Tyler O’Neal wraca do gry, gdy Cardinals przegrywają z Cubs

CHICAGO – The Cardinals przegrali jeden z najbardziej frustrujących meczów sezonu z Cubs, kiedy zapolowy Tyler O’Neal nie był w stanie awansować poza trzecią bazę z powodu serii dziwnych wydarzeń w piątek. Był jednak moment, kiedy O’Neal poświęcił chwilę, żeby się rozejrzeć, podziwiać skąpany w słońcu dzień na Wrigley Field, zgubić się w hałaśliwym tłumie i zyskać cenną perspektywę.

Zaledwie dwa i pół miesiąca temu muskularny O’Neal miał tak silny ból pleców, że nie mógł utrzymać swojej 5-miesięcznej córki Audrey w swoich poszarpanych ramionach. Mniej więcej w tym samym czasie O’Neill często budził się w środku nocy z tak silnym bólem pleców, że wielokrotnie wysyłał mu drętwienie w nogę.

Szybko do piątku, a O’Neal był w bazie po raz piąty w swoich pierwszych dwóch meczach od 4 maja. Cardinals przegrali rozdzierające serce 4:3 z Cubs, ale ten ból był niczym w porównaniu z tym, co O’Neal wycierpiał dwa miesiące wcześniej.

„Codzienne życie było bardzo ciężkie, ale jestem młynem i chciałem przez to przejść” – powiedział O’Neal, odnosząc się do bólu pleców, który ostatecznie umieścił go na 60-dniowej liście kontuzjowanych 5 maja.

„Próbowałem go operować w maju, aw czerwcu uzyskałem drugą opinię i jestem zadowolony z tego, jak przebiegł proces i jak się teraz czuję. To najważniejsze”.

Po nocy spędzonej na trzech trafieniach w czwartkowe zwycięstwo Cardinals 7-2, O’Neal wypadł i strzelił pierwszego home runa zespołu w piątek. W ósmym, gdy Cardinals przegrywali jednym, O’Neal wyprowadził prowadzenie, przesunął się na drugie miejsce po chodzie Jordana Walkera, a następnie wykorzystał swoją prędkość, by wyprzedzić trzecie. Jednak frustrująco zostawał tam, gdy Alec Burleson włączył się do podwójnej gry po tym, jak sprawdził dwa trafienia, które według statystyk Statcast były nie na miejscu.

Przegrana zakończyła najlepszą passę Cardinals w sześciu meczach w sezonie i zatrzymała passę, w której wygrali osiem z poprzednich dziewięciu meczów. Wszystkie cztery przejazdy Cubs wypadły na czwartym miejscu od Jacka Flaherty’ego po dodatkowych trafieniach bazowych – homery debiutanta Milesa Mastroponiego i Cody’ego Bellingera oraz dublet RBI Mike’a Taushmana. Flaherty nie tylko wyjechał z czterema home runami z rzędu, ale pozwolił na tylko jeden home run w swoich poprzednich 65 1/3 rundach, zanim trafił trzeci w piątek.

„Mam na myśli to, że jestem o krok bliżej wydostania się stamtąd” – powiedział Flaherty, który trafił sześć celów. „[Bellinger] Daj mu dobrą huśtawkę. Czapki z głów dla ciebie [Bellinger]. „

Cardinals robią zamach na O’Neala po tym, jak pracował nad wyleczeniem kontuzji, która groziła zepsuciem drugiego sezonu z rzędu. 28-letni O’Neal zaliczył 34 biegi u siebie i pojechał w 80 biegach w 2021 roku, ale jego 22-letni sezon był nękany głównie kontuzją barku i ścięgna podkolanowego. Po całym sezonie pracy nad poprawą kondycji swojego ciała, O’Neal był starterem pierwszego dnia na środku pola.

Po powrocie na lewe pole – gdzie zdobył Złote Rękawiczki w 2020 i 21 – i dalszych zmaganiach na talerzu, O’Neal poczuł ból pleców. Trzykrotnie zatrzymywał się i rozpoczynał plan rehabilitacji, zanim ostatecznie udał się do południowej Kalifornii, aby zobaczyć się ze specjalistą od pleców, dr Robertem Watkinsem, który dał mu zastrzyki zewnątrzoponowe, kortyzon i zalecił odpoczynek. W końcu O’Neal otrzymał ulgę, której szukał, i pozwolono mu wrócić do kardynałów.

Przypadkowo w piątek minęła szósta rocznica wymiany O’Neala z Mariners na Cardinals, franczyzę, którą ma nadzieję utrzymać na dłuższą metę, pomimo uporczywych plotek, że może zostać sprzedany przed terminem handlu 1 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *