Trump używa pieczęci prezydenckiej na LIV Golf Championships w Bedminster, NJ

Zawieszenie

Były prezydent Donald Trump używa pieczęci prezydenckiej na wielu przedmiotach podczas mistrzostw golfa LIV na polu golfowym w Bedminster w stanie New Jersey.

Pieczęć została przyklejona do ręczników, wózków golfowych i innych przedmiotów, gdy były prezydent brał udział w czwartkowym turnieju sponsorowanym przez Arabów Saudyjskich.

że to przeciwko prawu federalnemu Używanie pieczęci prezydenckich i wiceprezydentów w sposób, który może wywołać „fałszywe wrażenie sponsorowania lub zatwierdzenia przez rząd Stanów Zjednoczonych”.

Chociaż naruszenie tego prawa może skutkować karą pozbawienia wolności „na okres nie dłuższy niż sześć miesięcy”, grzywną lub obydwoma karami, te kary są rzadko nakładane.

To nie pierwszy przypadek, gdy pieczęć została zgłoszona na nieruchomościach Trumpa. Logo pojawiło się na znaku na jego polu golfowym w West Palm Beach na Florydzie w poście na Instagramie na początku tego roku, według Forbes. WNYC i ProPublica wspomniany W 2018 roku Trump Organization zamówiła koszulki na pola golfowe z logo.

W zeszłym roku grupa strażnicza z siedzibą w Waszyngtonie oskarżyła klub golfowy Bedminster o czerpanie korzyści z wykorzystywania wizerunków pieczęci prezydenckiej.

„Nielegalne użycie pieczęci prezydenckiej w celach komercyjnych to nie lada wyczyn, szczególnie jeśli chodzi o byłego prezydenta, który aktywnie kwestionuje legitymację obecnego prezydenta” – powiedział Citizens for Responsibility and Ethics w Waszyngtonie, składając skargę w 2021 r. .

Jak powiedział Trump w czwartek w pro Najnowsza seria LIV Golf InvitationalWydarzenie było zamknięte dla publiczności, ale otwarte dla mediów.

W tym tygodniu mija trzecie wydarzenie w finansowanej przez Arabię ​​Saudyjską LIV Golf Series, do której Trump dołączył w Bedminster w obliczu krytyki, a drugie w Stanach Zjednoczonych.

Trump zajmuje centralne miejsce w przygotowaniach do swojego trzeciego golfa LIV

Byłego prezydenta zapytano, czy żałuje, że klub golfowy jest gospodarzem imprezy golfowej, a nie mistrzostw sankcjonowanych przez American Golf Association lub PGA Tour.

READ  Rick Hoyt, który został biegaczem maratonu bostońskiego z ojcem na wózku inwalidzkim, umiera w wieku 61 lat

„Nie, nie żałuję. To ich problem. ” „Ten kurs zadziwia wszystkie inne.”

Zapytany przez reportera, czy zamierza ogłosić swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich w 2024 roku, powiedział: „Będziesz bardzo szczęśliwy. … Powiemy ci wkrótce”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *