Trump bierze udział w niezwykle ważnym procesie w Nowym Jorku w sprawie „cichych pieniędzy”.

Były prezydent Donald Trump weźmie udział w rozprawie Sądu Najwyższego na Manhattanie w poniedziałek, niecałe trzy tygodnie przed planowanym rozpoczęciem. Śledztwo kryminalne – Byłoby to pierwsze w historii Ameryki.

Rozprawa w tej sprawie, która skupiała się na tym, co według prokuratora okręgowego Manhattanu Alvina Brocka było sfałszowaniem dokumentacji biznesowej w związku ze spłatą „cichych pieniędzy” na rzecz gwiazdy filmów dla dorosłych Stormy Daniels, pierwotnie miał się rozpocząć w poniedziałek.

Gdy Trump wszedł na salę sądową w poniedziałek rano, nazwał proces „polowaniem na czarownice” i „mistyfikacją”. On ma Niewinny do zarzutów.

Był harmonogram testów Wykolejony na początku marca Kiedy Sądownictwo przekazało obu stronom nowy materiał związany ze sprawą. Sędzia Juan Mercon wezwał w poniedziałek na rozprawę w celu rozstrzygnięcia kwestii związanych z nowymi dokumentami, ale argumentacja zespołu obrony nie przekonała go.

„[Prosecutors] Przekroczyli to, co powinni byli zrobić i to naprawdę dziwne, że zdecydowaliśmy się na to tym razem” – stwierdził w pewnym momencie sędzia.

Przesłuchanie w poniedziałek

Były prezydent Donald Trump i prawniczka Trumpa Susan Nechels na sali sądowej, poniedziałek, 25 marca 2024 r., w Nowym Jorku.

Bloomberga za pośrednictwem Getty Images


Obrona Trumpa zwróciła się o duże opóźnienie procesu – do trzech miesięcy – lub całkowite zwolnienie, zarzucając biuru Bragga celowe podejmowanie niewystarczających wysiłków w celu uzyskania dokumentów. Prokuratorzy oświadczyli, że zwrócili się o dokumenty w zeszłym roku, a Departament Sprawiedliwości początkowo odmówił, a następnie wycofał się w odpowiedzi na wezwanie obrony.

Dokumenty przekazane na początku marca obejmowały ponad 100 000 stron wyciągów bankowych i powiązanych e-maili związanych ze śledztwem Departamentu Sprawiedliwości w sprawie byłego „naprawiacza” i prawnika Trumpa, Michaela Cohena. Cohen przyznał się do uchylania się od płacenia podatków w 2018 r. w sprawie federalnej, a obecnie jest kluczowym świadkiem przeciwko Trumpowi w sprawie nowojorskiej.

Merchan powiedział, że podczas poniedziałkowej rozprawy chce ustalić, kto jest odpowiedzialny za kwestie związane z dokumentacją i czy potrzebne są jakiekolwiek sankcje, aby rozstrzygnąć spór. „Nie ma żadnych istotnych kwestii faktycznych do rozstrzygnięcia” – zauważył.

Pytanie brzmi: „Jak scharakteryzować charakter i zakres” obowiązku państwa w zakresie przedstawiania dokumentów na potrzeby obrony, zwanego odkrywaniem przedprocesowym. Prokuratura rejonowa argumentowała, że ​​nie ma obowiązku przedkładania dokumentów sądowych. Liczba akt związanych ze sprawą jest stosunkowo niewielka – około 300 na 100 000, powiedział adwokat Matthew Colangelo.

Adwokat Trumpa, Todd Blanch, argumentował, że „tysiące” akt byłoby istotnych i że obrona potrzebuje więcej czasu na ich przejrzenie. Ujawnił także, że prokuratorzy federalni poinformowali go w niedzielę wieczorem, że chcą przekazać dodatkowe akta dotyczące Danielsa, którego prawdziwe nazwisko brzmi Stephanie Clifford.

Merchan przesłuchał Blanche w związku z jej zarzutem, że biuro prokuratora okręgowego celowo zataiło materiały w celu przekazania ich obronie. Powiedział, że wniosek obrony o oddalenie powołuje się na ustawę, która stanowi, że prokuratorzy muszą przedstawić materiały z dowolnego urzędu podlegającego jego jurysdykcji. Merson zapytał Blanche, czy istnieje jakikolwiek przypadek wskazujący, że biuro prokuratora federalnego Stanów Zjednoczonych patronuje lokalnym prokuratorom.

„To naprawdę mylące, że nie ma pan teraz żadnego argumentu do przytoczenia, ponieważ wszystkie zarzuty stawiane przez obronę są niewiarygodnie poważne, niewiarygodnie poważne” – powiedział Merson podniesionym głosem. „Dosłownie oskarżasz biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie i osoby mianowane w tej sprawie o niewłaściwe postępowanie prokuratora i próbujesz wciągnąć mnie w współudział, a nie masz żadnego argumentu do przytoczenia?”

READ  Prezenter Fox News, Dagan McDowell, odrzuca pierwszą kontuzję głowy Duy Tagovailovej jako „szaloną”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *