Twitter grozi podjęciem kroków prawnych w związku z aplikacją Topics

  • Ze scenariuszem Bernda Debussmanna Jr
  • BBC News, Waszyngton, DC

Źródło obrazu, Getty Images

podpis pod zdjęciem,

Około 30 milionów ludzi dołączyło do Motywów w ciągu kilku godzin od ich uruchomienia 5 lipca

Twitter rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko Meta w związku z szybko rozwijającą się konkurencyjną aplikacją tematyczną.

Wątki, uruchomione w środę dla milionów, są podobne do Twittera i zostały reklamowane przez szefów Meta jako „przyjazna” alternatywa.

„Konkurencja jest dobra, oszukiwanie nie” – powiedział Elon Musk z Twittera – ale Meta zaprzeczyła zarzutom w liście prawnym, że byli pracownicy Twittera pomogli stworzyć Thread.

Według Meta ponad 30 milionów ludzi zarejestrowało się w nowej aplikacji.

Reporter technologiczny BBC News, James Clayton, zauważył, że wygląd i działanie Threads jest podobne do Twittera. Powiedział, że kanał informacyjny i repost są niesamowicie znajome.

W ruchu jako pierwszy zgłoszony Serwis informacyjny SemaphoreAdwokat Twittera, Alex Spiro, wysłał w środę list do dyrektora generalnego Meta, Marka Zuckerberga, oskarżając Meta o „systematyczne, umyślne i nielegalne sprzeniewierzanie tajemnic handlowych Twittera i innej własności intelektualnej” w celu tworzenia potencjalnych klientów.

W szczególności pan Spiro twierdził, że Meta zatrudniała dziesiątki byłych pracowników Twittera, którzy „mieli i nadal mają dostęp do tajemnic handlowych Twittera i innych ściśle tajnych informacji”, co ostatecznie pomogło Meta opracować coś, co nazwał „makietą” aplikacji do wątków.

„Twitter zamierza energicznie egzekwować swoje prawa własności intelektualnej i wymaga od Meta podjęcia natychmiastowych kroków w celu zaprzestania wykorzystywania jakichkolwiek tajemnic handlowych Twittera lub innych wysoce poufnych informacji” – czytamy w liście.

Twitter zastrzega sobie wszelkie prawa, w tym między innymi prawo do dochodzenia odszkodowania cywilnego i zadośćuczynienia bez wcześniejszego powiadomienia.

„Konkurencja jest dobra, oszukiwanie nie” – powiedział Musk w odpowiedzi na post na Twitterze odnoszący się do retoryki prawnej.

W Threads rzecznik Meta, Andy Stone, napisał, że „nikt w zespole inżynierów nici nie jest byłym pracownikiem Twittera – to nie moja sprawa”.

Zarówno pan Musk, jak i pan Zuckerberg potwierdzili rywalizację w wątkach związanych z Instagramem, ale działają jako samodzielna aplikacja.

Kiedy pojawił się w 100 krajach, Zuckerberg przerwał ponad 11-letnią ciszę na Twitterze, publikując niezwykle popularny mem dwóch prawie identycznych postaci Spider-Mana wskazujących na siebie, sugerujących konfrontację.

Wkrótce, gdy wieść o „wątkach” rozeszła się po całym świecie na jego platformie, Musk powiedział: „Nieskończenie lepiej być atakowanym przez nieznajomych na Twitterze, niż oddawać się fałszywemu szczęściu ukrywania bólu na Instagramie”.

CEO Twittera, Linda Iaccarino, powiedziała w czwartkowym tweecie, że chociaż platforma, która wcześniej zgłaszała około 260 milionów użytkowników miesięcznie, jest „często naśladowana”, to „nigdy nie można jej powielić”.

Zarówno Meta, jak i Twitter zwolniły w tym roku znaczną liczbę pracowników, a Meta ogłosiła w kwietniu, że zmniejszy liczbę pracowników o około 10 000.

Twitter stracił około połowy ze swoich 7500 pracowników w falach zwolnień po przejęciu władzy przez Muska w październiku ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *