Trump ma otrzymać premię w postaci „dywidendy” w wysokości 1,25 miliarda dolarów

Były prezydent Donald Trump ma otrzymać premię w postaci „dywidendy” w wysokości 1,25 miliarda dolarów od swojej firmy medialnej po tym, jak cena jej akcji przekroczyła kluczowy próg uprawniający go do otrzymania premii.

Trump, który jest właścicielem większościowego pakietu Trump Media and Technology Group, ma we wtorek otrzymać dodatkowe 36 mln akcji spółki.

W poniedziałek akcje Trump Media osiągnęły cenę około 35,50 dolarów, czyli dwukrotnie więcej niż minimalna rekordowa cena akcji wynosząca 17,50 dolarów, jaką spółka musi osiągnąć, aby Trump kwalifikował się do premii.

Zyski wymagają, aby akcje Trump Media osiągały poziom referencyjny przez 20 dni handlowych w 30-dniowym oknie handlowym rozpoczynającym się 25 marca, kiedy spółka weszła na giełdę. Dwudziestym dniem jest wtorek.


Oczekuje się, że we wtorek były prezydent Donald Trump na papierze stanie się bogatszy o 1,25 miliarda dolarów. Za pośrednictwem Reutera

„Zakładając pełną emisję akcji Earnout, prezydent Donald J. Trump otrzyma 36 milionów akcji Earnout” – podała spółka we wniosku o papiery wartościowe. Cytowane przez CNBC.

Trump Media, spółka matka aplikacji społecznościowej Truth Social, ma możliwość wyemitowania łącznie 40 milionów akcji dywidendowych w ramach fuzji z Digital World Acquisitions Corp.

Z dokumentów wynika, że ​​część lub całość pozostałych akcji zostanie wyemitowana kadrze kierowniczej Trump Media w ramach planu motywacyjnego.

„Mając w banku ponad 200 milionów dolarów i nie będąc zadłużonym, Trump Media wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań związanych z fuzją i szybko realizuje swój biznesplan” – powiedział gazecie rzecznik Trump Media.

Domniemany kandydat Partii Republikańskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich jest już właścicielem 78,75 mln akcji Trump Media.

Jak wynika z dokumentów Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, zwycięskie akcje dadzą Trumpowi 65% całkowitej kwoty pozostającej w obrocie.

Przy cenie 35 dolarów za akcję, udziały Trumpa w Trump Media są warte na papierze około 4 miliardów dolarów.

READ  Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła powyżej 2,6% po przemówieniu Brainarda

Nie może jednak dotknąć tych pieniędzy, aby opłacić część swoich kosztownych rachunków prawnych ze względu na wymóg sześciomiesięcznej blokady. Zarząd kontrolowanej przez Trumpa spółki mógłby odstąpić od tego wymogu, ale istnieje ryzyko, że decyzja ta zostanie sprzedana przez innych inwestorów.


Trump, większościowy właściciel Trump Media, ma uzyskać zgodę "Zapracować" Wtorkowy bonus.
Trump, większościowy właściciel Trump Media, otrzyma we wtorek premię za „zarobki”. AP

Trump pojawił się w poniedziałek w sądzie na Manhattanie, aby rozpocząć argumenty w swoim rzekomym procesie dotyczącym „cichych pieniędzy”.

Otrzymał także wyrok sądu stanu Nowy Jork na kwotę 454,2 mln dolarów po tym, jak prokurator generalna Letitia James skutecznie pozwała firmę byłego prezydenta, oskarżając ją o zawyżanie aktywów.

Dokumenty finansowe kampanii wskazują, że Trumpowi, który w zeszłym miesiącu wydał prawie 5 milionów dolarów na prawników, na kontach, z których im płacił, pozostało jedynie 6,8 miliona dolarów. Według Bloomberg News.

Trump Media rozpoczął notowania na giełdzie Nasdaq pod nazwą giełdową „DJT” 26 marca po cenie maksymalnej wynoszącej prawie 80 dolarów za akcję, co na krótko dało spółce wartość rynkową przekraczającą 9 miliardów dolarów.

Od momentu osiągnięcia rekordowego poziomu w zeszłym miesiącu cena akcji spadła o prawie 70%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *