Top 7 statusów serwerów Mastodon, do których migranci z Twittera mogą dołączyć

Opuścić Twittera po przejęciu przez Elona Muska? Cóż, nie jesteś sam. Wielu użytkowników zdecydowało się opuścić Twittera na inną platformę.

To, czy całkowicie opuścisz platformę, zależy od Ciebie. Jeśli jednak szukasz alternatywy, mastodont On jest tym, którego powinieneś wybrać.

Co to jest mastodontem?

Mastodont jest Zdecentralizowana platforma mediów społecznościowych typu open source. Najważniejsze to:

 • Jest to niezależna platforma, nie kontrolowana przez jedną osobę lub firmę.
 • Nie ma algorytmu, który zbiera/analizuje Twój wzorzec użytkowania.
 • Otrzymujesz pełną kontrolę nad platformą, którą możesz wykorzystać do stworzenia spersonalizowanego doświadczenia dla swojej społeczności.
 • Bez reklam.

Pierwotnie pomyślany jako alternatywa typu open source dla Twittera (biorąc pod uwagę, że posty były nazywane „trąbka” jest podobne do „Tweety”), a format posta może wyglądać trochę podobnie. Stopniowo ewoluuje jako platforma mediów społecznościowych typu open source na całym świecie.

Możesz wdrożyć Mastodona na swoim własnym serwerze (z kontrolą swoich danych) lub zarejestrować się na dowolnej dostępnej instancji Mastodona (hostowanej przez kogoś innego). Każdy serwer jest prowadzony przez indywidualnych i entuzjastycznych użytkowników, którzy nie lubią korzystać z platform prowadzonych przez gigantów technologicznych.

Mamy już artykuł Wyjaśnij, co to jest mastodont Przez administratora serwera, jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji.

Czym są instancje lub serwery Mastodon?

mastodont

Mastodon to oprogramowanie społecznościowe typu open source.

Każdy może go hostować na swoich serwerach. Czasami jest to grupa osób, jednostka lub podmiot. Są odpowiedzialni za jego utrzymanie i modyfikację.

Pomyśl o tym jako o „społecznościach”, a nie o „serwerach” lub przykładzie. Istnieje wiele społeczności Mastodon prowadzonych przez różnych ludzi. Możesz dołączyć do dowolnej dostępnej społeczności i wchodzić w interakcje z użytkownikami w całej sieci Mastodon.

READ  Spadek kontraktów terminowych Dow: wzrost na rynku napotyka opór, gdy stopy kapitalizacji rosną; Snap snorkeling

Zawsze możesz znaleźć serwery Posługiwać się Oficjalny portal serwera Mastodon.

Jeśli jesteś użytkownikiem i chcesz korzystać z platformy do publikowania postów, obserwowania innych użytkowników i interakcji ze społecznością, nie musisz się martwić, jak to wszystko działa.

Konieczne jest jednak wybranie odpowiedniej społeczności, np Każdy serwer ma inne zasady, wytyczne i preferencje.

Aby pomóc Ci zaoszczędzić czas, polecam kilka Najlepsze (lub większość) serwerów Mastodon Możesz dołączyć, aby uzyskać dobre wrażenia W żadnej określonej kolejności ułożenia.

W przeciwieństwie do innych platform mediów społecznościowych, serwery Mastodon są w większości oparte na społeczności. Dlatego zachęcamy do przekazywania darowizn/pomocy administratorom serwerów w dalszym korzystaniu z platformy.

1. Fostodon

Fostodon

Fostodon To najlepszy przykład mastodonta Użytkownicy Linuksa i entuzjaści open source. Nie jest to jedna z najpopularniejszych opcji, ale jest dobra.

Możesz dyskutować o czym chcesz, o ile przestrzegasz jej kodeksu postępowania; Nacisk kładziony jest na wolne i otwarte oprogramowanie. Jeśli potrzebujesz podobnie myślących użytkowników do dyskusji na ten sam temat, Fosstodon to doskonały wybór.

Jestem użytkownikiem tego serwera od kilku lat i znajdziesz tu ciekawe/wartościowe posty.

2. Główny społeczny

mstdn społecznościowy

Mstdn.społeczny To jedna z ciekawszych obudów serwera Mastodon. odpowiedzialny za tę instancję (stuk) bardzo aktywny i gościnny.

Tutaj możesz dyskutować o wszystkim, używając wybranego przez siebie języka, czy to o technologii, ogólnych sprawach, czy uroczych obrazkach kotów. Moderator regularnie udostępnia zdjęcia swoich kotów; Możesz chcieć to obserwować tylko ze względu na to.

3. Mas.to!

masa l

Diament do To kolejny interaktywny serwer, na którym możesz cieszyć się publikowaniem różnych treści.

Ma dobrą liczbę aktywnych użytkowników. Więc zawsze możesz oczekiwać, że rzeczy będą słodkie i energiczne. Nie powinieneś mieć żadnych problemów, o ile przestrzegasz zasad serwera.

W chwili pisania tego tekstu firma Mas.to wstrzymała przyjmowanie rejestracji nowych użytkowników, aby zwiększyć pojemność serwera. Możesz chcieć to monitorować.

READ  Mobileye zarobił ponad 30% w swojej ofercie publicznej po wyjściu z Intela

4. Społeczność Vivaldiego

Mastodont Vivaldiego

Jeśli nie masz pewności, czy polegać na serwerach Mastodon, które są zarządzane przez osoby fizyczne, możesz chcieć użyć Mastodon Społeczność Vivaldiego.

Zbudowany przez twórców Przeglądarka Vivaldiego.

Dobrze widzieć, jak firmy takie jak Vivaldi promują w tym przypadku przyjęcie technologii open source i decentralizację.

Jasne, od czasu do czasu zobaczysz, że branding Vivaldi zastępuje logo Mastodona i posty zespołu Vivaldi, aby promować swoje usługi, i to wszystko. Nie znajdziesz żadnych reklam. Pozwala również dyskutować o wszystkim, nie ograniczając się do jednego języka.

5. Mastodont art

sztuka mastodonta

sztuka mastodonta Jest serwerem, który obsługuje wszystkie rodzaje sztuki (ilustracje, obrazy itp.). Serwer nie zezwala na NFT / Crypto Art.

Ten serwer powinien być doskonałym miejscem do rozpoczęcia, jeśli chcesz mieć kanał pełen kreatywnych rzeczy. W chwili pisania tego tekstu Mastodon.art nie przyjmuje nowych subskrypcji, dopóki kolejka nie zostanie wyczyszczona. Możesz sprawdzić ponownie za jakiś czas, aby spróbować utworzyć u nich konto.

6. Techhub społecznościowy

centrum technologiczne

Techhub społecznościowy Ma na celu zaspokojenie potrzeb użytkowników, którzy są pasjonatami wszystkich technologii.

Każdy może dołączyć do serwera, jeśli przestrzegasz regulaminu serwera. Nie musisz być ekspertem technicznym, aby dołączyć do serwera, ale głównym celem pozostaje technologia.

7. Mastodont lol

lol mastodont

Mastodont lol Jest dla Ciebie, jeśli chcesz serwer, który ma na celu powitanie członków LBGTQ+, hakerów i podobnej grupy użytkowników.

Podobnie jak inne serwery, Mastodon.lol jest zalewany nowymi rejestracjami użytkowników. Jednak kierownictwo planuje ponowne otwarcie rejestracji, gdy tylko nowi moderatorzy zostaną dodani do serwera.

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

 1. Czy serwery Mastodon są przyjazne dla prywatności?

  Tak, Mastodon jest zaprojektowany w taki sposób, że żaden zaawansowany algorytm nie zbiera żadnych danych w celu wyświetlania reklam.

  W pozostałym zakresie administrator serwera ma dostęp do danych, które podasz mu podczas rejestracji oraz innych ogólnych statystyk (ilość postów, polubień, adres IP, e-mail itp.). Dlatego możesz wybrać użycie usługi VPN lub Słup i różne inne Narzędzia prywatności Aby zachować anonimowość swojej tożsamości.

  Możesz sprawdzić politykę prywatności serwera, do którego zamierzasz dołączyć.

 2. Czy Mastodon zezwala na treści NSFW?

  Niektóre serwery to robią, inne nie. Musisz zapoznać się z regulaminem serwera.

  Dostępna jest funkcja oznaczania treści jako poufnych, która daje użytkownikom ostrzeżenie, zanim spróbują wyświetlić Twój post.

 3. Co się stanie, gdy serwer Mastodon stanie się niedostępny?

  Przelew konta mastodonta

  Biorąc pod uwagę, że serwery Mastodon są obsługiwane przez osoby fizyczne, dla niektórych może to być wadą.

  Jeśli chcesz przygotować się na D-day, zawsze możesz skorzystać z pilnika Opcje konta umożliwiające przejście na inne konto (lub przejście z innego konta).

  Znajdziesz go pod Konto → Ustawienia konta → Przełącz na inne konto (lub z)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *