Twórcy „3 Body Problems” twierdzą, że drugi sezon będzie lepszy

Reakcje na epopeję science-fiction Netflixa 3 Problem z ciałem Ona jest, jeśli już, niespójna. Komentarze czołowych krytyków są wszędzie, m.in Obfite pochwały Do Dis I wszystko pomiędzy. Widzowie są podobnie podzieleni – niektórzy fani powieści Liu Cixina krytykują serial za odważne wybory adaptacyjne, a wielu innych twierdzi… 3 Problem z ciałem To jeden z najlepszych seriali gatunkowych, jakie kiedykolwiek oglądali (można nawet powiedzieć, że serial). Wiek chaosu Do 3 Problem z ciałem interakcje). Jednak wśród fanów, którzy do tej pory ukończyli serial, pojawiła się jedna spójna reakcja: zakończenie serialu w kształcie klifu (bez spoilerów) naprawdę sprawiło, że chcieli zobaczyć, co będzie dalej.

Twórcy serialu David Benioff, Dan Weiss i Alexander Wu wskazują, że drugi sezon będzie lepszy od pierwszego. Benioff powiedział wcześniej Reporter z Hollywood Aby zapoznać się z naszą obszerną historią z okładki serialu (w rozszerzonym cytacie): „Na naszym pierwszym Comic-Conie [for Game of Thrones] „Ktoś mnie zapytał, czy zrobimy drugi sezon” – powiedział. „Pamiętam, jak mówiłem, że w trzecim sezonie będzie miała miejsce scena – nawet nie chciałem jej nazywać, ale „RW, dla ludzi, którzy wiedzą – jeśli uda nam się tam dotrzeć, myślę, że wszystko będzie dobrze”. Jest taka scena w sezonie 2. [of 3 Body Problem] Czuję, że to nie jest scena zagłady [in season one] – To coś, co dzieje się w sezonie 2… Sprawy robią się naprawdę szalone i jest jedna scena, w której, jeśli do tego dojdziemy, będziemy złoci – jak wtedy, gdy dotarliśmy do Czerwonego Wesela w Trony„.

„Rozmawialiśmy o tym również z pracownikami Netflix” – dodał. „Liu Cixin stworzył tę niejadalną trylogię, a książki stały się dla mnie lepsze. Druga książka jest znacznie lepsza od pierwszej, a trzecia całkowicie mnie rozwaliła. W miarę upływu czasu historia staje się coraz bardziej ambitna i zajmuje więcej czasu ogromny skok w drugiej książce. Więc czuję, że jeśli się utrzymamy. Jeśli przetrwamy drugi sezon, będziemy w dobrym miejscu.

READ  Po tym, jak rzekome dowody Amber Heard zostały zatajone podczas procesu, Johnny Depp i jej rzecznik wymienili słowa

Wiatr przeciwny vs 3 Problem z ciałem jest jego wysoka cena — mówi się, że jest to najdroższy serial fabularny Netflixa w historii, kosztujący 20 milionów dolarów za odcinek. To cena, którą streamerzy mogli łatwiej przełknąć kilka lat temu, gdy program otrzymał zielone światło, w okresie świetności Peak TV i wielkiej gorączki złota IP. Netflix słynie z matematyki, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji o przedłużeniu. „Budżet i wielkość widowni to jedne z czynników, które powinny uwzględniać decyzje o odnowieniu” – powiedziała w zeszłym roku dyrektor ds. treści Bela Bajaria. „Dzielenie się jest naprawdę ważne. Ludzie nacisnęli przycisk „Graj”, ale nie ukończyli serii?

Prosto z bramy, 3 Problem z ciałem Otworzył się na drugim miejscu na liście najpopularniejszych programów telewizyjnych Netflix, co nie jest świetne, ale wiele hitowych programów w serwisie Netflix wyrasta z ust do ust po debiucie (np. Gambit królowej I Gra w kalmary).

Kierownictwo Netflix również oparło się na swojej reputacji „algorytmika jest wszystkim” i jeśli istnieje jeden serial, w którym inne czynniki mogą wpłynąć na ich algorytmiczną skalę, to jest to 3 Problem z ciałem. Szczerze mówiąc: jeśli chodzi o programowanie gatunkowe, 3 Problem z ciałem Nie jak Cień i kości Lub wampir – Tytuły średniej wielkości, które mają wierną rzeszę fanów, ale nie są uważane za prestiżowe programy telewizyjne.

Nawet równoważąc negatywne recenzje, jeśli masz świetne pomysły, pokaż, że Ci się to podoba New York Times I Nowojorczyk Chwalony jako „rzadki rodzaj eposu science-fiction, który łączy teoretyczne pytania z prawdziwym spektaklem i sercem” oraz „moralnie prowokacyjny” spektakl charakteryzujący się „wizualną wspaniałością, ekscytacją i olśniewającymi chwilami”, zdobywając uznanie 3 ciało Na wysokiej półce o znaczeniu kulturowym. Chociaż Netflix oferuje niekończące się godziny treści, od dawna krytykowana jest taka, że ​​większość jego treści jest uważana za trywialną. przygotować 3 Problem z ciałem Oczywiście była to gra w serialu, który, mamy nadzieję, okaże się hitem, ale jest też ważny.

READ  Kanye West porównuje anulowane umowy do śmierci George'a Floyda

Ważny jest również fakt, że Benioff i Weiss zostali zatrudnieni w ramach ogromnej wieloletniej umowy o wartości co najmniej 200 milionów dolarów i jest to jedyny serial, jaki sami zaproponowali (wraz z Woo). Streamerzy i sieci raczej niechętnie odwołują programy największych hitów (co nie oznacza, że ​​Netflix nie pociągnie za spust – właśnie odwołali programy Ryana Murphy'ego). Poszedł w górę na przykład po jednym sezonie).

Kolejnym pozytywnym sygnałem jest to, że Netflix robi wszystko, co w jego mocy, aby promować 3 Problem z ciałemi wsparł pokaz mocnymi akcjami reklamowymi na festiwalu filmów i telewizji South By Southwest oraz towarzyszącym mu podcastem.

Jeszcze bardziej pomaga fakt, że Netflix – w przeciwieństwie do niektórych konkurentów – radzi sobie obecnie całkiem nieźle. Z najnowszego raportu kwartalnego wynika, że ​​usługa zyskała 13 milionów abonentów, przewyższając szacunki z Wall Street. Akcje Netflix niemal odrobiły straty po katastrofalnym spadku w 2022 roku.

Serial ma także potężnego zwolennika zza kulis, szefa scenariusza, Petera Friedlandera. „Ten projekt jest dla mnie bardzo osobisty” – powiedział nam Friedlander. „Doświadczenie, jakie przeżyłem podczas czytania książek, było niepodobne do niczego, czego kiedykolwiek doświadczyłem. Nie wiedziałem, jaki będzie serial – jak sobie radzisz ze skalą wszechświata, skalą nieskończoności? Te koncepcje są bardzo trudne zaakceptować, a sposób, w jaki autor o nich pisze, zapiera dech w piersiach”. Z dumą przedstawiam historię, która jest zabawna i ma wspaniałe przesłanie.

the 3 Problem z ciałem Showrunnerzy twierdzą, że w idealnym przypadku wyobrażają sobie serial obejmujący cztery sezony (z dużym przeskokiem w przypadku sezonu 2). Choć nie wiadomo, czy uda im się zdobyć wszystkie cztery – a kluczowe będą nieznane jeszcze oceny serialu – 3 Problem z ciałem Ma kilka czynników na swoją korzyść w procesie przechwytywania. Ze swojej strony showrunnerzy mądrze postępują tak, jakby odnowienie miało nastąpić, więc są przygotowani na szybki powrót do produkcji.

READ  Star Trek Piccard: Livar Burton dołącza do trzeciego sezonu jako Jordi La Forge

„Nie mamy drugiego sezonu, ale musimy dalej pracować tak ciężko, jak to robimy” – powiedział Benioff Powiedział niedawno Radar do gier. „Ponieważ jeśli otrzymamy drugi sezon, będziemy musieli rozpocząć przedprodukcję i produkcję, aby udostępnić go ludziom w rozsądnym czasie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *