TruthSocial przyniosła Trumpowi miliardy. Czy wyższa cena akcji rozwiąże jego problemy finansowe?

Majątek byłego prezydenta Donalda Trumpa wzrósł do ok Około 7,5 miliarda dolarów Ponieważ Trump Media, spółka matka jego sieci społecznościowej Truth Social, weszła na giełdę na początku tego tygodnia.

Pytanie w związku z kadencją prezydencką Trumpa – i jego różnymi problemami prawnymi – brzmi, czy rzeczywiście będzie on w stanie wykorzystać te zyski.

Jego kampania 2024 i wspierający ją komitet akcji politycznej Save America odnotowały w ostatnich miesiącach fatalne wyniki zbieranych funduszy. Trump stoi także przed szybko zbliżającym się terminem przekazania wiadomości Obligacje cywilne o wartości 175 milionów dolarów W sprawie nowojorskiej dotyczącej zawyżania wartości jego udziałów w nieruchomościach.

Teoretycznie pierwsza oferta publiczna Trump Media mogłaby pomóc rozwiązać te problemy: udział Trumpa w spółce jest tego wart Około 4,8 miliarda dolarów Przy obecnym kursie akcji Zdaniem Barona.

Jest notowany pod symbolem giełdowym „DJT”, który oznacza cenę akcji spółki Wzrosła do 77,27 dolarów we wtorek i spadł do wciąż imponujących 61,96 dolarów do czasu zamknięcia rynków w czwartek. Jego cena jest O wiele wyżej Te z Reddit, prawie 20-letniej firmy zajmującej się mediami społecznościowymi ze znacznie większą bazą użytkowników (setki milionów aktywnych użytkowników miesięcznie vs. Banalny milion dla Truth Social) i bardziej wyrafinowany model przychodów, kiedy wszedł na giełdę w zeszłym tygodniu.

To, czy ta gratka okaże się wybawieniem dla Trumpa, zależy jednak od tego, jak długo utrzymają się dobre czasy dla DJT i od tego, czy Trump będzie w stanie sprzedać swoje akcje, nie wywołując spirali spadkowej.

Wyjaśnił problemy finansowe Trumpa

Trump może być teraz jednym z 500 najbogatszych ludzi na świecie ogłosił Bloomberg Po rozpoczęciu handlu przez Trump Media. Nie musi to jednak oznaczać, że ma dużo pieniędzy do zaoszczędzenia.

READ  Błyskawiczny zwrot akcji w tym roku przemawia za dobrą drugą połową

W lutym sfinansowano jego oficjalną kampanię i PAC Save America Skrobia zarobił 15,9 miliona dolarów i zakończył miesiąc z ponad 37 milionami dolarów na koncie. To zupełnie odmienne podejście do kampanii prezydenta Joe Bidena Zebrano 26 milionów dolarów Czwartkowy wieczór sam na imprezie w Nowym Jorku z byłymi prezydentami Barackiem Obamą i Billem Clintonem – rekord jak na jedno wydarzenie polityczne.

Teraz Trump uciekł się do sprzedaży Specjalne wydanie Ewangelii Jako taktyka zbierania funduszy. Nikt nie jest w stanie go prześcignąć, on też do tego dąży Przekrocz rekord Biden ustalił to 6 kwietnia podczas zbiórki pieniędzy w Palm Beach, gdzie jako cel założył kwotę 33 milionów dolarów.

On też trochę odpoczął. Trump nie musi już płacić tej kwoty Obligacje warte 464 miliony dolarów Zostało to wcześniej orzeczone w nowojorskiej sprawie o oszustwo cywilne przeciwko niemu, którą odkryli jego prawnicy Nie będziesz mógł publikować Po odrzuceniu przez 30 firm ubezpieczeniowych. 25 marca sędzia w sprawie Zmniejszono kwotę obligacji do 175 milionów dolarów i dał mu 10-dniowe przedłużenie premiery. Trump to zrobił Powiedział, że to zrobi. W przeciwnym razie stan mógłby przejąć część jego majątku w Nowym Jorku.

Jednak zapłacenie kaucji sprawi, że zabraknie mu gotówki i dlatego może szukać nieoczekiwanego zysku w TruthSocial.

Dlaczego TruthSocial może nie być dojną krową?

Od czasu pierwszej oferty publicznej akcje Trump Media charakteryzują się dużą zmiennością charakterystyczną dla akcji memów, co jest rodzajem spekulacji finansowych napędzanych przez media społecznościowe, rozsławionych przez Gamestop.

Ale akcje Trump Media różnią się od akcji innych memów w istotny sposób: ich wartość jest oddzielona od wyników biznesowych, jak stwierdził w artykule John Rickenthaler. analiza w Morningstar, gdzie pełni funkcję wiceprezesa ds. badań.

READ  Rajd rynkowy: S&P 500 rośnie do kluczowego poziomu, gdy 5 akcji pokazuje sygnały kupna

„Podobnie jak w przypadku bitcoina, ludzie kupują Trump Media nie ze względu na przyszłe przepływy pieniężne, ale dlatego, że: 1) spodziewają się wzrostu jego ceny oraz 2) mają poczucie przynależności do danego aktywa” – powiedział Rekenthaler. Dla akcjonariuszy jest to sposób, dzięki któremu „mogą wyrazić swoje przekonania i zaangażowanie”.

To dobra wiadomość dla Trumpa, biorąc pod uwagę, że wyniki biznesowe TruthSocial są na najniższym poziomie. Spółka stwierdziła Strata netto wynosząca 49 milionów dolarów W pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 roku opiera się na wątpliwym modelu biznesowym. Wygląda na to, że użytkownicy nie chcą płacić za członkostwo, więc TruthSocial musi polegać na reklamach. Ale platforma Rzekomo Aby być rajem dla wolności wypowiedzi, może to odstraszyć reklamodawców, którzy nie chcą, aby ich marka pojawiała się obok kontrowersyjnych lub nielegalnych treści.

Brak stabilności finansowej nie miał znaczenia, zanim Trump Media weszło na giełdę; TruthSocial nadal spełnia swój cel, zapewniając Trumpowi platformę i zachęcając szeregowych konserwatystów do porzucenia innych mediów społecznościowych.

Jednak rentowność jest teraz bardziej palącą kwestią – nie tylko ze względu na cenę akcji DJT, ale także ze względu na zdolność Trumpa do wykorzystania nieoczekiwanych zysków, którymi cieszył się na papierze.

Po IPO główni akcjonariusze Trump Media, w tym Trump, nie będą mogli sprzedawać swoich akcji przez sześć miesięcy. Te okresy „blokady” mają na celu pomóc firmom odzyskać równowagę po wejściu na giełdę. Jeśli Trump spróbuje ominąć zawieszenie działalności, inni akcjonariusze będą musieli to zrobić można pozwać Pod pretekstem, że sprzedaż jego akcji doprowadziła do spadku ich ceny, przez co ponieśli oni straty.

Jednak w obliczu zbliżającego się terminu wpłaty obligacji Trump może potrzebować pieniędzy przed wygaśnięciem okresu blokady. Do czasu zakończenia sześciomiesięcznego okna cena tych akcji może ponownie spaść. Tom Holick, dyrektor generalny Strategic Asset Managers, prywatnej firmy konsultingowej. – powiedział Baron Że DJT „nie spełnia cech akcji wysokiej jakości”, które pozwoliłyby utrzymać obecną wartość w dłuższej perspektywie.

READ  Powell zdecydował się podnieść stopy procentowe o pół punktu procentowego

Nie jest też jasne, czy faktycznie można sprzedawać bez gromadzenia zapasów. Musiałby znaleźć chętnych nabywców, a nawet gdyby tak się stało, pozbycie się wszystkich akcji na raz mogłoby spowodować spadek ceny akcji, a tym samym zmniejszenie jej wartości.

Jednak Trump często kwestionował konwencjonalną wiedzę, dlatego TruthSocial również może to zrobić. To sieć mediów społecznościowych należąca do byłego prezydenta, który ma rzeszę zagorzałych zwolenników, którzy obecnie zwiększają swoją aktywność w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie. Wybory 2024 Według sondaży.

„Prognozowanie losów DJT jest jak przewidywanie kierunku rozwoju Bitcoina” – powiedział Reckenthaler Powiedział. „Inni mogą spróbować, ale nie ja”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *