Travis Hunter do Jackson State: W wszech czasów ogłuszacza, Dion Sanders kradnie nr 1 z Florydy

Travis Hunter, Numer klasy 2022. 1 Ogólna szansa, podczas pierwszego dnia początkowego okresu podpisywania, została ogłuszeniem wszech czasów, kiedy odwrócił swój podpis w środę. Stan Floryda Zobowiązanie do podpisania z Stan Jacksona, prowadzony przez Seminoles Legend Dion Sanders. Jackson State jest HBCU konkurującym w SWAC na poziomie FCS, a decyzja Huntera o odrzuceniu wieloletniego zobowiązania FBS do zawarcia kontraktu z JSU odbije się echem w całym świecie uniwersyteckiego futbolu i sportu.

„To największy moment podpisania kontraktu w historii uniwersyteckiego futbolu” – powiedział Steve Wildfang, dyrektor krajowej rekrutacji do meczu 247, który jako pierwszy wspomniał o możliwości flipa Huntera.

Hunter zobowiązał się do wierności stanowi Floryda w marcu 2020 r. i przez ponad półtora roku pozostał niezachwiany w swoim zaangażowaniu w Knowles, mimo że plan miał problemy z uzyskaniem trakcji pod okiem trenera Mike’a Norwella. Ale rzut Huntera ujawnia w ostatniej chwili, co zrobił mu Norwell.

Hunter, który ma grać na rogu w college’u, jest uważany za talent pokoleniowy i był uważany za potencjalnego budowniczego zespołu FSU 8-13, a nie trenera w pierwszych dwóch sezonach Norwella.

Z drugiej strony jego akcja jest bodźcem do historycznych proporcji futbolu HBCU. Sanders przeżył program Jackson State, prowadząc w tym sezonie do rekordu 11-1 i pojawiając się w Celebration Bowl w sobotę. Tygrysy zakończyły 4-8 w sezonie przed Sanders 2019.

Jeszcze bardziej zdumiewający jest fakt, że Sanders ścigał Huntera z klasy FSU, Sanders grał w stanie Floryda i przez całe życie był mocno związany z uniwersytetem.

Hunter jest w kącie utalentowanych, ale tak jak Sanders w swojej karierze, mógł zobaczyć działanie w obu kierunkach na wyższym poziomie. Hunter asystował w tym miesiącu Collins Hill High School ze Swansea w stanie Georgia z 10 karnetami na 148 jardów, aby uczynić z niej przeszkodę 24-8.

READ  Jastrzębie kontra Zdobywa Szerszenia, na wynos: Atlanta awansuje, by zmierzyć się z Clevelandem zajmującym 8. miejsce po dominującym zwycięstwie.

Trener Prime odwołał swój strzał

Sanders jest showmanem, który wie, jak mówić o wielkiej grze. Być może dlatego jego komentarze dotyczące wtorkowego programu Barstool Sports pozostały nieco niezauważone. Patrząc wstecz, jego oświadczenie było wyraźnym znakiem takiej możliwości. „Coach Prime” wydaje się być jego strzałem.

„Dzień podpisania jest jutro” – powiedział Sanders. „Zarejestruję się, aby powiedzieć ci, że zamierzamy zszokować kraj. Powiem ci teraz. Ty mnie o to pytałeś. Zamierzamy zszokować kraj”.

Sanders wyjmuje swoją alma mater

Sanders grał nie tylko dla stanu Floryda; Był trzykrotnym All-American w Tallahassee na Florydzie i był jednym z najpopularniejszych graczy w serialu. Pod okiem słynnego trenera Bobby’ego Bowdena pod koniec lat 80. pomógł przekształcić Knowles w siłę narodową. Przeszedł na emeryturę ze swojej szkoły mundurowej i grał w baseball dla FSU, zanim przeszedł na parterową karierę zawodową w obu dyscyplinach sportowych.

Wyciągnięcie takiej szansy ze szkoły, w której grał, to fascynujący ruch. W jakim stopniu wpłynie to na jego relacje ze stanem Floryda? A może gniew fanów zostanie wysłany tylko do Norwella i jego personelu za nieukończenie pracy z Hunterem?

Czas pokaże. Na razie łatwo zobaczyć, jak Sanders połączył siły z Hunterem. Ponieważ Sanders był u szczytu, Hunter był energicznym graczem, zdolnym do gry po obu stronach nawy. Ponieważ Sanders celował jako doskonały defensywny obrońca NFL, zyskałby bardzo dużo wglądu w pozycję Sandersa pod JSU.

Trasa obejmująca stan Floryda

Pośród zmagań stanu Floryda podczas pierwszych dwóch sezonów Norwella, umowa Huntera okazała się źródłem nadziei dla projektu. Był drugi w Lynchpin i ACC klasy zajmującej 12 miejsce w kraju. Te rankingi spadną po jego odejściu i mogą jeszcze bardziej zagrozić rockowej kadencji Norwella. Po nieudanej kadencji Williego Ducarta i niekonwencjonalnym zakończeniu ery Jimbo Fishera Knowles potrzebował swojego utalentowanego gracza, aby zmienić losy programu. Norwell wydawał się zamknięty w Hunter. Teraz nie ma, dokąd zmierza FSU?

READ  Pożyczkobiorcy reagują na orzeczenie Sądu Najwyższego dotyczące umorzenia pożyczki studenckiej

Rekrutacja do HBCU może znacznie przyspieszyć

Obietnica Huntera złożona Jackson State przez HBCU w erze współczesnej rekrutacji niewątpliwie służy jako najważniejszy podpis. Dlatego może radykalnie zmienić sposób, w jaki programy HBCU i FCS postrzegają siebie na boisku. Skoro Jackson State może zająć pierwsze miejsce w rankingu 247 Sports Composite, dlaczego nie zakontraktować dwóch najlepszych 100 graczy z Tennessee? Dlaczego na dłuższą metę HBCU Football nie zwrócił na siebie uwagi i nie otrzymał umów dotyczących praw telewizyjnych?

Hunter zostanie pierwszym graczem Jackson State, który dotrze do pierwszej rundy NFL Draft od 2000 roku, podążając śladami Rocharda Andersona i Sylwestra Morrisa. Gdyby Sanders przekształcił Jackson State – futbol SWAC i HBCU – w miejsce o dużym potencjale, mógłby znacząco zmienić dynamikę energii w grze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *