Timberwolves sprzedają Monté Morrisa, który, jak mają nadzieję, wzmocni ich ofensywę

Tim Connelly zmienia się w znajomą twarz, starając się pomóc w rozwiązaniu problemu walczącej drużyny Minnesota Timberwolves.

Jak podają źródła drużynowe i ligowe, prezes Wolves ds. operacji koszykarskich pozyskał rozgrywającego Monte Morrisa z Detroit Pistons w zamian za Shake’a Miltona, Troya Browna Jr. i wybór w drugiej rundzie draftu 2030 roku. Sportowiec Środa. Morris spędził pierwsze pięć sezonów swojej kariery w Denver pod wodzą Connelly'ego, który wybrał Morrisa w drugiej rundzie draftu w 2017 roku.

Wejdzie do kadry Minnesoty jako bardzo dobry strzelec zewnętrzny z doświadczeniem w fazie play-off. Morris na 39% trafia za trzy punkty, co powinno pomóc drużynie Timberwolves, która w sezonie zajmuje 24. miejsce w lidze pod względem rzutów za trzy punkty i 16. miejsce w rzutach za trzy punkty. Wilki zapłaciły stosunkowo niewielką cenę za Morrisa, który pod koniec sezonu stanie się wolnym agentem, wysyłając dwóch zawodników spoza rotacji oraz drugiego bazowego.

Connelly uznał pozyskanie rozgrywającego, który będzie wspierał Mike’a Connelly’ego, za najwyższy priorytet w sezonie, w którym obowiązują terminy wymiany handlowej. 36-letni Conley był w tym sezonie nieoceniony dla Wilków, ale potrzebowali innej opcji za nim, aby odsunąć go na kilka minut w nadziei, że zapewni mu świeżość w fazie play-off.

Morris opuścił pierwszą połowę tego sezonu z powodu kontuzji prawego mięśnia czworogłowego uda, ale wrócił 24 stycznia i rozegrał sześć meczów z Pistons, zanim został sprzedany. Źródło ligowe podało, że Connelly próbował go zastąpić w zeszłym sezonie, kiedy Morris grał w Waszyngtonie, i kontynuował swoje wysiłki w tym sezonie, gdy Detroit spadło na sam dół Konferencji Wschodniej i stało się jasne, że Wilki potrzebowały kolejnego niezawodnego rozgrywającego na polu obrony.

Morris pierwotnie podpisał dwustronny kontrakt i jako debiutant wystąpił tylko w trzech meczach dla Nuggets. Szybko jednak zapewnił sobie miejsce w rotacji, stając się cennym rezerwowym rozgrywającym w drugim roku gry i rozpoczynając 74 mecze za kontuzjowanego Jamala Murraya w sezonie 2021–22. W tym sezonie notował średnio 12,6 punktu i 4,4 asysty na mecz, a z 3 trafień trafiał na poziomie 39,5 procent, stając się ukochanym członkiem drużyny o pseudonimie „Mr. Nugget”.

READ  Erin Jackson wygrywa złoto w łyżwiarstwie szybkim na 500 metrów na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich po tym, jak jej koleżanka z drużyny ustąpiła z miejsca

Morris podpisał przedłużenie kontraktu z Nuggets o trzy lata za 27 milionów dolarów w 2020 roku i został sprzedany wraz z Willem Bartonem, kolejnym ulubieńcem Connelly'ego, do Waszyngtonu w 2022 roku za Kentaviousa Caldwell-Pope'a, który odegrał kluczową rolę w zdobyciu przez Nuggets ostatniego tytułu koniec czasu. Season i Ish Smith.

Podczas ważenia ruchów Connelly przykłada dużą wagę do tego, jak postać gracza pasuje do grupy. Morris wszędzie był sympatycznym kolegą z drużyny i powinien pasować do szatni, w której znalazł prawdziwe połączenie po tym, jak potrzebował czasu na przystosowanie się do dużej zmiany, jaka nastąpiła w zeszłym sezonie.

Ciekawe będzie, jak Morris wpasuje się w rotację. Brown i Milton zostali wyrzuceni z boiska, ale żaden z nich nie grał dla Timberwolves, więc nie było dostępnych minut. Jordan McLaughlin, który ostatnio spisał się bardzo dobrze, mógł zauważyć skrócenie swojego czasu, podobnie jak liczba minut Kyle'a Andersona na pozycji rozgrywającego. Anderson miał problemy w ofensywie przez większą część sezonu, czy to strzelając z dystansu, czy tracąc piłkę, ale pozostaje ważnym zawodnikiem ze względu na swoją wszechstronność w defensywie.

Jedną z największych zalet Morrisa jest dbanie o piłkę. Jego stosunek asyst do strat jako seniora w Iowa State był lepszy niż 5 do 1, a w NBA nigdy nie notował średnio więcej niż 1,0 strat na mecz. Byłby to ogromny impuls dla Wilków, które zajmują 28. miejsce w lidze pod względem liczby obrotów na mecz, co jest najważniejszym powodem, dla którego ich ofensywa pozostaje na 19. miejscu w tabeli i nadal traci dużą przewagę w czwartej kwarcie.

Decyzja ta nastąpiła dzień po tym, jak Wilki straciły 23-punktowe prowadzenie na rzecz Chicago Bulls i straciły je w dogrywce, dokonując czterech strat w pięciominutowej dodatkowej sesji.

Connelly rozpatrzył kilka opcji dostępnych na rynku, w tym pochodzącego z Minnesoty Tyusa Jonesa. Źródła ligowe podają jednak, że Wizards trzymają się ceny wywoławczej za wybranie Jonesa w pierwszej rundzie, więc Wilki przeszły dalej.

READ  Justin Herbert, gracze Chargers wspierają Brandona Staleya pomimo ich epickiej porażki w grze

Początkowo Wilki liczyły, że Milton będzie ich najlepszym strzelcem i rozgrywającym wchodzącym z ławki rezerwowych. Connelly pozyskał go zeszłego lata, aby zastąpić Jaylena Noela, a Milton zdobył uznanie na obozach przygotowawczych i w okresie przygotowawczym za swoje umiejętności zdobywania bramek i grę. Gdy rozpoczął się sezon zasadniczy, Milton nigdy nie był w stanie znaleźć odpowiedniego rytmu. Uzyskał średnio 4,7 punktu i trafiał 18 procent z dystansu za trzy punkty, co skłoniło trenera Chrisa Fincha do usunięcia go z rotacji na rzecz McLaughlina.

Brown miał kilka miłych chwil w swoim jedynym sezonie w Wolves, w tym zdobył 17 punktów, dzięki którym Minnesota pokonała Oklahoma City w listopadzie. Od połowy grudnia nie rozegrał jednak żadnego znaczącego meczu.

Umowa dwa w jednym daje Wilkom kolejne wolne miejsce w składzie. Nie muszą go od razu wypełniać. Niedawno powołali Josha Minota i Leonarda Millera ze swojej drużyny Iowa G League, a także mają Wendella Moore'a i podwójnych graczy Daishen Nix i Lukę Garzę. Ale ta wymiana nie oznacza, że ​​Wilki skończyły handlować.

Mogliby spróbować dodać kolejnego gracza w drodze wymiany lub zachować swój skład na rynku wykupów, który zostanie otwarty jeszcze w tym miesiącu. Wilki nadal mają część swojego wyjątku na średnim szczeblu, aby przekupić kwotę wyższą niż minimalna pensja weterana, aby zwabić każdego weterana strzeleckiego, którego kontrakt został wykupiony.

SportowiecShams Charania przyczynił się do powstania tego raportu

(Zdjęcie: Jason Miller/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *