Tucker Carlson ma przeprowadzić wywiad z Putinem

  • Tiffany Wertheimer
  • BBC News, Londyn

Tytuł Zdjęcia,

Tucker Carlson był wpływowym gospodarzem nocnego talk-show politycznego w Fox News.

Były prezenter Fox News Tucker Carlson twierdzi, że „wkrótce” przeprowadzi w Moskwie wywiad z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

W filmie opublikowanym wcześniej na Twitterze przez X Carlson powiedział, że chce udzielić wywiadu, ponieważ „Amerykanie mają prawo wiedzieć wszystko, co tylko mogą o wojnie, w którą biorą udział”.

Był to pierwszy bezpośredni wywiad Putina z zachodnim dziennikarzem od czasu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę na pełną skalę w lutym 2022 r.

Kreml na razie nie skomentował tej sprawy.

Wizytę 54-latka w Moskwie ogłoszono fanfarami w rosyjskich mediach państwowych, które w dalszym ciągu relacjonowały każdy jego ruch.

„Udzielenie takiego wywiadu wiąże się z ryzykiem i oczywiście myśleliśmy o tym od miesięcy” – powiedział Carlson w swoim filmie zapowiadającym.

Carlson powiedział, że sam zapłacił za podróż do Rosji i chciał udzielić wywiadu, ponieważ „większość Amerykanów nie jest poinformowana” o konflikcie, który „przekształca świat” – obwiniając media głównego nurtu.

Od początku wojny na Ukrainie zachodni dziennikarze wielokrotnie przeprowadzali wywiady z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, którego wcześniej nazywał „dyktatorem”.

Carlson upierał się jednak, że były to „sesje terrorystyczne”, mające na celu wzmocnienie żądań Zełenskiego, by wciągnąć USA dalej w wojnę.

„To nie jest dziennikarstwo – to propaganda rządowa”.

Tymczasem, według Carlsona, „żaden zachodni dziennikarz nie zadał sobie trudu, aby udzielić wywiadu”.

Inwazja Rosji na pełną skalę na Ukrainę zdewastowała kraj i jego naród.

Organizacja Narodów Zjednoczonych stwierdziła, że ​​siły rosyjskie są odpowiedzialne za gwałty, „powszechne” tortury i zabójstwa na Ukrainie.

Po nielegalnej aneksji Krymu w 2014 r. Rosja zaanektowała cztery kolejne regiony Ukrainy.

W Rosji dziennikarze podlegają surowym ograniczeniom w zakresie reportażu – mediom nie wolno nazywać tego „wojną”: nazywa się to „specjalną operacją wojskową”.

Tucker Carlson jest zdeklarowanym obrońcą Putina od początku wojny. Tuż przed inwazją Rosji powiedział, że „nienawiść do Putina stała się głównym celem amerykańskiej polityki zagranicznej”, ale nawoływał słuchaczy, aby zadali sobie pytanie, dlaczego.

„Czy Putin nazwał mnie kiedykolwiek rasistą? Czy groził zwolnieniem mnie za to, że się z nim nie zgadzam?” Carlson powiedział, gdy wojska rosyjskie zaczęły gromadzić się na granicy Ukrainy. „To uczciwe pytania i odpowiedź na każde z nich brzmi: nie. Władimir Putin nic takiego nie zrobił”.

Po inwazji Rosji nieco zmienił ton podczas innego programu, mówiąc: „Władimir Putin rozpoczął tę wojnę… on jest odpowiedzialny za to, co widzimy dziś wieczorem na Ukrainie”.

Nie jest jasne, kiedy wywiad się odbędzie, ale Carlson powiedział, że zostanie przesłany na żywo i nieedytowany na jego koncie X. Właściciel platformy Elon Musk obiecał, że „nie będzie ukrywał ani blokował wywiadu”.

Tucker Carlson był jednym z najwyżej ocenianych amerykańskich gospodarzy telewizji kablowej, ale w zeszłym roku nagle opuścił Fox News.

Jego programy w amerykańskiej sieci często ustalały program konserwatystów, a co za tym idzie, Republikanów.

Miał wpływ jako gospodarz nocnego talk show politycznego w latach 2016–2023, a później zaczął prowadzić program w X.

READ  2 zaginione małpy z zoo w Dallas znalezione w północnym Teksasie – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *