Transfery Fed do Skarbu Państwa spadły z miliardów do prawie zera

To jest komentarz z przed Alana SloanaI Niezależny dziennikarz biznesowy i siedmiokrotny zdobywca nagrody Loeb, najwyższego odznaczenia dziennikarstwa biznesowego.

Wszyscy wiemy, z jakimi problemami boryka się obecnie Rezerwa Federalna, próbując utrzymać razem amerykańskie i światowe systemy finansowe w następstwie krachu bankowego w Dolinie Krzemowej.

Ale pozwólcie, że opowiem wam o innym problemie Fed, który nie jest związany z globalnym systemem finansowym – ale nadal jest poważny.

Problem, o którym niewiele osób wie, polega na tym, że strumień dochodów Fed wyparował z powodu podwyżek stóp procentowych, które narzucił w zeszłym roku, próbując ograniczyć inflację.

Doskonałym przykładem ironii jest to, że te podwyżki stóp procentowych spowodowały, że Fed poniósł miliardy dolarów strat operacyjnych.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Nie, nie mówię o spadku wartości rynkowej obligacji i innych aktywów będących w posiadaniu Fed. Mówię o tym, że Fed musi wysyłać więcej pieniędzy za granicę, niż wpływa.

Te straty operacyjne oznaczają, że Departament Skarbu USA będzie narażony na miliardy dolarów zysków Fed, które uzyskuje od lat. Oznacza to również, że w konsekwencji amerykańscy podatnicy również napotkają niedobory.

Powiem ci dlaczego.

Zgodnie z zasadami Fed, wszystkie 12 regionalnych banków Fed przesyła wszystkie swoje tygodniowe zarobki do Skarbu Państwa, który łączy transfery Fed, jak są one znane, z pieniędzmi napływającymi z podatków i innych źródeł.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Jak widać na załączonym wykresie, federalne przelewy bankowe do Skarbu Państwa wynosiły dziesiątki miliardów dolarów rocznie w każdym z ostatnich 10 lat. Te pieniądze zmniejszyły deficyt budżetu federalnego, co z kolei zmniejszyło kwotę, którą Skarb Państwa musiał pożyczyć na opłacenie rachunków, a tym samym wywarło pewną presję na obniżenie stóp procentowych.

Jednak w tym roku banki przesłały do ​​Departamentu Skarbu tylko stosunkowo grosze w wysokości 55 milionów dolarów w styczniu i lutym – i wydaje się mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie przesłały do ​​Departamentu Skarbu dużo (jeśli w ogóle cokolwiek).

READ  Niższe ceny czekolady i dżemów spowalniają inflację żywności

W jaki sposób?

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Według Stephena Churcha z Piscataqua Research, osoby, która zwróciła mi na to uwagę, dzieje się tak dlatego, że stopy procentowe wzrosły tak szybko ponad dodatkowe 5 bilionów dolarów, które Fed jest winien instytucjom finansowym i funduszom inwestycyjnym rynku pieniężnego.

Zobowiązania te są wynikiem „luzowania ilościowego” Fed, kiedy wpompował pieniądze do systemu finansowego, aby zrównoważyć problemy gospodarcze spowodowane przez Covid.

Te 5 bilionów dolarów pożyczek federalnych, które powstrzymują te pieniądze przed zalaniem rynku finansowego i obniżeniem stóp procentowych, są oprocentowane według krótkoterminowych stóp skarbowych, które przez większą część ubiegłego roku były ledwo powyżej zera, ale teraz wynoszą od 4 do 5 procent. % zakresów.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Ponieważ jednak Fed zmniejsza swój portfel papierów wartościowych, aby rozpocząć wycofywanie się z QE, jego 12 banków członkowskich nie dodaje zbyt wiele nowych, lepiej płatnych papierów wartościowych po stronie aktywów w swoich bilansach.

Oznacza to, że rachunki odsetkowe banków na pewno pozostaną wyższe niż dochody odsetkowe. Zgodnie z przepisami regulującymi takie sprawy, regionalny Fed, który poniósł straty netto, musi je odrobić, zanim będzie mógł zacząć przekazywać zyski z powrotem do Skarbu Państwa. Dlatego 55 milionów dolarów w przelewach w tym roku, co jest niewielką kwotą, ponieważ kwota jest zbliżona do tego, co banki wysłały w poprzednich latach, było dość zaskakujące.

w styczniu Nowe wydanieFed poinformował, że od września ubiegłego roku większość z jego 12 banków regionalnych przestała przesyłać cotygodniowe pieniądze do Skarbu Państwa i że banki te zgromadziły straty (które Fed nazwał „aktywami odroczonymi”) w wysokości 18,8 mld USD na koniec roku.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Jednak niektóre banki regionalne nadal były w stanie przesłać pieniądze do skarbu państwa w tym roku – stąd 55 milionów dolarów, które skarb państwa otrzymał w styczniu i lutym.

READ  United Airlines twierdzą, że eksplozja samolotu Boeing na Alasce kosztowała 200 milionów dolarów

Teraz jednak połączone banki federalne są jeszcze głębiej pod wodą niż na początku tego roku. Żaden z nich nie przekazał niczego do skarbca w tym miesiącu, kiedy ostatnio sprawdzałem, i nie jest jasne, kiedy – lub czy – niektórzy z nich osiągną wystarczające zyski, aby pokryć skumulowane straty i ponownie zaczną przenosić pieniądze do skarbca w tym roku.

Według Churcha łączne skumulowane straty 12 banków wyniosły 38,2 miliarda dolarów na dzień 1 marca i rosły w tempie około 3 miliardów dolarów tygodniowo.

Ponieważ nie ma liczb dla każdego regionalnego Fed, przypuszczam, że niektóre z nich mają stosunkowo skromne skumulowane deficyty i być może będą w stanie odrobić te straty i wysłać kilka dolarów do Skarbu Państwa w tym roku.

Jednakże, pomijając jakąś boską interwencję finansową, nie wyobrażam sobie, aby Federalni przesłali do Skarbu Państwa cokolwiek porównywalnego z miliardami dolarów, które przesłali w poprzednich latach.

Poprosiłem Fed i Ministerstwo Skarbu o przedyskutowanie tego ze mną, ale obaj odmówili.

Jestem pewien, że w pewnym momencie sytuacja się odwróci, ponieważ nic w świecie finansów nie trwa wiecznie. Z powodów, które możemy omówić innym razem, Rezerwa Federalna ma nieskończoną siłę finansową.

Oznacza to, że pewnego dnia regionalna Rezerwa Federalna zarobi wystarczająco dużo, aby odrobić straty i ponownie zacznie wysyłać duże sumy do Skarbu Państwa.

Ale na pewno nie wstrzymałbym oddechu, czekając, aż to się stanie.

e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *