The New York Times: Około 20% ukraińskiej broni zostało utracone w pierwszych tygodniach kontrofensywy

Według raportu w New York Times, Ukraina ponownie zastanawia się nad swoją strategią po utracie około 20% broni na początku kontrofensywy.

The New York Times podał, że około 20% ukraińskiej broni i pojazdów wysłanych na linię frontu zostało uszkodzonych lub zniszczonych w pierwszych tygodniach kontrofensywy.

Mówi, że zmusiło to Ukrainę do ponownego przemyślenia swojej strategii i nieco spowolnienia, co doprowadziło do mniejszych strat w kolejnych tygodniach.

Gdy prezydent Wołodymyr Zełenski witał w sobotę prezydenta Korei Południowej w Kijowie, podkreślił znaczenie pomocy zagranicznej, mówiąc, że ukraińscy urzędnicy prowadzili rozmowy z około 20 krajami w pierwszych dwóch tygodniach lipca.

„Teraz, kiedy tempo zakończenia wojny zależy bezpośrednio od wsparcia świata dla Ukrainy, robimy wszystko, aby to wsparcie było jak najbardziej intensywne i znaczące” – powiedział.

Seul, który jest dziewiątym co do wielkości eksporterem broni na świecie, od dawna stosuje politykę niedostarczania śmiercionośnej broni na obszary objęte konfliktami.

Ale jej prezydent, Yoon Sok Yul, zobowiązał się podczas spotkania do zwiększenia nieśmiercionośnej pomocy humanitarnej i wojskowej swojego kraju dla Ukrainy, w tym takich przedmiotów, jak hełmy i kamizelki kuloodporne.

Uważa się, że pomoc dla Ukrainy będzie omawiana na wrześniowym szczycie G20 w Indiach.

New Delhi, które zachowało neutralność w konflikcie między Ukrainą a Rosją, twierdzi, że forum jest platformą do dyskusji finansowych, a nie do dyskusji związanych z bezpieczeństwem, dodając, że „nie zostało zaprojektowane”, aby pomóc w zaprowadzeniu pokoju między walczącymi stronami.

READ  Generał Mark Milley powiedział, że na Ukrainie zginęło i zostało rannych 100 000 rosyjskich żołnierzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *