Jak milenialsi zarabiają 200 000 $ dzięki dwóm zdalnym pracom w tym samym czasie?

  • Pełnoetatowy opiekun klienta w firmie programistycznej rozpoczął drugą pracę jako przedstawiciel handlowy.
  • Nadal pracuje 40 godzin tygodniowo, ale spodziewa się w tym roku wygenerować dodatkowe 40 000 dolarów dochodu.
  • Pieniądze trafiają na jego zadłużenie na karcie kredytowej, czesne żony i oszczędności emerytalne.

26-letni Fayette Woods mówi, że potrzebuje dwóch prac, aby osiągnąć swoje cele finansowe, które obejmują płacenie czesnego za studia żony, oszczędzanie na emeryturę w wieku 60 lat i nadążanie za rachunkami w czasie. Wysoka inflacja od czterech dekad.

Ale Woods wykonuje swoje dwie prace w tych samych godzinach i żaden z pracodawców nie wie nic o drugim.

„W tej gospodarce nie można żyć z jednego dochodu” – powiedział Woods. Poprosił o nieujawnianie swojego prawdziwego nazwiska i pracodawców ze względu na ochronę prywatności, ale jego tożsamość jest znana Insiderowi.

Woods, który jest pełnoetatowym opiekunem klienta w firmie programistycznej, również sprzedaje meble detalistom. Powiedział, że praca zdalna w obu zawodach pozwala mu uniknąć złapania – a to jest możliwe tylko podczas pandemii.

Pracując około 40 godzin tygodniowo – z obniżką wynagrodzenia o 60 – Woods spodziewa się w tym roku wzrostu pensji o 40 000 dolarów. Pokazał, że jest na dobrej drodze do zarobienia w tym roku ponad 160 000 dolarów w firmie programistycznej, wliczając w to prowizję, paski wypłat, które widział Insider.

To otworzyło nowe możliwości dla Woodsa, który spłacił cały zadłużenie na karcie kredytowej, odkąd rozpoczął dwie prace w listopadzie ubiegłego roku i planuje rozpocząć własną działalność z dodatkowymi pieniędzmi.

Coraz więcej Amerykanów uważa za konieczne podążanie ścieżką taką jak Woods Road, ponieważ koszty życia stają się coraz wyższe. Oprócz zeszłego roku standardowa inflacjakoszty RezydencjaA EdukacjaA Opieka zdrowotna Od dziesięcioleci rośnie. I podczas gdy „Wielka Rezygnacja” zmusiła do tego firmy podnieść płaceTo jeszcze kropla w wiadrze Dziesięciolecia stagnacji płac. Aby poradzić sobie z niektórymi pracownikami umysłowymi trzymać w tajemnicy Dwie zdalne prace, z których wiele zarabia od 200 000 do 600 000 USD rocznie, jak pierwotnie podał The Wall Street Journal.

READ  Dwa słowa, które mogą odwrócić indeks S&P 500

„Wygląda na to, że wymaga to dużo pracy, dwóch prac, a pierwszy miesiąc jest trudny, ponieważ musisz znaleźć równowagę” – powiedział. „Ale kiedy przejdziesz przez ten etap, stanie się on częścią twojego codziennego życia”.

Nauka o wyborze drugiej pracy

Woods powiedział, że zdał sobie sprawę, że jego praca w firmie programistycznej nie wypełnia 40-godzinnego tygodnia pracy i że mógłby spędzić ten czas na zarabianiu pieniędzy gdzie indziej.

„Nie mam dyplomu ukończenia studiów, a mam tylko 26 lat, więc znalezienie dwóch prac, w których zarabiam 150 000 dolarów plus rocznie, jest niemożliwe” – powiedział Woods. „Chciałem zarobić więcej pieniędzy, aby móc robić więcej rzeczy, aby móc inwestować. Chciałem zbudować własne gniazdo”.

Woods powiedział, że przy wyborze drugiej pracy należy wziąć pod uwagę dwa czynniki. Po pierwsze, upewnij się, że czas wykonywania zadań wymaganych dla każdego zadania nie nakłada się na siebie. Ważne jest również, aby twoja druga praca nie była zbyt dużą dodatkową pracą, którą spalasz.

Powiedział, że nauczył się tych lekcji na własnej skórze podczas pierwszej próby podjęcia drugiej pracy. W listopadzie ubiegłego roku zaczął pracować w niepełnym wymiarze godzin w firmie analitycznej oprócz pracy w oprogramowaniu, ale firma analityczna chciała, aby wykonywał nieoczekiwane telefony, gdy wpadł w konflikt z inną pracą.

„Zdałem sobie sprawę, że nie powinienem szukać pozycji tylko dla pieniędzy” – powiedział. „Musiałem też dążyć do szczęścia”. Powiedział, że woli równowagę między życiem zawodowym a prywatnym w swoich obecnych zajęciach, ponieważ nie musi odbierać telefonów biznesowych po godzinach.

Powiedział również, że jego system wydaje się być najlepszym sposobem radzenia sobie z rosnącymi kosztami wokół niego – w szczególności Czynsz standardowy w Stanach Zjednoczonych.

Dodatkowa gotówka z pracy w firmie analitycznej oznaczała, że ​​Woods mógł zlikwidować saldo zadłużenia na karcie kredytowej — ponad 7000 dolarów, zweryfikował Insider. Powiedział, że zanim dostał drugą pracę, był w stanie płacić odsetki tylko co miesiąc. Dzięki dodatkowym dochodom był w końcu w stanie uporać się z dużym zadłużeniem.

READ  Kupić dip czy czas na sprzedaż akcji? Oto, co mówią eksperci z Wall Street

Druga praca oznacza również, że on i jego żona mogą zapłacić 2000 dolarów czynszu za czteropokojowe mieszkanie. A posiadanie dzieci jest czymś, z czym czują się bardziej komfortowo teraz, gdy mają więcej oszczędności.

Pozbycie się zbędnej siły roboczej

Woods powiedział, że pracy na dwóch stanowiskach towarzyszył okres dostosowawczy, ale teraz znalazł coś dla siebie.

Od 7 rano do 10 rano pracuje w firmie programistycznej. Od 10 do 14 równoważy swoją pracę programistyczną z telefonami do sprzedawcy mebli. Następnie od 14 do 16 ponownie pracuje wyłącznie dla firmy programistycznej.

Woods powiedział, że jest to wykonalne, ponieważ jego obowiązki w sklepie pasują do obowiązków jego pełnoetatowego stanowiska. Wykonuje pięć telefonów na godzinę, aby sprzedawać meble i kontroluje godziny pracy w firmie programistycznej. Przydatne jest również to, że nie ma codziennych spotkań.

Ale to nie znaczy, że nie dzwonił z bliska.

Kiedy Woods majstrował przy swojej poprzedniej pracy na pół etatu w firmie analitycznej, powiedział, że czasami musiał uczestniczyć w dwóch spotkaniach w tym samym czasie, z wyłączonym aparatem i mikrofonem oraz dwoma zestawami słuchawek.

Kiedyś jeden z jego przełożonych próbował zadzwonić, gdy rozmawiał ze swoim menedżerem w innej firmie.

„Byłem w stanie powiedzieć, że mam problemy techniczne z Zoomem” – powiedział. „Gdybym pracował w biurze, w ogóle nie byłbym w stanie tego robić”.

połknij swoją dumę

Woods powiedział, że to ważne, aby w drugiej pracy nie być zbyt prestiżowym. Najważniejsze, dodał, to work-life balance i work-life balance.

„Moją radą jest upewnienie się, że ustalisz harmonogram i trzymasz się go, przełkniesz swoją dumę i weź dodatkowe 15 dolarów za godzinę” – powiedział.

Woods powiedział, że jednym z jego „wielkich rezygnacji” ze zmiany pracy było „po prostu dążenie do wyższej pensji”, kiedy w 2020 r. na krótko porzucił pracę w firmie programistycznej, aby pracować w JPMorgan. Został zwolniony po sześciu miesiącach i wrócił do firmy programistycznej, co, jak powiedział, było „błogosławieństwem w nieszczęściu”.

READ  S&P zakończył nieco wyżej, Nasdaq wzrósł

„Niektóre firmy wiele od ciebie oczekują i dobrze wyglądają na papierze” – powiedział. „Zamiast odchodzić z pracy, którą lubisz, dodaj drugą” – poradził. Jego uczucia odzwierciedlają uczucia wielu pracowników, którzy odeszli z pracy w ciągu ostatniego roku za lepszą płacę, tylko dla Zostaw na koniec ich nowe stanowiska.

Woods powiedział, że posiadanie zbyt wysokich kwalifikacji do pracy w handlu detalicznym sprawia, że ​​jest to łatwe.

„Mam 10 lat doświadczenia w sprzedaży, więc mogę poszukać innej wysokiej jakości pracy” – powiedział. „Ale z jednym wiąże się dużo stresu”.

Ale dodatkowa praca jako sprzedawca mebli nie budzi w nim tych uczuć.

„To odpowiednik spotkania z LeBronem Jamesem na 21-letnią grę w college’u – trochę pracy tutaj, ale niewiele” – powiedział. „I naprawdę odnoszę w tym sukces”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.