Trzęsienie ziemi na Filipinach: trzęsienie ziemi o sile 7,1 nawiedziło prowincję Abra, Manila była zszokowana

Według US Geological Survey, trzęsienie uderzyło na północ od wyspy Luzon, najbardziej zaludnionej wyspy w kraju, o godzinie 8:43 czasu lokalnego (20:43 czasu wschodniego). Agencja ustaliła, że ​​trzęsienie wyniosło 7,1, po czym obniżyło je do 7,0.

Według USGS epicentrum znajdowało się około 13 kilometrów (8 mil) na południowy wschód od małego miasteczka Dolores w hrabstwie Abra, o głębokości 10 kilometrów (6,2 mil).

Skutki trzęsienia ziemi były odczuwalne w stolicy, Manili, oddalonej o ponad 400 kilometrów (około 250 mil), gdy pracownicy i mieszkańcy zostali ewakuowani z budynków i zebrani na ulicy.

Filipiński Instytut Wulkanologii i Sejsmologii (Phivolcs) powiedział, że obywatele powinni przygotować się na wszelkie wstrząsy wtórne, ale dodał, że nie wydał żadnych ostrzeżeń o tsunami, ponieważ zostały wykryte w głębi lądu. Abra to region śródlądowy słynący z głębokich dolin i górzystego terenu.

W oświadczeniu przedstawiciel Cheng Bernos, członek Kongresu Hrabstwa Abra, powiedział, że trzęsienie ziemi „spowodowało szkody w wielu domach i instytucjach” i „odczuwało się w różnych obszarach Luzonu i aktywowało środki zapobiegawcze w wielu miejscach”.

Zdjęcia z Abry pokazują budynki zniszczone przez trzęsienie ziemi i gruz pokrywający ziemię. Jeden z budynków ma pęknięcia wzdłuż ścian, drugi leży na boku.

Byrnos powiedziała, że ​​jej biuro monitoruje sytuację i ocenia zakres szkód, wzywając mieszkańców do zachowania czujności „w świetle potencjalnych wstrząsów wtórnych”.

Uszkodzony budynek leżący na boku po trzęsieniu ziemi na Filipinach '  Gubernatorstwo Abra 27 lipca.

Filipiński prezydent Ferdinand „Bong Bong” Marcos Jr. rozkazał Abrze natychmiastowe zespoły ratunkowe i odwiedzi dotknięte obszary, gdy „uzyska pełną jasność”, powiedział jego sekretarz prasowy na konferencji prasowej w środę.

Poprawka: Wcześniejsza wersja tej historii błędnie wpisała Ching Pernus. Jest członkiem Kongresu z Abra Governorate.

Poprawka: Wcześniejsza wersja tej historii pomyliła się, kiedy nastąpiło trzęsienie ziemi. Na Filipinach była środa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *