Twitter zwalnia pracowników, ponieważ Musk obwinia aktywistów za ogromny spadek przychodów z reklam

  • Musk jest właścicielem połowy pracowników Twittera
  • Pracownicy składają pozew zbiorowy przeciwko Twitterowi
  • Pracownicy tracą dostęp do systemów
  • Najlepsi reklamodawcy ściągają reklamy

(Reuters) – Twitter zrzucił w piątek połowę swojej siły roboczej, ale powiedział, że cięcia były mniejsze w zespole odpowiedzialnym za zapobieganie rozprzestrzenianiu się dezinformacji, ponieważ reklamodawcy cofali wydatki w związku z obawami o moderowanie treści.

Tweety od pracowników firmy zajmującej się mediami społecznościowymi powiedziały, że zespoły odpowiedzialne za komunikację, regulację treści, prawa człowieka i etykę uczenia maszynowego znalazły się wśród tych, które zostały skorumpowane, podobnie jak niektóre zespoły produkcyjne i inżynieryjne.

Posunięcie to kończy tydzień chaosu i niepewności co do przyszłości firmy pod rządami nowego właściciela Elona Muska, najbogatszego człowieka na świecie, który w piątek napisał na Twitterze, że usługa odnotowuje „ogromny spadek przychodów” z powodu upadku reklamodawcy.

Musk obwinił za straty koalicję grup praw obywatelskich, która naciskała na czołowych reklamodawców Twittera, by podjęli działania, jeśli nie chronią moderowania treści – obawy pojawiły się przed potencjalnymi kluczowymi wyborami do Kongresu we wtorek.

Po zwolnieniach grupy oświadczyły, że zwiększają presję i proszą marki o globalne wycofanie swoich reklam na Twitterze.

„Niestety nie ma wyboru, gdy firma traci ponad 4 miliony dolarów dziennie”, napisał na Twitterze Musk o zwolnieniach, dodając, że wszyscy poszkodowani otrzymali trzymiesięczną odprawę.

Firma milczała na temat głębokości cięć do późnego dnia, kiedy dyrektor ds. bezpieczeństwa i uczciwości Yoel Roth zatweetował potwierdzając wewnętrzne plany, które Reuters widział na początku tygodnia, przewidując, że zwolnienia dotkną około 3700 osób, czyli 50% . od personelu.

Według akt Kalifornijskiego Urzędu Pracy, zwolniono 784 pracowników z centrali firmy w San Francisco i 199 pracowników w San Jose i Los Angeles.

Roth powiedział, że cięcia dotknęły około 15% jego zespołu, który jest odpowiedzialny za zapobieganie rozprzestrzenianiu się dezinformacji i innych szkodliwych treści, oraz że „podstawowe możliwości moderowania” firmy pozostały na swoim miejscu.

READ  Sześć osób trafiło do szpitala po tym, jak lot United Airlines do Newark został przekierowany na lotnisko w Nowym Jorku z powodu „silnego wiatru”.

Musk poparł szefa bezpieczeństwa w zeszłym tygodniu, powołując się na jego „wysoką uczciwość” po tym, jak Roth został wezwany przez tweety krytykujące byłego prezydenta Donalda Trumpa lata temu.

Musk obiecał przywrócić wolność słowa, jednocześnie zapobiegając zejściem Twittera do „piekła”. Ale najwięksi reklamodawcy od kilku miesięcy wyrażają obawy dotyczące jego przejęcia.

Marki, w tym General Motors (GM.N) I generała Millsa (GIS.N) Powiedzieli, że przestali reklamować się na Twitterze, czekając na informacje o nowym kierunku platformy.

Musk napisał na Twitterze, że jego zespół nie wprowadził żadnych zmian w ulepszaniu treści i zrobił „wszystko, co było możliwe”, aby zadowolić grupy. Przemawiając w piątek na konferencji inwestorów w Nowym Jorku, Musk nazwał presję aktywistów „atakiem na pierwszą poprawkę”.

Twitter nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Odciąć dostęp do systemów

E-mail powiadamiający pracowników o zwolnieniach był pierwszym kontaktem, jaki pracownicy Twittera otrzymali od kierownictwa firmy po przejęciu przez Muska w zeszłym tygodniu. Podpisał go tylko „Twitter”, bez wymieniania Muska ani żadnego innego dyrektora.

Dziesiątki pracowników napisało na Twitterze, że stracili dostęp do służbowej poczty e-mail i kanałów Slack w nocy, zanim otrzymali oficjalne zawiadomienie o zwolnieniu w piątek rano, co doprowadziło do wylania lamentu ze strony obecnych i byłych pracowników na platformie, którą zbudowali.

Wymienili niebieskie serca i pozdrawiali emotikony wyrażające wzajemne wsparcie, używając hashtagów #OneTeam i #LoveWhereYouWorked, napiętej wersji hasła, którym pracownicy od lat świętują kulturę pracy firmy.

Pracownicy napisali, że zespół kuratorów Twittera, który był odpowiedzialny za „podkreślanie i kontekstualizowanie najlepszych wydarzeń i historii, które pojawiają się na Twitterze”, został pominięty.

READ  Jack Dorsey po tym, jak Mark Zuckerberg wysłał mu prośbę o kontynuację w Threads

Shannon Raj Singh, prawnik, który pełnił obowiązki szefa działu praw człowieka Twittera, napisał na Twitterze, że cały zespół praw człowieka firmy został zwolniony.

Inny zespół skupił się na badaniu, w jaki sposób Twitter wykorzystuje uczenie maszynowe i algorytmy, problem, który według tweeta byłego starszego menedżera Twittera był priorytetem Muska.

„Twitter wciąż ma wiele niewykorzystanego potencjału, ale jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy” – pożegnali się w piątek na Twitterze kierownicy wyższego szczebla, w tym wiceprezes ds. inżynierii Arno Weber.

Zrezygnowano również z obsługi Twitter Blue, usługi subskrypcji premium Musk. Pracownik o nazwisku „SillyRobin”, który wskazał, że został zwolniony, napisał na Twitterze wcześniejszy tweet od Muska, mówiąc, że Twitter Blue „ominie płatną zapłatę” dla niektórych wydawców.

„Dla wyjaśnienia, zwolnił zespół pracujący nad tym” – powiedział pracownik.

drzwi zamknięte

Twitter powiedział w swoim e-mailu do pracowników, że biura zostaną tymczasowo zamknięte, a dostęp do identyfikatora zawieszony, „aby zapewnić bezpieczeństwo każdemu pracownikowi, a także systemy Twittera i dane klientów”.

Biura w Londynie i Dublinie wyglądały w piątek na opuszczone, nie widać było żadnego personelu. W londyńskim biurze wszelkie dowody na zajęcie budynku przez Twittera zostały usunięte.

Recepcjonistka z centrali Twittera w San Francisco powiedziała, że ​​kilka osób przyszło i pracowało na wyższych piętrach, mimo że zalecono im trzymanie się z daleka.

Pozew zbiorowy został wniesiony w czwartek przeciwko Twitterowi przez kilku pracowników, którzy twierdzili, że firma przeprowadza masowe zwolnienia bez 60-dniowego wypowiedzenia, z naruszeniem prawa federalnego i kalifornijskiego.

Pozew zwrócił się do sądu federalnego w San Francisco o wydanie nakazu zakazującego Twitterowi nakłaniania zwolnionych pracowników do podpisywania dokumentów bez informowania ich o zawieszeniu sprawy.

Dodatkowe relacje Sheili Dang w Dallas, Katie Paul w Palo Alto w Kalifornii, parafii Dave w Oakland w Kalifornii; Dodatkowe relacje Fanny Botkin, Rochari Mukherjee, Adityi Kalry, Martina Coultera, Hyungu Jina, Subanty Mukherjee i Ariany McLemore; Pisanie przez Matta Skovhama i Katie Ball; Montaż przez Kennetha Lee, Jasona Neely, Matthew Lewisa i Williama Mallarda

READ  American Airlines planują odbić się na londyńskim pasie startowym podczas burzy: wideo

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *