Tesla została dotknięta pozwem zbiorowym w związku z domniemanym naruszeniem prywatności

SAN FRANCISCO (Reuters) – Kalifornijski właściciel Tesla Inc w piątek pozwał producenta samochodów elektrycznych w potencjalnym pozwie zbiorowym, oskarżając go o naruszenie prywatności klientów.

Pozew, wniesiony do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Północnego Okręgu Kalifornii, pojawił się po tym, jak Reuters poinformował w czwartek, że grupy pracowników Tesli prywatnie udostępniały za pośrednictwem wewnętrznego systemu przesyłania wiadomości, czasami bardzo natrętne filmy i obrazy nagrane przez kamery samochodowe klientów w latach 2019-2022 .

Pozew złożony przez Henry’ego Yeha, mieszkańca San Francisco, który jest właścicielem Modelu Y Tesli, twierdzi, że pracownicy Tesli uzyskiwali dostęp do zdjęć i filmów w celu „niesmacznej i torturowanej rozrywki” oraz „upokorzenia tych, którzy zostali potajemnie nagrani”.

„Jak wszyscy inni, pan Yeh był oburzony pomysłem, że kamery Tesli mogą zostać użyte do naruszenia prywatności jego rodziny, która jest ściśle chroniona przez konstytucję Kalifornii” – powiedział Jack Fitzgerald, prawnik reprezentujący Ye, w oświadczeniu dla Reutera.

„Tesla powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności za te wtargnięcia i fałszywe przedstawienie luźnych praktyk prywatności jego i innych właścicieli Tesli” – powiedział Fitzgerald.

Tesla nie odpowiedziała natychmiast na prośbę Reutersa o komentarz.

W pozwie stwierdzono, że zachowanie Tesli było „szczególnie oburzające” i „niezwykle obraźliwe”.

Mówi się, że Yeh złożył skargę „przeciwko Tesli w imieniu swoim, członków klasy w podobnej sytuacji i ogółu społeczeństwa”. W skardze stwierdzono, że potencjalna kategoria obejmowałaby osoby, które posiadały lub dzierżawiły Teslę w ciągu ostatnich czterech lat.

Reuters poinformował, że niektórzy pracownicy Tesli widzą klientów „robiących pranie i naprawdę intymne rzeczy. Widzimy ich dzieci”, powołując się na byłego pracownika.

„W rzeczywistości troska rodziców o prywatność ich dzieci jest jedną z najbardziej podstawowych kwestii związanych z wolnością, jakie społeczeństwo uznaje” – napisano w pozwie.

Pozew zwraca się do sądu o „uniemożliwienie Tesli angażowania się w jej bezprawne zachowanie, w tym naruszenie prywatności klientów i innych osób, oraz o odzyskanie rzeczywistych i karnych szkód”.

READ  Dodge Challenger SRT Demon został ożywiony na ostatni rok samochodów typu muscle car

Reportaż Hyunjoo Jina i Mike’a Scarcelli; Pod redakcją Roberta Purcella

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *