Tesla prosi akcjonariuszy o zgodę na podział akcji; wzrost zapasów

28 marca (Reuters) – Tesla Inc (TSLA.O) Producent samochodów elektrycznych poinformował w poniedziałek, że będzie starał się o zgodę inwestorów na zwiększenie liczby swoich akcji, aby umożliwić podział akcji w formie dywidendy, co oznacza wzrost akcji o około 5%.

Plan pojawił się, gdy firma zatrzymała fabrykę w Szanghaju w związku z blokadą związaną z COVID-19, a szef sztucznej inteligencji odszedł, ponieważ firma dąży do osiągnięcia w tym roku pełnej autonomicznej zdolności do jazdy.

Propozycja, po raz pierwszy ogłoszona na Twitterze, została zatwierdzona przez zarząd, a akcjonariusze będą nad nią głosować na dorocznym zgromadzeniu. Jeśli podział akcji zostanie zatwierdzony, będzie to ostatni po podziale pięciu do jednego w sierpniu 2020 r., który sprawił, że akcje Tesli stały się tańsze dla pracowników i inwestorów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Po wywołanym pandemią wzroście akcji spółek technologicznych Alphabet Inc (GOOGL.O)Amazon.com Inc (AMZN.O) i Apple (AAPL.O)Ponadto w niedawnej przeszłości podzielili się swoimi udziałami, aby uczynić je bardziej przystępnymi.

Akcje Tesli rosną po splicie w 2020 r. Akcje Tesli rosną po splicie w 2020 r.

Od podziału akcji w 2020 r. wzrosła o 128%, zwiększając kapitalizację rynkową firmy powyżej 1 biliona dolarów i czyniąc ją największym amerykańskim producentem samochodów pod tym względem.

„(Podział akcji) może dalej napędzać bańkę na akcjach Tesli, która wisi od dwóch lat” – powiedział David Trainer, dyrektor generalny firmy badawczej New Constructs.

Tesla dostarcza prawie milion pojazdów elektrycznych rocznie, a produkcja wzrasta wraz z nowymi fabrykami w Austin i Berlinie w związku z zakłóceniami związanymi z COVID-19 i zwiększoną konkurencją.

Tesla w poniedziałek poinformowała swoich dostawców i pracowników, że jej fabryka w Szanghaju w Chinach będzie zamknięta na cztery dni, ponieważ centrum finansowe poinformowało, że jest zamykane w dwóch fazach w celu przeprowadzenia masowych testów COVID-19. Czytaj więcej

READ  SAS twierdzi, że stawką jest przetrwanie, ponieważ strajk pilota wstrzymuje loty

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział w poniedziałek, że „podobno” miał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, zaledwie kilka dni po wzięciu udziału w dostawie samochodów w nowym zakładzie firmy w Berlinie.

„Uważamy, że rajd w Berlinie, Minicar i Indie są na horyzoncie i zgadzamy się z terminem”, powiedział Craig Irwin, analityk w Roth Capital, sugerując, że firmy zwykle dzielą akcje, gdy nadejdą dobre wieści.

Szef Amnesty International

Musk powiedział również w niedzielę, że Andrei Karpathi, szef sztucznej inteligencji w Tesli, był na wakacjach przez czwarty miesiąc, w krytycznym momencie, kiedy Musk chce osiągnąć pełną zdolność do samodzielnego prowadzenia i uruchomić w tym roku prototyp humanoidalnego robota.

„Szczególnie podekscytowany, że mogę poświęcić czas na udoskonalenie mojej technicznej przewagi i wytrenowanie niektórych sieci neuronowych!” Carparthy napisał na Twitterze.

„Chociaż już tęsknię za wszystkimi botami i kombinacjami GPU/Dojo i nie mogę się doczekać, aż znów będą przydatne”, powiedział, wskazując na chip Tesli AI Dojo.

Musk powiedział w styczniowym wywiadzie podcastu, że Karpathi odegrał ważną rolę, dodając: „Ludzie dadzą mi duże uznanie i przydadzą się Andre”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe relacje Nivedity Balu i Akasha Srirama w Bengaluru i Hyungu Jina w San Francisco; Montaż przez Magu Samuela, Aarona Coeura i Bernadette Baum

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *