Ukraiński rząd wezwał firmy sportowe do odcięcia Rosji podczas inwazji [Updated]

Zbliżenie / Michaił Fiodorow, wicepremier i minister cyfrowej transformacji Ukrainy, przemawia na konferencji prasowej w grudniu 2021 roku.

Aktualizacja (3 marca): Polski CD Projekt Czerwony Ogłoszony dziś rano „Postanowił zawiesić wszelką sprzedaż naszych gier do Rosji i Białorusi”. Obejmuje to fizyczne dystrybucje gier wydanych przez CDPR i całą sprzedaż cyfrową popularnego systemu operacyjnego GOG. Firma wyjaśniła, że ​​wcześniejsze zakupy graczy w Rosji i na Białorusi będą bardziej dostępne Kontynuacja tweeta.

„Cały zespół projektu CD jest wierny obywatelom Ukrainy” – pisze firma. „Chociaż nie jesteśmy organizacją polityczną zdolną bezpośrednio wpływać na sprawy państwa, wierzymy, że społeczność biznesowa ma moc promowania globalnej zmiany w sercach i umysłach zwykłych ludzi, nawet jeśli nie chcą być razem. Wiemy, że tak się stanie, ale chcemy dalej motywować społeczność światową poprzez tę akcję. Europa.

w Nota dla inwestora CDPR podaje, że klienci rosyjscy i białoruscy stanowili odpowiednio 5,4% i 3,7% sprzedaży firmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Oryginalna historia:

Michaił Fiodorow, wicepremier i minister cyfrowej transformacji Ukrainy, publicznie wezwał do „tymczasowego zawieszenia wszystkich rosyjskich i białoruskich kont” w odpowiedzi na „wszystkie firmy zajmujące się rozwojem sportu”. ciągła okupacja Ukrainy przez Rosję.

w Tweet z jego zweryfikowanego kontaFiodorow wezwał również serwisy sportowe do zawieszenia udziału rosyjskich i białoruskich drużyn i zawodników we wszystkich międzynarodowych imprezach sportowych oraz do odwołania wszystkich międzynarodowych imprez. [sic] W Rosji i Białorusi ”.

Fiodorow sugeruje, że te posunięcia „zachęciłyby obywateli Rosji do wcześniejszego zaprzestania niesławnej okupacji wojskowej”. „Do 2022 r. nowoczesna technologia będzie najlepszą odpowiedzią na czołgi, wiele wyrzutni rakiet i pocisków”.

W dodatkowej notatce wysłanej na konta Xbox i PlayStation na Twitterze Fiodorow napisał: „Jeśli popierasz wartości ludzkie, to… [leave] Rynek rosyjski!” Kontynuacja tweetaFiodorow wezwał także Riot Games, EA, Ubisoft, Gameloft i Wargaming do zjednoczenia się z Ukrainą w celu „zamknięcia biura w Rosji”. „Wtedy to po prostu do nas dotarło [an] Najemca na globalnej mapie technologicznej!”

READ  Trump myli Nikki Haley z Pelosi, mówiąc o 6 stycznia

Przedstawiciele Sony, Microsoftu, Nintendo i Valve nie byli od razu dostępni do komentowania. Zaktualizujemy ten artykuł, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące firm uwzględnionych w żądaniach Fedoro.

Czy wsparcie doprowadzi do działania?

Rządy i korporacje na całym świecie wyraźnie wzywają sektor sportowy w odpowiedzi na inwazję, podejmując znaczące kroki w celu umożliwienia Rosji i sparaliżowania jej gospodarki. Istnieje wiele zachodnich rządów Zakazał eksportu większości produktów technologicznych do Rosji W dużej mierze odcięła też rosyjskie banki od Światowej Organizacji Finansowej. Jabłko jest Rosja przestała sprzedawać swoje produkty I jest Odłącz dozwolone rosyjskie banki Z jego usługi Apple Pay. Fedoro również ma Apple zapytał Firma nie podjęła jeszcze działań, aby uniemożliwić Rosjanom dostęp do iOS App Store.

Istnieje Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Sportu Publicznie potępił inwazję Nazywa to „poważnym naruszeniem prawa międzynarodowego” i wzywa swoich członków do „potępienia aktów przemocy wobec Ukrainy”. Ponad 400 firm sportowych ma ukraińskie biura, zatrudniając 30 000 ukraińskich pracowników Raport państwowy IGDA ukraińskiego Departamentu Sportu Od stycznia.

Raport IGDA dotyczący ukraińskiego przemysłu sportowego.

W tym firmy zajmujące się grami wideo Odjechany, CD Projekt Czerwony, 11-bitowe studia (To moja wojna), Świat sportu GSC (Zwolennik), I Cyfrowe skrajności (Warframe) publicznie obiecali przekazać część swoich zysków na pomoc humanitarną na Ukrainie. Nawet Brandon Sheffield z Necrosoft Games Organizowanie galerii gier niezależnych Itch.io Pozyskiwać fundusze dla międzynarodowych organizacji charytatywnych działających na Ukrainie.

Jednak niektóre firmy zajmujące się grami wideo podjęły drastyczne środki zalecane przez Fiodorowa, aby całkowicie zablokować rosyjskich klientów. Ukraiński rynek gier NFT to Dmarket Podstawowy wyjątekW weekend zerwał kontakty z rosyjskimi i białoruskimi użytkownikami.

Przeszkody w grze

W świecie tradycyjnych sportów istnieją już organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Olimpijski i FIFA Zabronił Rosjanom udziału w międzynarodowych zawodach A zaplanowane wydarzenia w kraju zostały odwołane.

READ  Luka Doncic traci 53 punkty w wygranej Mavs, jednocześnie asystując Pistons

W sporcie liga duńska ma premierę BLAST Rosyjskim drużynom zabroniono udziału W przypadku „przewidywalnej przyszłości” odwołał nadchodzącą rundę kwalifikacyjną, która w jej odczuciu była „nieistotna w tym czasie”. Są też zamieszki Przełożone a Dzielny Turniej Mistrzów w EMEA Region stwierdza, że ​​„jego pierwszym priorytetem jest wspieranie graczy, aktorów, personelu i kibiców dotkniętych narastającym kryzysem na Ukrainie”.

Intel tymczasem Postanowiłem trzymać Jej czołowa impreza Extreme Masters Katowice „uważnie monitoruje sytuację na Ukrainie” zgodnie z planem w pobliskiej Polsce. ukraiński Kontratak Pro Alexander „s1mple” Gostilev Wykorzystałem wywiad podczas wydarzenia Aby podkreślić „esport”[s] Jest poza polityką[s]. Decyzje rządu nie mają z tobą nic wspólnego.

Dodał: „Wszyscy chcemy pokoju na Ukrainie” [the] Na całym świecie. Wszyscy jesteśmy [are] Przestraszony. Wszyscy chcemy się pokazać [an] Ten mecz jest przykładem [the] Na całym świecie. Wszyscy musimy najpierw być ludźmi ”.

Po Kostilewie Zapowiedziany na Instagramie Przekazał ukraińskiemu wojsku 1 000 000 hrywien ukraińskich (około 33 000 USD).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *