Tesla ogranicza letni program szkoleniowy, aby obniżyć koszty, podczas gdy Elon Musk stara się uratować swój plan wynagrodzeń o wartości 45 miliardów dolarów

Najnowsza ofiara cięć kosztów Elona Muska: letni stażyści.

Tesla wycofała swoje oferty na kilka tygodni przed rozpoczęciem staży, co skłoniło aspirujących pracowników do zwrócenia się na LinkedIn i błagania innych pracodawców o ich przyjęcie.

„O 8:46 otworzyłem plik Tesli E-mail z informacjami o locie. O 11:25 moja prezentacja dotycząca stażu dobiegła końca. książki Joshua Schreiber, student Uniwersytetu w Miami, powiedział, że zaczyna naukę za trzy tygodnie, a wydał już „tysiące na mieszkanie”.

Schreiber, podobnie jak wielu innych potencjalnych stażystów Tesli, niebezpiecznie zbliża się do końca roku szkolnego. Mówią, że niespodziewane telefony od Tesli informujące uczniów, że ich występy już się nie odbywają, pozostawiły im niewiele czasu na znalezienie alternatywnych koncertów na lato.

W jednym przypadku obecna pracownica Tesli zamieściła post na LinkedIn, prosząc swoją sieć VPN o zgłoszenie się i złapanie stażysty, który miał wkrótce rozpocząć pracę u producenta samochodów. „Proszę, niech nasza strata stanie się Twoim zyskiem!” książki Z jej profilu wynika, że ​​Diana Rosenberg, która pracuje w dziale akumulatorów w Tesli.

Rosenberg za decyzję o odwołaniu programu The Apprentice obwinia masowe zwolnienia w producencie samochodów.

W zeszłym miesiącu Musk ogłosił, że Tesla „podjęła trudną decyzję o zmniejszeniu zatrudnienia o ponad 10% na całym świecie”. Od tego czasu kilku dyrektorów opuściło firmę, gdy Musk nalegał na dalsze cięcia. Jak podaje Bloomberg News, większość 500-osobowego działu Supercharger i nowo utworzonego działu marketingu firmy została wyeliminowana.

Miliarder jest zdeterminowany zwolnić pracowników w obliczu spadającej sprzedaży pojazdów elektrycznych i dużych wydatków na realizację swoich marzeń o Robotaxi, twierdzą osoby zaznajomione z myśleniem Muska. Mówi się, że Musk planuje obniżkę o 20%, podaje Bloomberg.

Anulowanie ofert stażu raczej nie pozwoli Tesli zaoszczędzić dużo pieniędzy. Według danych Glassdoor co najmniej jedno z stanowisk dotyczyło stanowiska bezpłatnego, natomiast płatne staże u producenta samochodów zazwyczaj płacą od 18 do 28 dolarów za godzinę.

READ  Elon Musk mówi pracownikom Tesli: wróć do biura lub wyjdź

Decyzje te będą jednak miały wpływ na ścieżkę zatrudnienia w firmie: według najnowszego raportu firmy co roku na staże w Tesli rekrutuje się ponad 3000 studentów szkół wyższych i uczelni lokalnych z całego świata. Raport wpływu. „Rób sensowną pracę od pierwszego dnia” – mówi Strona internetowa firmy szkoleniowej.

Ta przeprowadzka była także dla uczniów surową lekcją życia.

„Odrzucenie jest przekierowaniem”. książki Brooke Gura, studentka komunikacji na Uniwersytecie Teksasu w Austin, powiedziała, że ​​otrzymała telefon z informacją, że jej oferta została wycofana na trzy tygodnie przed planowanym terminem rozpoczęcia pracy w ramach masowych zwolnień w firmie. Dodał: „Chociaż jestem bardzo rozczarowany, że nie będę miał takiego lata, jakie chciałem mieć, wiem, że ten moment pomoże mi stać się silniejszym jako profesjonalista”.

Gura, Schreiber i Rosenberg odmówili komentarza poza swoimi postami. Musk nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *