Threads jest konkurentem Twitter Meta i zostanie uruchomiony 6 lipca

Meta, firma macierzysta Facebooka, ujawniła Threads, swojego nadchodzącego rywala na Twitterze, który ma zostać uruchomiony 6 lipca 2023 r.

Wątki na Twitterze przygotowują się, gdy przechodzą przez burzliwy okres pod rządami dyrektora generalnego Elona Muska, który pojawił się zaledwie kilka dni po wdrożeniu platformy mediów społecznościowych i ogłoszeniu tymczasowych codziennych ograniczeń. To postawiłoby TweetDeck za paywallem w ciągu 30 dni.

Motywy są już dostępne w przedsprzedaży Sklep z aplikacjami Apple i sklep Google Play, Możesz też pobawić się na Instagramie, aby przygotować się na czwartek. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć Instagram i wyszukać „wątki”, a kiedy to zrobisz, po prawej stronie paska wyszukiwania pojawi się czerwony bilet.

Po kliknięciu biletu otrzymasz wirtualny bilet, który możesz udostępnić, który zawiera czas rozpoczęcia wątków (6 lipca o 7:00 PT / 10:00 ET), odliczanie, kod QR, link do zamówienia w przedsprzedaży app, swoją nazwę na Instagramie i swoje zdjęcie. Można go również obracać i ma ładny błyszczący efekt z logo nici.

Oficjalny opis brzmi: „Powiedz więcej dzięki Tematom – tekstowej aplikacji do konwersacji na Instagramie”. „Wątki to miejsca, w których społeczności spotykają się, aby dyskutować na każdy temat, od tematów, które Cię interesują dzisiaj, po to, co będzie modne w przyszłości. Niezależnie od tego, co Cię interesuje, możesz to śledzić i łączyć się bezpośrednio ze swoimi ulubionymi twórcami i innymi, którzy kochają te same rzeczy – lub tworzyć własne lojalnych obserwujących za dzielenie się swoimi przemyśleniami, opiniami i kreatywnością ze światem”.

Threads obiecuje również, że będziesz mógł zachować swoją nazwę użytkownika na Instagramie i natychmiast znaleźć obserwujących, gdy dołączą do platformy.

Chociaż wiadomość o powstaniu nowej platformy mediów społecznościowych może być ekscytująca, niektórzy są zaniepokojeni danymi, które według ich wątków będą zbierane. Jeśli spojrzysz na stronę Apple App Store dla sieci, potwierdzisz, że następujące dane mogą być gromadzone i kojarzone z twoją tożsamością; Zdrowie, kondycja, informacje finansowe, dane kontaktowe, kontakty użytkownika, historia przeglądania, dane użytkowania, diagnostyka, zakupy, lokalizacja, kontakty, historia wyszukiwania, identyfikatory, informacje wrażliwe i inne dane.

READ  Najważniejsze pytania, jakie inwestorzy JPMorgan zadają Jamiemu Dimonowi

Należy jednak zauważyć, że Twitter ma również większość tych linków, brakuje tylko danych dotyczących zdrowia i kondycji, informacji finansowych, informacji poufnych i innych danych.

Było wiele innych alternatyw Twittera, które próbowały rywalizować z platformą, w tym Bluesky, Mastodon i inne, ale Threads z pewnością ma tę zaletę, że reklamuje się ponad 2 miliardom aktywnych użytkowników miesięcznie na Instagramie i buduje pracę, którą wykonali na platformę i Facebooka.

Czy masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić potencjalną historię? Proszę wysłać e-mail do wiadomoś[email protected].

Adam Pankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze @pracownik i dalej skurcz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *