Ukraina chce więcej obrony przeciwlotniczej. Oto jak to działa

Śmiertelne ataki rakietowe Rosji na Ukrainę w tym tygodniu ponowiły apele do USA i ich partnerów o zapewnienie rządowi w Kijowie zaawansowanych systemów obrony powietrznej zdolnych do tłumienia nadchodzących pożarów.

Masakra – Rozciąga się od Lwowa na zachodzie do wschodniego miasta Charkowa – mogło być dużo gorzej. Ukraińskie wojsko przechwyciło połowę z 84 pocisków rakietowych i 24 uzbrojonych dronów wystrzelonych przez Rosję w poniedziałek i wtorek, powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Były dodatkowe strajki zgłoszono w środę.

„Jeśli Ukraina otrzyma wystarczająco nowoczesne i skuteczne systemy obrony powietrznej, główny element rosyjskiego terroryzmu – ataki rakietowe – przestanie działać” – powiedział Zełenski. Siedmiu liderów powiedziało grupie W tym tygodniu.

Pentagon poinformował, że po strajkach dwa amerykańskie systemy obrony przeciwlotniczej, znane jako NASAMS, są o kilka tygodni od dostarczenia, a starania są w toku. Przyspiesz proces.

Przemawiając w środę w siedzibie NATO w Belgii, sekretarz obrony Lloyd Austin powiedział, że Stany Zjednoczone i ich partnerzy „robią wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić siłom ukraińskim to, czego potrzebują do ochrony narodu ukraińskiego”. Zgłoś każdą nową pomoc.

READ  Tesla pobiła rekord wszechczasów dostaw z 310.000 EV w trudnym kwartale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *