Tua Tagovailoa powinna przejść na emeryturę po wstrząsie mózgu: Bennet Omalu

Bennett Omalo, znany neurolog, który odkrył przewlekłą traumatyczną encefalopatię (CTE) u byłych piłkarzy, powiedział, że rozgrywający Dolphins, Tua Tagovailoa, „przestał grać” w piłkę nożną po tym, jak doznał wstrząsu mózgu w zeszły czwartek.

„Twa, bracie. Kocham cię” Omalu powiedział TMZ. „Kocham cię tak samo, jak kocham mojego syna. Przestań grać. Whoa. Odłóż hełm i odejdź odważnie. „

Tagoviloa został wyrzucony z boiska Miami przegrało z Bengalami w „Chursday Night Football” po uderzeniu w tył głowy po kontuzji nosa Josha Topo z Cincinnati.

Palce pomocnika wygięły się w „odpowiedzi na pojedynek” i pozostał na boisku przez prawie 10 minut, zanim został zabrany do szpitala. Przyszło to zaledwie cztery dni po tym, jak pojawił się chwiejnie po tym, jak uderzył głową na boisku przeciwko Billom.

Rozgrywający delfinów Tua Tagovailoa (1) zostaje usunięty z boiska po kontuzji w meczu z Cincinnati Bengals 29 września 2022 r. na stadionie Paycor w Cincinnati w stanie Ohio.
Ikona Sportswire przez Getty Images
Rozgrywający delfinów Tua Tagovailoa (1) podczas meczu z Cincinnati Bengals 29 września 2022 r. na stadionie Baycor w Cincinnati w stanie Ohio.
Rozgrywający delfinów Tua Tagovailoa (1) podczas meczu z Cincinnati Bengals 29 września 2022 r. na stadionie Baycor w Cincinnati w stanie Ohio.
Ikona Sportswire przez Getty Images

„Moja rada dla niego jest taka, że ​​już czas” – powiedział Omalo. Doznałeś poważnego i trwałego, długotrwałego uszkodzenia mózgu. Schwytany… Jeśli kochasz swoje życie. Jeśli kochasz swoją rodzinę, kochasz swoje dzieci, a jeśli masz dzieci, czas odważnie odejść. Znajdź coś innego do roboty.

„To musi się skończyć. Czasami pieniądze nie są cenniejsze niż ludzkie życie. 20 miliardów dolarów nie jest więcej warte niż twój umysł.”

Omalo, autor książki z 2018 roku „Uszkodzenia mózgu w sportach kontaktowych” był taki pierwszy do wyboru Przewlekła pourazowa encefalopatia w mózgach zmarłych sportowców i weteranów wojskowych.

W grudniu 2015 roku firma Sony Pictures wyprodukowała i wydała duży hollywoodzki film „Wstrząs” o życiu i pracy Benneta. Will Smith zagrał w filmie Doktora Omalu.

Patolog sądowy i neurolog dr Bennet Omalu bierze udział w briefingu sponsorowanym przez przedstawiciela Jackie Speer (D-CA) na Capitol Hill w dniu 12 stycznia 2016 r. w Waszyngtonie.  Dr Omalu przypisuje się odkrycie przewlekłej traumatycznej encefalopatii (CTE) u byłych graczy NFL.
Dr Bennett Omalu przemawia na briefingu sponsorowanym przez przedstawiciela Jackie Speera (D-CA) na Kapitolu 12 stycznia 2016 r. w Waszyngtonie.
Obrazy Getty

Tagovailoa nadal znajduje się w protokole wstrząsu NFL Został już zdyskwalifikowany Na niedzielny mecz z Jets.

W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze w piątek Tagoviloa powiedział, że „czuje się znacznie lepiej i koncentruje się na powrocie do zdrowia”, aby wrócić do pracy.

READ  FAU Vladislav Goldin Wrestling Center wywodzi się z Rosji. Teraz jest w Final Four

DeMaurice Smith, dyrektor wykonawczy NFL Players Association, obiecał kontynuować ”Każda opcja jest legalnaAby zbadać możliwe naruszenie protokołu przez delfiny dotyczące Tagovailoa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *