Urzędnik mówi, że starcia między siłami ukraińskimi i rosyjskimi otaczają południowe miasto Mikołajów

Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział na konferencji w Pentagonie w piątek, że linia konfliktu ustalona w tym tygodniu między Stanami Zjednoczonymi a Rosją jest „konfliktem dwustronnym między Stanami Zjednoczonymi a Rosją”.

Ta linia jest administrowana przez Dowództwo Europejskie USA pod dowództwem generała Dodda Waltersa, dowódcy Dowództwa Europejskiego USA.

„Udało mu się być dwustronną przeszkodą dla Stanów Zjednoczonych i Rosji, dlatego jest obsługiwany z dowództwa amerykańskiego w Europie, a nie przez generała Waltersa pod jego czapką NATO” – powiedział Kirby.

„Zmniejsz ryzyko błędnych obliczeń i, jeśli to konieczne, komunikuj się w czasie rzeczywistym, zwłaszcza że przestrzeń powietrzna Ukrainy konkuruje teraz z rosyjskimi i ukraińskimi samolotami” – powiedział Kirby.

Połączenie telefoniczne jest „na niskim poziomie funkcjonalności” – powiedział Kirby.

„Zasadniczo jest on obsadzony personelem w Europejskim Dowództwie Dowództwa” – kontynuował.

Więcej tła: Wysoki rangą urzędnik obrony USA powiedział w piątek dziennikarzom, że linia telefoniczna do dekonfuzji utworzona w tym tygodniu między Stanami Zjednoczonymi a Rosją pracuje nad początkową konfiguracją.

Urzędnik powiedział, że połączenie telefoniczne działało podczas wstępnego połączenia testowego USA z Rosją.

„Jest na miejscu, Rosjanie zgodzili się na to, w naszym wstępnym teście odebrali telefon, więc wiemy, że wiedzą, kto dzwoni, a przynajmniej na podstawie pierwszego uruchomienia. Do tego czasu działało, odbierali linię, – powiedział oficer.

Zawarcie tego porozumienia jest szczególnie godne uwagi, ponieważ przedstawiciele Pentagonu oświadczyli, że po inwazji nie mieli bezpośredniego kontaktu z sojusznikami rosyjskimi.

Próby ustanowienia ścieżki komunikacyjnej trwają od końca zeszłego miesiąca. Sekretarz obrony Lloyd Austin po raz ostatni rozmawiał z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu 18 lutego. Obaj rozmawiali tydzień temu. Połączony szef sztabu generał Mark Millie rozmawiał ostatnio z generałem rosyjskiego sztabu generalnym Valery Gerasimo 11 lutego.

READ  Arizona ograniczony wzrost z powodu niedoboru wody. Czy miasta mogą się dalej rozwijać?

Stany Zjednoczone odrzuciły jakąkolwiek strefę zakazu lotów nad Ukrainą, twierdząc, że realizacja takiego planu postawiłaby amerykańskich pilotów w stanie wojny. Ale drzwi do ewentualnego korytarza powietrze-człowiek w przyszłości nie zostały zamknięte, a urzędnicy twierdzą, że wojna zostanie wstrzymana, aby zapewnić bezpieczne dostawy pomocy.

Syria od lat ma protokół konfliktu między siłami amerykańskimi i rosyjskimi. Chociaż amerykańscy urzędnicy kilkakrotnie skarżyli się, a Rosjanie nie udzielili odpowiedniego wcześniejszego ostrzeżenia o swoich działaniach, w większości to zadziałało. Stany Zjednoczone nie przekazały Rosji szczegółowych informacji, ale niedawno poinformowały ją o tym, kiedy amerykańskie samoloty będą operować w północno-wschodniej Syrii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *