Trump wygrywa kluby republikańskie w Nevadzie, projekty CNNCNN

W czwartek CNN prognozuje, że Donald Trump wygrał prawybory Partii Republikańskiej na prezydenta w Nevadzie, co było skutecznie zagwarantowane, gdy jego jedyna pozostała dobrze znana rywalka, była gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley, zdecydowała się nie kandydować do delegatów stanu.

Były prezydent wygrał jak dotąd wszystkie trzy konkursy Partii Republikańskiej – w tym Silver State w Iowa i New Hampshire – i jest coraz bliżej kandydatury Partii Republikańskiej na urząd prezydenta w 2024 roku.

Czwartkowe kluby w Nevadzie odbyły się dwa dni po prawyborach stanu – prezydent Joe Biden zdominował wyścig Demokratów, a „żaden z tych kandydatów” nie wyprzedził Republikanów przed Halleyem.

Partia Republikańska Nevady, kierowana przez sojuszników Trumpa, zdecydowała się nie nagradzać swoich delegatów w prawyborach prowadzonych przez partię i zakazała kandydatom startującym w prawyborach głosowania klubowego. Oznacza to, że Trump zmierzył się dopiero w czwartek z mało znanym pastorem z Dallas, Ryanem Binkleyem.

Trump, przygotowując się do podróży do Nevady, aby w czwartek wygłosić uroczyste przemówienia, ponownie próbował wykluczyć Haley z wyścigu.

„Myślę, że krzywdzi siebie, ale szkodzi partii i w pewnym sensie krajowi” – ​​powiedział Trump w czwartek przed swoim domem w Mar-a-Lago.

Polityczny los Trumpa zostanie rozstrzygnięty w czwartek poza urną wyborczą. Wcześniej Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych Argumenty zostały wysłuchane Działania byłego prezydenta wokół tego 6 stycznia 2021 r. atak na stolicę USA Spraw, aby nie kwalifikował się na urząd.

Republikanie z Nevady nie są w czwartek sami. Trump wygra klub Republikanów na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, pokonując Haley dla czterech delegatów z tego terytorium, projekty CNN.

We wtorek Haley stanie przed żenującą decyzją w Nevadzie, gdy kandydaci znajdą się na kartach do głosowania.

Chociaż na linii nie ma żadnych delegatów, prawybory oznaczają porażkę dla Haley Udowodnij to republikańskim darczyńcom i wyborcom Pozostaje potencjalną kandydatką przed kolejną wielką konfrontacją z Trumpem w prawyborach w Południowej Karolinie, która odbędzie się 24 lutego.

READ  Na kilka tygodni przed przeszukaniem Mar-a-Lago były urzędnik Departamentu Obrony Trumpa obiecał ujawnić tajne dokumenty z archiwów narodowych.

„Zawsze wiedzieliśmy, że Nevada to oszustwo” – powiedział Hawley w środowym wywiadzie dla Fox Business. „Trump od początku to sfałszował.[…]Nie spędziliśmy tam ani dnia, ani dolara. Nawet się tym nie przejmowaliśmy.

Tymczasem Trump nalegał, aby jego zwolennicy w Silver State pominęli prawybory i głosowali w klubach.

„W twoim stanie masz zarówno prawybory, jak i klub. Nie martwcie się o prawybory, zajmijcie się klubem” – powiedział uczestnikom niedawnego wiecu w Las Vegas.

W wyniku uchwalenia prawa stanowego w 2021 r. wybory prezydenckie w Nevadzie zostały zakwestionowane na korzyść prawyborów państwowych. Zwolennicy twierdzą, że takie rozwiązanie sprawi, że prowadzenie pojazdu stanie się mniej trudne i dezorientujące dla wyborców.

Patryk D. Obrazy Fallona/AFP/Getty'ego

Para urn wyborczych wystawiona w centrum wyborczym w Las Vegas podczas wyborów prezydenckich w Nevadzie 6 lutego 2024 r.

Jednak Partia Republikańska Nevady – kierowana przez lojalistów Trumpa – zdecydowała się mimo to zorganizować w tym roku kluby i na podstawie ich wyników przyznać delegatom stanowym na Narodową Konwencję Republikanów. Ostrzegł również, że kandydaci, którzy wzięli udział w prawyborach, nie będą kwalifikować się do klubów ani nie otrzymają żadnych delegatów.

Jednak niektórzy republikańscy kandydaci na prezydenta, w tym Haley, złożyli wniosek o start w prawyborach. Trump jest obecnie ostatnim głównym kandydatem w czwartkowych klubach, co skutecznie zapewnia mu zwycięstwo. (W czwartkowym głosowaniu spotyka się jedynie z symbolicznym sprzeciwem ze strony mało znanego pastora z Teksasu Ryana Binkleya.)

Demokraci nagrodzili delegatów prezydenckich Nevady na rok 2024 na podstawie wyników wtorkowych prawyborów w pierwszej zachodniej części kraju. Prezydent Joe Biden Zwycięstwo w dominujący sposób – sumuje się Jego zwycięstwo w Południowej Karolinie Dąży do zapewnienia swojej partii nominacji na drugą kadencję.

Ponieważ w Nevadzie nie było spornych prawyborów, główni kandydaci na prezydenta nie zwracali uwagi na Srebrny Stan. Nevada – Stan Bidena prawdopodobnie zmieni się jesienią ledwo wygrał Ale w 2020 r. Republikanie Przewróciłem biuro gubernatora W 2022 r. – pole bitwy o prezydenturę i Senat.

READ  Lamparty wracają do Indii po 70-letniej nieobecności

David Wright, Ethan Cohen i Terence Burlige z CNN wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *