Luksusowa torebka Diora wstrząsa polityką Korei Południowej: NPR

Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol siedzi ze swoją żoną Kim Kyon-hee po rozmowie z parlamentarzystami w Royal Gallery podczas wizyty w Pałacu Westminsterskim w Londynie, Anglia, 21 listopada 2023 r.

Obrazy WPA Pool/Getty


Ukryj tytuł

Zmień tytuł

Obrazy WPA Pool/Getty


Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol siedzi ze swoją żoną Kim Kyon-hee po rozmowie z parlamentarzystami w Royal Gallery podczas wizyty w Pałacu Westminsterskim w Londynie, Anglia, 21 listopada 2023 r.

Obrazy WPA Pool/Getty

SEOUL, Korea Południowa — Niecałe trzy miesiące przed kolejnymi wyborami do organów legislacyjnych w kraju to nie debaty polityczne będą zdominować politykę Korei Południowej.

To intensywne konflikty polityczne i osobiste występki, których uosobieniem jest zeszłotygodniowe starcie między przywódcą rządzącej partii konserwatywnej a biurem prezydenta w związku ze skandalem z pierwszą damą i luksusowymi torebkami.

Rosnące niezadowolenie społeczne z powodu najnowszego skandalu i innych podejrzeń o wykroczenia związane z pierwszą damą uwypukliło dylemat, przed którym stoi prezydent Yoon Suk Yeol przed wyborami o wysoką stawkę.

Błędne podejście może pozbawić jej partię szans na odzyskanie większości w parlamencie, a co za tym idzie osłabić kontrolę Yun nad partią i dynamikę jej rządu na resztę jej pięcioletniej kadencji. Yoon za kilka miesięcy będzie miała drugą rocznicę.

Pierwsza dama Kim Kyon-hee została potajemnie sfilmowana, jak przyjęła torebkę Christiana Diora o wartości około 2250 dolarów od amerykańskiego księdza Choi Jae-younga we wrześniu 2022 r., kilka miesięcy po tym, jak jej mąż został prezydentem.

Choi użył kamery ukrytej w zegarku, aby nagrać i opublikować swoje spotkanie z Kimem. Wideo Przez Voice of Seoul, lewicowe media internetowe, pod koniec listopada. Choi powiedział, że sklep dał mu zegarek i torbę.

READ  „Bez amnestii!”: Protesty w Brazylii domagają się wyroków więzienia dla uczestników zamieszek

Pastor i Voice of Seoul uznali tę operację za uzasadnioną, powołując się na interes publiczny.

Choi, który jest także działaczem na rzecz zjednoczenia Korei, powiedział agencji, że po raz pierwszy skontaktował się z Kimem za pośrednictwem aplikacji Messenger, aby „doradzić” w sprawie polityki Korei Północnej. Według Choi, oboje połączyli swoje rodzinne miasto i więzi rodzinne.

Powiedział jednak, że jest zbulwersowany rzekomym nadużyciem władzy podczas pierwszego spotkania w czerwcu 2022 r., powiedział na konferencji prasowej na początku tego miesiąca.

Powiedział, że podczas spotkania słyszał, jak Kim przerywał rozmowę telefoniczną z najwyższym urzędnikiem. Powiedział również, że tego dnia Kim przyjął perfumy i zestawy do pielęgnacji skóry Chanel o łącznej wartości 1340 dolarów.

Obecna pierwsza dama była przedmiotem poprzednich zarzutów

Prawo Korei Południowej zabrania żonom urzędników publicznych otrzymywania jednorazowo prezentów o wartości przekraczającej 750 dolarów, jeśli są one związane ze służbą publiczną tych urzędników. Nie jest jasne, w jaki sposób prawo ma zastosowanie do rzekomych prezentów Choi.

Zgodnie z ustawą antykorupcyjną Prezydent Yoon ma obowiązek zwrócić prezent i zgłosić ten fakt organom ścigania lub organom antykorupcyjnym. Choi powiedział niedawno Wywiad Od czasu upublicznienia nagrania ani Kim, ani biuro prezydenta nie zwrócili torby.

Szef organizacji Voice w Seulu złożył skargę karną przeciwko Yoonowi i Kimowi za naruszenie prawa. Ważna organizacja obywatelska również zażądała wstępnego dochodzenia przez rządową agencję antykorupcyjną.

Informacje na temat tej luksusowej torebki zostały ujawnione przed wyborami do parlamentów, które odbędą się w kwietniu. Chociaż bliskość kluczowych wyborów zwróciła uwagę polityczną na ostatnie doniesienia, pierwsza dama Kim Kyon-hee często stwarzała ryzyko dla administracji.

READ  Biały Dom: ostatnie komentarze Marjorie Taylor Green z 6 stycznia były „uderzeniem w twarz” dla organów ścigania i rodzin ofiar.

Zarzuty Ponowne napełnianie Rewelacje Yuna pojawiły się podczas wyścigu prezydenckiego i doprowadziły do ​​publicznych przeprosin Kima. Zarzucano mu także, że jest nauczycielem akademickim Kradzież. Podejrzewa się, że on i jego matka są zamieszani w manipulacje cenami akcji. Prezydent niedawno Zakazany Projekt ustawy o specjalnym dochodzeniu prokuratorskim w tej sprawie. W ubiegłym roku główna opozycyjna Partia Demokratyczna Oskarżony Rząd Yun zmodyfikował planowaną drogę ekspresową na korzyść rodziny Kim.

Kancelaria Prezydenta albo zaprzeczyła większości zarzutów, albo milczała.

Krytyka ze strony partii rządzącej i opinii publicznej

W obliczu narastającego publicznego oburzenia w związku ze skandalem z Dior Bag niektórzy członkowie rządzącej Partii Władzy Ludowej wypowiadali się przeciwko premierowi. Kim Kyong-ryul, członek komitetu tymczasowego partii, porównał ją do Marii Antoniny i zażądał przeprosin. Han Dong-hoon, były minister sprawiedliwości i obecny tymczasowy przywódca partii rządzącej, przyznał, że skandal „może wywołać zaniepokojenie” wśród opinii publicznej i argumentował, że należy go postrzegać „w oczach opinii publicznej”.

Wielu Koreańczyków z południa krytycznie odnosi się do pierwszej damy. Ostatnio Spis ludności Ankieta przeprowadzona przez Gallup Korea i Seoul Economy Daily wykazała, że ​​56% respondentów stwierdziło, że powinni przeprosić za otrzymanie torby.

Inny Spis ludności Ankieta Embryn Publiczna i nadawca informacyjny YTN ustaliły, że prawie 70% respondentów stwierdziło, że prezydent powinien ujawnić swoje stanowisko w tej sprawie.

Jednak od grudnia Kim nie pojawiał się publicznie. Biuro Yoon nie skomentowało jeszcze oficjalnie tej sprawy, z wyjątkiem anonimowych urzędników Zacytowany Lokalne media skrytykowały księdza za „uwięzienie” pierwszej damy.

Zamiast tego, kilka dni po krytycznych komentarzach ze strony partii rządzącej, szef sztabu Yuna zażądał, aby Han ustąpił ze stanowiska szefa PPP, lokalnego nadawcy kablowego. zgłoszone. Chociaż biuro prezydenta ani nie potwierdziło, ani nie zaprzeczyło takiemu twierdzeniu, Han przyznał to i przyrzekł, że mimo wszystko nie będzie się opierał.

READ  Akcje spadły, gdy inwestorzy rozważyli ostatni ruch stóp i czekali na raport o zatrudnieniu w USA

Wydawało się, że Yoon i Han naprawili płoty podczas spotkania przed kamerą w zeszłym tygodniu oraz podczas lunchu w tym tygodniu. Jednak według urzędników partyjnych nie rozmawiali na ten temat. W obliczu trwającego pokoju skandal, który podsycił kontrowersje, pozostaje nierozwiązany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *