Prawnik Stormy Daniels uważa, że ​​Michael Cohen „zamierzał się zabić”, gdy Trump opuści Biały Dom.

Prawnik, który negocjował ugodę Stormy Daniels z Michaelem Cohenem na kwotę 130 000 dolarów, myślał, że ówczesny prawnik Donalda Trumpa „zabije się”, gdy dowiedział się, że po wyborach w 2016 roku stracił pracę w Waszyngtonie.

W czwartek podczas drugiego dnia składania zeznań w procesie byłego prezydenta na Manhattanie w sprawie cichych pieniędzy Keith Davidson powiedział, że w połowie grudnia 2016 r. Cohen był zrozpaczony.

„Myślałem, że się zabije” – powiedział Davidson.

Przypomniał sobie, że wcześniej Cohen powiedział mu: „Jezu Chryste, czy możesz uwierzyć, że nie jadę do Waszyngtonu?”

„Wiele razy uratowałem temu facetowi tyłek” – Davidson przypomniał sobie słowa Cohena podczas jego zeznań. „Ten facet nawet nie spłacił 130 000 dolarów”.

Davidson powiedział, że Cohenowi często wydawało się, że spotyka się z szefem sztabu Białego Domu Trumpa lub z prokuratorem generalnym USA.

Wiadomości tekstowe i e-maile widoczne w sądzie między Davidsonem i Cohenem z 2016 r. oraz z pierwszych dwóch lat administracji Trumpa to szczegółowe negocjacje, dzięki którym historia gwiazdy filmów dla dorosłych o romansie z Trumpem podczas jego kampanii nie znalazła się w prasie. .

Transakcja ta stanowi centralny element sprawy karnej przeciwko byłemu prezydentowi, któremu postawiono 34 zarzuty fałszowania dokumentacji handlowej w związku z rzekomym spłatą Cohena i oznaczaniem płatności jako kosztów prawnych.

Podczas dwudniowego przesłuchania przed prokuratorami z Manhattanu Davidson będzie musiał wyjaśnić, jak działa prokuratura – często za pomocą wyrafinowanych i zwodniczych, „technicznie prawdziwych” stwierdzeń, które ukrywają prawdę – oraz czy wierzy, że Trump finansuje Cohena, aby spłacić panią Daniels .

W 2010 roku podczas przesłuchania obrońcy Trumpa, Emila Poe, który próbował podważyć jego wiarygodność, zdecydowanie sugerując, że wyłudza pieniądze od ludzi w imieniu swoich klientów, doszło do kilku głośnych incydentów prasowych.

Donald Trump przybywa do sądu na Manhattanie 2 maja (za pośrednictwem REUTERA)

Dwa dni temu w styczniu 2018 r Dziennik Wall Street Hush ujawnił szczegóły tak zwanego programu pieniężnego, a Cohen wysłał wiadomość do Davidsona, aby „napisał zdecydowane obalenie”.

READ  Mężczyzna z Teksasu traci obie ręce i część nogi w wyniku ukąszenia pchły

Zapytany przez zastępcę prokuratora okręgowego na Manhattanie, Joshuę Steinglassa, co Cohen miał na myśli mówiąc „zaprzeczenie”, Davidson odpowiedział „wszystko”.

„W tym spotkanie seksualne z Donaldem Trumpem?” zapytał pan Steinglass.

„Tak” – powiedział pan Davidson.

W oświadczeniu, które Trump niedawno udostępnił w swoim serwisie Truth Social jako dowód rzekomego niewłaściwego postępowania w tej sprawie, zaprzeczono zarzutom dotyczącym „afery seksualnej i/lub romantycznej” i stwierdzono, że „jej relacje z Donaldem Trumpem były ograniczone”. Kilka wystąpień publicznych i nic więcej.”

W raporcie stwierdzono, że ciche płatności były „całkowicie fałszywe”.

Davidson, który napisał raport, stwierdził, że jest on nadal „technicznie prawdziwy”.

„Myślę, że jest to taktyka często stosowana w przypadku interakcji w kotka i myszkę między reklamodawcami, prawnikami i prasą i bardzo rygorystyczne interpretowanie tego zastrzeżenia byłoby technicznie prawdą” – zeznał w czwartek.

Trump przegląda posty na jego temat w mediach społecznościowych podczas przesłuchania w sprawie nakazu kneblowania w dniu 2 maja 2024 r (Reutera)

„Nie sądzę, żeby ktokolwiek zarzucał jakiemukolwiek związkowi między nią a Donaldem Trumpem romantyzm” – stwierdziła.

Jeśli chodzi o część tego stwierdzenia dotyczącą płci, należy ona do kategorii „i/lub”.

W oświadczeniu z dnia 30 stycznia 2018 r. – które Davidson również określił jako „technicznie prawdziwe” – stwierdzono, że pani Daniels „nie zaprzeczyła tej aferze, ponieważ otrzymywałam „milczące pieniądze”, jak donosiły zagraniczne tabloidy”. Nigdy się nie wydarzyło.”

„Nie sądzę, aby ktokolwiek twierdził, że istnieje taki związek” – stwierdził Davidson w swoich zeznaniach. „Wierzę, że związek to ciągła interakcja”.

W swoich zeznaniach na początku tego tygodnia Davidson zasugerował, że pieniądze, które Cohen dał swojemu klientowi, pochodziły od Trumpa lub „jakichś powiązań korporacyjnych”.

Jednak w lutym 2018 r. Cohen poprosił klienta Davidsona o przesłanie oświadczenia Chrisowi Cuomo, ówczesnemu prezenterowi CNN, który najwyraźniej stwierdził, że pieniądze pochodzą wyłącznie od Cohena.

„Myślę, że znalazł się pod ostrzałem i potrzebował weryfikacji lub potwierdzenia” – powiedział w czwartek Davidson.

READ  Doniesienia o rozstaniu Britney Spears jeszcze się nie skończyły

Powiedziała także, że Cohen groził jej „wielokrotnie” pozwaniem.

„Może być bardzo agresywnym facetem, agresywnym w swoich wysiłkach, aby chronić swojego klienta, i często stwarza groźby prawne, aby „doprowadzić ją do bankructwa” i „spuścić na nią prawne piekło”. – Nie zadzieraj z nami. Nigdy nie wiesz, z kim jesteś. Tego typu rzeczy” – powiedział.

„Chciał, aby zaprzeczyła swojej historii, aby chronić jego klienta”.

To rozwijająca się historia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *