Uderzający pisarze i aktorzy oskarżają NBCUniversal o blokowanie miejsca pikiety

LOS ANGELES, 18 lipca (Reuters) – The Writers Guild of America (WGA) i Hollywood Actors Guild SAG-AFTRA złożyły we wtorek skargę do National Labour Relations Board (NLRB) przeciwko partnerowi Comcast NBCUniversal (CMCSA.O), oskarżając firmę blokowanie miejsca do siedzenia.

Związki stwierdziły, że NBCUniversal naruszyło ich swobodę pikietowania i naraziło swoich członków na niebezpieczeństwo, blokując publiczny chodnik obok kalifornijskiego podwórka firmy z trwającym projektem budowlanym.

W skardze WGA stwierdzono, że NBCUniversal „zmusił protestujących do patrolowania ruchliwych ulic o dużym natężeniu ruchu kołowego, gdzie dwóch pikietujących zostało faktycznie potrąconych przez samochód”.

SAG-AFTRA powiedział, że członkowie zostali zmuszeni do „siedzenia w niebezpiecznym, zatłoczonym miejscu, pogarszając tragiczną sytuację w zakresie bezpieczeństwa publicznego, aby ingerować w prawo strajkujących członków do angażowania się w chronioną, skoordynowaną działalność polegającą na pikietowaniu i patrolowaniu poza siedzibą pracodawcy podczas legalny strajk”.

Aktorzy hollywoodzcy dołączyli do scenarzystów filmowych i telewizyjnych w pikietach po raz pierwszy od 63 lat w zeszłym tygodniu, domagając się wyższych płac w erze transmisji i ograniczeń w korzystaniu ze sztucznej inteligencji.

NBCUniversal powiedział, że wspiera prawa związków zawodowych do bezpiecznych demonstracji, dodając, że zdaje sobie sprawę, że harmonogram wieloletniego projektu budowlanego stworzył wyzwania dla protestujących i że współpracuje z agencjami publicznymi w celu zwiększenia dostępu.

Rzecznik NBCUniversal powiedział: „Jesteśmy głęboko przekonani, że firma wypełniła nasze zobowiązania prawne wynikające z krajowej ustawy o stosunkach pracy (NLRA) i będzie współpracować w odniesieniu do wszelkich zapytań NLRA w tej sprawie”.

Oba związki zwróciły się do NLRB o nakazanie NBCUniversal naprawienia sytuacji.

Dodatkowe raporty Mrinmay Day, Paranjot Kaur, Gopi Babu w Bengaluru i Lisa Richwin w Los Angeles; Dodatkowe raporty autorstwa Shubindu Deshmukha. Montaż autorstwa Leslie Adler i Jamiego Frieda

READ  „Boys in the Boat” nabiera dramatyzmu dzięki swojej historii wioślarskiej

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *