Po opóźnieniach huraganu Ian, Floryda widzi 3 starty w ciągu 3 dni

Port kosmiczny na Florydzie będzie miał pracowity tydzień po tym, jak huragan Ian wstrzymał starty na kilka dni, aż pogoda się poprawi.

Zanim Ian wylądował w południowo-zachodniej Florydzie, rakieta Artemis-1 NASA, Space Launch System, Musiałem wycofać się do hangaru w Kennedy Space Center. Nawet gdy Gulf Coast dotarło na ląd, Space Coast na Centralnej Florydzie doświadczyło ogromnych powodzi, huraganowych wiatrów i deszczu.

opóźnienie startu od Huragan Ian Oznacza to, że NASA celuje teraz w listopad, aby po raz pierwszy wystrzelić rakietę księżycową. Tymczasem ULA, SpaceX i NASA planują w tym tygodniu niepowiązany start w dwie strony, co sprawi, że Kosmiczne Wybrzeże będzie zajęte przez trzy dni.

ULA celuje we wtorek o 17:36 EDT, aby wystrzelić rakietę Atlas V z satelitami komunikacyjnymi SES 20 i 21 z bazy sił kosmicznych Cape Canaveral.

Rakieta Atlas V wyśle ​​satelity na orbitę geosynchroniczną dla operatora satelity SES.

SpaceX i NASA pracują W stronę startu czterech astronautów w środę w południe z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego. Misja startowa Crew-5, złożona z amerykańskich, rosyjskich i japońskich badaczy kosmosu, będzie przez 6 miesięcy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Rozpoczęcie zostało przełożone na 3 października, aby dać więcej czasu na ocenę obiektów KSC pod kątem ewentualnych szkód spowodowanych przez Iana.

Astronauci NASA Nicole Mann i Josh Casada, astronauta JAXA Koichi Wakata i astronauta Roscosmos Anna Kekina wystartują na szczycie Falcon 9 w statku kosmicznym Crew Dragon.

READ  Jurassic: Wymioty 150 milionów lat temu ujawniają prehistorycznego drapieżnika

Podsumowując tydzień, SpaceX Falcon 9 wystrzeli komercyjne satelity komunikacyjne Intelsat Galaxy 33 i Galaxy 34 o 19:07 EDT w czwartek z Space Launch Complex 40 w bazie sił kosmicznych Cape Canaveral.

Falcon 9 dostarczy satelity Intelsat na orbitę geosynchroniczną, zapewniając usługi komunikacyjne w całej Ameryce Północnej.

Pora deszczowa na Florydzie kończy się wraz z Ian

Prognozy startu ULA Atlas V.
(Pogoda LIS)

Pogoda odgrywa ogromną rolę w odpalaniu każdego pocisku. 45 Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych współpracuje z ULA, SpaceX i NASA, aby zapewnić prognozy startu na dni, godziny i minuty przed startem.

Zalany przez rekordowe opady deszczu Iana, Floryda doświadcza mile widzianego suchego odcinka kończącego porę deszczową, ale przewiduje się, że rozproszone deszcze powrócą jeszcze w tym tygodniu.

Dla tych, którzy będą osobiście świadkami tego potrójnego tygodnia startowego lub nawet pojedynczego startu, pogoda nie może być lepsza. Centrum prognoz FOX śledzi szczyty nieco powyżej 80 stopni lub nieco poniżej w weekend z częściowo zachmurzonym niebem. Duża szansa na deszcz pojawi się w prognozie dopiero w przyszłym tygodniu dla wybrzeża kosmicznego Florydy.

ULA ma 80% szans przy odpowiedniej pogodzie na wystrzelenie satelity komunikacyjnego we wtorek. Głównym problemem będą chmury cumulusowe. Szansa na uruchomienie kopii zapasowej w środę ma lepsze perspektywy z korzystnymi warunkami na poziomie 90%.

Przewidywania dotyczące startu SpaceX NASA Crew-5.
(Pogoda LIS)

Wystrzelenie załogi NASA Crew-5 z SpaceX będzie nadal wykorzystywać chłodne, suche powietrze z huraganu Ian. Główne obawy to cumulus i deszcz z ponad 90% szansą na sprzyjające warunki.

Wystrzelenie satelitów Galaxy 33 i 34 na Falcon 9 w czwartek powinno mieć doskonałą pogodę z ponad 90% szansami na pomyślny start. Głównym problemem będą chmury cumulusowe.

Prognoza startu satelity SpaceX Galaxy 33/34.
(Pogoda LIS)

READ  Sztuczna stymulacja fitoplanktonu może obniżyć poziom dwutlenku węgla i przeciwdziałać zmianom klimatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *