fikcyjnych eksperymentów przede wszystkim przeciwnikom ludzi, do których niestety doszli naukowcy”.

READ  Obejrzyj materiał z surfingu przedstawiający huragan Fiona ze szczytu 15-metrowej fali

Raport pojawił się w ostatnich dniach cyklu wyborczego, gdy kilku Republikanów – w tym Paul, który zasiada w panelu ds. zdrowia – oskarżyło Fauciego o ukrywanie informacji o pochodzeniu wirusa.

„Jesteśmy to winni Amerykanom, którzy stracili życie z powodu wirusa, ich rodzinom i tym, którzy nadal cierpią z powodu społecznych i ekonomicznych konsekwencji pandemii, aby kontynuować badanie pochodzenia koronawirusa” – powiedział senator Roger Marshall ( R-Cannes). W czwartkowym oświadczeniu Fauci wezwał do „ujawnienia wszystkich tekstów, e-maili i korespondencji, a także udostępnienia dokumentacji w całości i bez redakcji”.

Burr, który w tym roku przejdzie na emeryturę, przyjął bardziej ugodowe podejście do Fauciego, Chwalenie pracy naukowców rządowych przez długi czas Podczas przesłuchania w zeszłym miesiącu w raporcie próbowano skoncentrować się na szerszych kwestiach bezpieczeństwa biologicznego.

Chociaż stwierdzono, że incydent związany z badaniami był „najbardziej prawdopodobnym” źródłem epidemii, nowy raport nie zawiera ogłoszenia zamknięcia sprawy. Uwaga wstępna do Bohra jest niejednoznaczna.

Główny tekst raportu stwierdza: „Ten wniosek nie ma być wybiórczy”. „Brak przejrzystości ze strony urzędników państwowych i zdrowia publicznego w [People’s Republic of China] Jeśli chodzi o pochodzenie SARS-CoV-2, uniemożliwia to bardziej ostateczne wnioski. W przypadku, gdy dodatkowe informacje staną się publicznie dostępne i będą podlegały niezależnej weryfikacji, takie wnioski mogą zostać poddane przeglądowi i ponownemu rozpatrzeniu.”

Raport komisji został wyreżyserowany przez Roberta Kadlake’a, doradcę Burra, który służył jako asystent sekretarza ds. gotowości i reakcji w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej za administracji Trumpa.

Niektórzy urzędnicy ds. zdrowia, w tym Robert Redfield, dyrektor Centrów Kontroli i Prewencji Chorób w administracji Trumpa, twierdzili, że najbardziej prawdopodobną przyczyną epidemii jest wyciek z laboratoriów w Chinach.

„Myślę, że zobaczysz, że przewaga dowodów na pochodzenie Covid-19 polega na tym, że nie pochodzi on z naturalnego pochodzenia” – powiedział Redfield w marcu w komisji House badającej reakcję rządu na koronawirusa.

READ  Wojna Izraela z Hamasem, naloty na Gazę, wizyta Blinkena

W czwartkowym oświadczeniu czołowy demokrata komisji powtórzył, że osobne dochodzenie w sprawie pochodzenia wirusa wciąż trwa.

„[I]W 2021 roku ogłosiłem ponadpartyjny nadzór z senatorem Burrem, aby dowiedzieć się o pochodzeniu tego wirusa. Senator Patty Murray (D-Wash), przewodnicząca Senackiej Komisji Zdrowia, powiedziała, że ​​komisja pomocowa kontynuuje dwustronną pracę nad tym raportem z nadzoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *