Twitter odrzuca rezygnację sojusznika Elona Muska z zarządu

27 maja (Reuters) – Twitter Inc (TWTR.N) W piątkowym oświadczeniu poinformował, że nie przyjmie rezygnacji Egona Durbana z zarządu, dwa dni po tym, jak akcjonariusze uniemożliwili mu ponowne wybranie go na dorocznym zgromadzeniu.

Durban jest sojusznikiem Elona Muska, który zaoferował prywatność Twittera w ramach transakcji o wartości 44 miliardów dolarów. Czytaj więcej

Twitter powiedział, że Durban nie uzyskał poparcia większości głosów w reelekcji, która odbyła się na początku tego tygodnia, ze względu na „politykę głosowania niektórych inwestorów instytucjonalnych w odniesieniu do ograniczeń usług zarządu”.

Twitter powiedział, że Durban, który zasiada w zarządach sześciu innych spółek, zgodził się zmniejszyć swoje zobowiązania dotyczące usług zarządu do nie więcej niż pięciu zarządów spółek publicznych do 25 maja 2023 r.

Jak wynika z jednego z dokumentów, Silver Lake Partners, w którym Durban jest współdyrektorem generalnym, pomogło w zgromadzeniu wartego 44 miliardy dolarów przejęcia Twittera przez Muska.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Nivdita Balu donosi w Bengaluru); Edytowanie przez Krishnę Chandrę Elori i Shunaka Dasgupta

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Chiny nie podały szacunków PKB za czwarty kwartał i wznowiły publikowanie danych o bezrobociu wśród młodych osób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *