Urzędnik mówi, że starcia między siłami ukraińskimi i rosyjskimi otaczają południowe miasto Mikołajów

Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział na konferencji w Pentagonie w piątek, że linia konfliktu ustalona w tym tygodniu między Stanami Zjednoczonymi a Rosją jest „konfliktem dwustronnym między Stanami Zjednoczonymi a Rosją”.

Ta linia jest administrowana przez Dowództwo Europejskie USA pod dowództwem generała Dodda Waltersa, dowódcy Dowództwa Europejskiego USA.

„Udało mu się być dwustronną przeszkodą dla Stanów Zjednoczonych i Rosji, dlatego jest obsługiwany z dowództwa amerykańskiego w Europie, a nie przez generała Waltersa pod jego czapką NATO” – powiedział Kirby.

„Zmniejsz ryzyko błędnych obliczeń i, jeśli to konieczne, komunikuj się w czasie rzeczywistym, zwłaszcza że przestrzeń powietrzna Ukrainy konkuruje teraz z rosyjskimi i ukraińskimi samolotami” – powiedział Kirby.

Połączenie telefoniczne jest „na niskim poziomie funkcjonalności” – powiedział Kirby.

„Zasadniczo jest on obsadzony personelem w Europejskim Dowództwie Dowództwa” – kontynuował.

Więcej tła: Wysoki rangą urzędnik obrony USA powiedział w piątek dziennikarzom, że linia telefoniczna do dekonfuzji utworzona w tym tygodniu między Stanami Zjednoczonymi a Rosją pracuje nad początkową konfiguracją.

Urzędnik powiedział, że połączenie telefoniczne działało podczas wstępnego połączenia testowego USA z Rosją.

„Jest na miejscu, Rosjanie zgodzili się na to, w naszym wstępnym teście odebrali telefon, więc wiemy, że wiedzą, kto dzwoni, a przynajmniej na podstawie pierwszego uruchomienia. Do tego czasu działało, odbierali linię, – powiedział oficer.

Zawarcie tego porozumienia jest szczególnie godne uwagi, ponieważ przedstawiciele Pentagonu oświadczyli, że po inwazji nie mieli bezpośredniego kontaktu z sojusznikami rosyjskimi.

Próby ustanowienia ścieżki komunikacyjnej trwają od końca zeszłego miesiąca. Sekretarz obrony Lloyd Austin po raz ostatni rozmawiał z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu 18 lutego. Obaj rozmawiali tydzień temu. Połączony szef sztabu generał Mark Millie rozmawiał ostatnio z generałem rosyjskiego sztabu generalnym Valery Gerasimo 11 lutego.

READ  Golfiści LIV mieli mieszane wyniki po pierwszej rundzie Masters

Stany Zjednoczone odrzuciły jakąkolwiek strefę zakazu lotów nad Ukrainą, twierdząc, że realizacja takiego planu postawiłaby amerykańskich pilotów w stanie wojny. Ale drzwi do ewentualnego korytarza powietrze-człowiek w przyszłości nie zostały zamknięte, a urzędnicy twierdzą, że wojna zostanie wstrzymana, aby zapewnić bezpieczne dostawy pomocy.

Syria od lat ma protokół konfliktu między siłami amerykańskimi i rosyjskimi. Chociaż amerykańscy urzędnicy kilkakrotnie skarżyli się, a Rosjanie nie udzielili odpowiedniego wcześniejszego ostrzeżenia o swoich działaniach, w większości to zadziałało. Stany Zjednoczone nie przekazały Rosji szczegółowych informacji, ale niedawno poinformowały ją o tym, kiedy amerykańskie samoloty będą operować w północno-wschodniej Syrii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *