Trzęsienie ziemi w Chinach: liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do 65 w prowincji Syczuan z wstrząsami wtórnymi w

Wstrząsy wtórne były nadal odczuwalne we wtorek, poinformowały państwowe media, dzień po tym, jak US Geological Survey poinformowało, że trzęsienie ziemi o sile 6,6 stopnia wstrząsnęło obszarem na południowy zachód od stolicy Syczuanu, Chengdu, około godziny 13:00 w poniedziałek.

Według oficjalnych mediów, do tej pory zgłoszono 248 obrażeń, a co najmniej 12 osób nadal zaginęło.

Zdjęcia przedstawiały ratowników przewożących rannych mieszkańców przez tymczasowe mosty w hrabstwie Luding, w pobliżu epicentrum.

US Geological Survey powiedział, że epicentrum trzęsienia znajdowało się 43 kilometry (27 mil) na południowy wschód od miasta Kangding, które ma około 100 000 mieszkańców. Dodał, że szacuje się, że ponad milion mieszkańców okolicznych terenów doświadczyło umiarkowanych wstrząsów w następstwie trzęsienia.

Niektóre domy zostały poważnie uszkodzone podczas trzęsienia, a obrazy ukazują całe budynki, które zawaliły się w stosy cegieł i drewnianych belek.

Dom zawala się w hrabstwie Luoding, hrabstwo Ganzi, prowincja Syczuan, Chiny, 5 września 2022 r.

Chiny uruchomiły w poniedziałek reakcję kryzysową poziomu 3 i wysłały ratowników do hrabstwa Luoding, jak podała chińska Rada Państwa. Chiński nadawca CGTN powiedział, że ratownicy pomagali w oczyszczaniu dróg zablokowanych przez osuwiska spowodowane przez trzęsienie ziemi.

Prowincja Syczuan, licząca 84 miliony mieszkańców, już przed silnym trzęsieniem ziemi stanęła w obliczu bardzo trudnego lata. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy prowincja ucierpiała susza i jego Najgorsza fala upałów od 60 lat.

Region śródlądowy jest podatny na trzęsienia ziemi z powodu uskoku Langmenshan, który biegnie przez góry Syczuan.

a Trzęsienie ziemi o sile 7,9 nawiedziło prowincję Syczuan w 2008 r Była to jedna z najbardziej zdewastowanych części kraju. Prawie 90 000 osób zginęło, a trzęsienia ziemi były odczuwalne w miastach oddalonych o ponad 1450 kilometrów (900 mil).
ostatni roktrzęsienie ziemi o sile 6,0 stopnia nawiedziło Syczuan, zabijając trzy osoby i raniąc 60 innych, według ówczesnych mediów państwowych.
READ  Kate Middleton twierdzi, że „robi postępy” dzięki chemioterapii w celu zdiagnozowania raka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *