Tesla rośnie po zarobkach, ale indeksy spadają wraz ze wzrostem przychodów

Akcje Tesli wzrosły w środę o około 10%, pomagając akcjom odzyskać siły po fatalnym pierwszym kwartale.

Jednak jak donosi Hamza Shaaban z Yahoo Finance, inwestorzy wydają się bardziej skupiać na obietnicach producenta samochodów elektrycznych niż na bieżącym, trudnym raporcie o wynikach:

Sądząc po liczbach, najnowsze wyniki kwartalne Tesla nakreśliły ponury obraz. Ale akcje opowiedziały inną historię: emocje. Musk powiedział, że nowe modele są w drodze. Następnie Tesla rozkwitnie jako lider w zakresie wspólnych przejazdów autonomicznymi pojazdami.

W obliczu spadającej sprzedaży samochodów Tesli Musk przedstawił optymistyczną propozycję: Tesla nie jest firmą samochodową.

W ostatnim kwartale sprzedaż spadła o 9% w porównaniu z rokiem ubiegłym, co stanowi pierwszy spadek od czterech lat. Zyski operacyjne spadły o ponad 50% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wytyczne również były problemem, ponieważ kadra kierownicza spodziewała się „znacznie niższego wolumenu”.

Ale rynkowi bardzo spodobało się zapewnienie Tesli dla świata, że ​​rzeczywiście będą pojawiać się tańsze samochody. Jak napisali analitycy Jefferies w notatce po raporcie: „Nasze pierwsze wrażenie jest takie, że dyrektor generalny Musk wkracza na rynek, przyspieszając wprowadzanie na rynek nowych produktów”.

W rozmowie o wynikach Musk wielokrotnie podkreślał, że inwestorzy nie powinni postrzegać Tesli jako producenta samochodów, ale raczej jako platformę cyfrową podobną do Ubera (UBER) i Airbnb (ABNB) dla autonomicznej floty.

Podczas rozmowy, gdy Lars Moravy, wiceprezes ds. inżynierii pojazdów, uniknął pytania o konkretny harmonogram wprowadzenia na rynek masowy pojazdu za 25 000 dolarów, Musk wtrącił się, mówiąc, że więcej szczegółów poznamy 8 sierpnia podczas prezentacji robotaxi Tesli. Dodał jednak, rozwijając swoją opatentowaną wizję: „Sposób myślenia Tesli prawie wyłącznie opiera się na rozwiązaniu w zakresie autonomii i możliwości wykorzystania tej autonomii w przypadku gigantycznej floty”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *