TreasuryDirect ulega awarii, ponieważ inwestorzy próbują nie dotrzymać kluczowego terminu obligacji

kształt | E + | Obrazy Getty

Inwestorzy w piątek wpadli na stronę Departamentu Skarbu z obligacjami serii 1, żądając ustalenia rekordowego oprocentowania przed głównym terminem.

Obligacje okazały się być dobrym miejscem dla inwestorów w obliczu spadków na rynkach akcji i obligacji w tym roku. one Prawie bez ryzyka powiązane ze stopą inflacji; Ponieważ inflacja wzrosła do najwyższego poziomu od prawie czterech dekad, wygenerowała również zwroty dla inwestorów w obligacje.

Inwestorzy muszą zakupić Obligacje I i otrzymać wiadomość e-mail z potwierdzeniem do 28 października, aby zapewnić stopę 9,62%, Według TreasuryDirect. Skarb Państwa ogłosi nową stopę procentową w przyszłym tygodniu.

Oczekiwana ocena spada do około 6,48%Oparte na Najnowsze dane o inflacji Z amerykańskiego Biura Statystyki Pracy.

Co oznacza przerwa w działaniu TreasuryDirect dla inwestorów

Odcięcie prądu TreasuryDirect.gov Tam, gdzie inwestorzy kupują obligacje I, może oznaczać, że nie są w stanie sfinalizować zakupu obligacji I do piątkowego terminu, aby zablokować stawkę 9,62%. Rzecznik Skarbu powiedział w piątek, że nie planuje przedłużenia terminu.

Strona była sporadycznie dostępna, podczas gdy CNBC poinformowało o tym w piątek rano. IsItDownRightNow.comusługa testująca łączność internetową, wskazała, że ​​TreasuryDirect nie odpowiada podczas testów między około 10:30 a 11:45 czasu ET.

Ministerstwo Skarbu podało w piątek, że TreasuryDirect.gov stał się „jedną z najczęściej odwiedzanych stron internetowych w rządzie federalnym” w ostatnich dniach swojego okna oprocentowania 9,62%. Zwykle gości kilka tysięcy jednoczesnych gości.

W okresach, kiedy strona była dostępna, notatka na TreasuryDirect stwierdzała: „Obecnie doświadczamy bezprecedensowych wniosków o nowe konta i zakupy obligacji I. Ze względu na te wolumeny nie możemy zagwarantować, że klienci będą mogli sfinalizować zakup do października Termin realizacji 28. Nasi agenci pracują, aby jak najszybciej pomóc klientom, którzy potrzebują pomocy.”

Urzędnik skarbu potwierdził, że strona była „krótko niedostępna” i miała „chwile powolnego działania”.

„W odpowiedzi Departament Skarbu szybko rozwiązał podstawowe problemy, ponad podwojenie przepustowości witryny, aby umożliwić większej liczbie klientów pomyślne założenie kont i zakup obligacji” – powiedział urzędnik. „Nadal równoważymy te wysiłki z naszym zaangażowaniem w ogólną integralność 20-letniego systemu oraz ochronę osobistej tożsamości i aktywów finansowych naszych klientów”.

Żądanie wywołało „wielki stres i napięcie”

Jak powiązać stopy procentowe

Ceny obligacji zmieniają się dwa razy w roku w oparciu o inflację.

Istnieją dwa segmenty cenowe: stała stopa, która pozostaje taka sama po zakupie i zmienna stopa, która zmienia się dwa razy w roku w oparciu o inflację.

Skarb Państwa ogłasza nowe stawki w maju i listopadzie, a kolejną zmienną stopę można oszacować około dwa tygodnie wcześniej Raporty o wskaźnikach cen konsumpcyjnych Wydany w kwietniu i październiku.

Szacunki zapewniają krótkie okno przybliżające, ile zarobisz przez rok, czyli jak długo stracisz dostęp do środków po zakupie.

Inwestorzy nadal mogą zablokować roczne oprocentowanie 9,62% na sześć miesięcy, o ile sfinalizują zakup do 28 października. Sześć miesięcy po dacie zakupu szacunkowo zarobisz 6,48% przez kolejne sześć miesięcy.

„Dobrze wiedzieć, jakie stopy procentowe otrzymasz, jeśli zobowiążesz się do 12-miesięcznego wykluczenia”, powiedział Jeremy Keel, certyfikowany planista finansowy w Keil Financial Partners w Milwaukee.

Chociaż jest za wcześnie, aby szacować stawki za maj 2023 r., kupując obligacje I przed końcem października, otrzymasz stawki majowe i listopadowe na sześć miesięcy.

Ken Tomin, założyciel i redaktor DepositAccounts.com, który… Utwory, które wiążęmiędzy innymi.

Wady kupowania obligacji I

Choć wiedząc, że ceny obligacji jednorocznych mogą być atrakcyjne, przed zakupem należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, twierdzą eksperci.

„Największym minusem jest to, że jesteś zamknięty na 12 miesięcy” – powiedział Kiel. – Nie możesz go wyjąć z jakiegokolwiek powodu. I zrezygnujesz z trzech miesięcy odsetek, wypłacając pięć lat z góry.

Jednak może warto rozważyć obligacje dla części twoich awaryjnych oszczędności, o ile jest dostępna inna gotówka na nieoczekiwane koszty, powiedział.

a jeśli byłeś Przewiduj rachunki za czesne za studia W 2024 r. Kyle powiedział, że to „świetny czas”, aby zapewnić roczne, wolne od podatku odsetki na kwalifikujące się wydatki na edukację.

Kate Dory z CNBC Przyczyń się do przygotowania raportów.

READ  Akcje spółek technologicznych ponownie spadają, a Nasdaq ma najgorszy miesiąc od 2008 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *