Urzędnik Rady Pracy mówi, że Amazon słyszy, że może obalić głosowanie związkowe w Nowym Jorku

Organizator Amazon Workers Union (ALU) wita pracowników przed centrum sortowania LDJ5 firmy Amazon, ponieważ pracownicy zaczynają głosować za utworzeniem związku dla drugiego magazynu w obszarze Staten Island w Nowym Jorku, USA, 25 kwietnia 2022 r. REUTERS/Brendan McDermida. / plik graficzny

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

1 maja (Reuters) – Amazon.com Inc (AMZN.O) Urzędnik z amerykańskiej Narodowej Rady ds. Stosunków Pracy (NLRB) powiedział, że sprzeciw wobec historycznych wyborów związkowych w magazynie firmy w Nowym Jorku uzasadnia przesłuchanie, które może obalić wynik.

Sprzedawca internetowy oskarżył biuro NLRB na Brooklynie o stawienie się na poparcie kampanii związkowej i twierdził, że organy nadzoru pracy terroryzowały pracowników, aby na nich głosowali, co związek rzekomo odrzucił. Czytaj więcej

Powołując się na zachowanie biura na Brooklynie, Amazon w zeszłym miesiącu zapewnił przeniesienie sprawy do dzielnicy NLRB w Phoenix. Dyrektor biura, Cornell Overstreet, powiedział, że dowody stojące za zarzutami Amazona „mogą stanowić podstawę do odwołania wyborów”, wynika z jednego z piątkowych dokumentów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Około 55% pracowników, którzy głosowali z magazynu Amazona JFK8 na obszarze Staten Island, zdecydowało się dołączyć do Związku Pracowników Amazona (ALU), który wezwał do zwiększenia płac i bezpieczeństwa pracy. Wskaźnik uczestnictwa wyniósł 58%. Czytaj więcej

Wybory były pierwszym w historii firmy, w której pracownicy Amazona ze Stanów Zjednoczonych zdecydowali się przyłączyć do związków zawodowych, co było zwycięstwem zorganizowanej siły roboczej, która przez lata szukała większej ochrony dla pracowników u drugiego co do wielkości prywatnego pracodawcy w kraju. Czytaj więcej

Overstreet nie sprecyzował, który z 25 zarzutów Amazona miał potencjał unieważnienia wyniku wyborów. Powiedział, że strony mogą składać zeznania od 23 maja, po czym rzecznik przesłuchujący NLRB zaleci, czy poprzeć to ustalenie. Proces może potrwać tygodnie.

READ  Bitcoin może spaść do 5000 $ w przyszłym roku – rynki i ceny Bitcoin News

Eric Milner, prawnik ALU, powiedział, że nasadka na przesłuchanie była „niezwykle cienka” i żaden urzędnik nie zbadał jeszcze rzekomych dowodów Amazona.

„Chociaż ALU jest rozczarowana jakimkolwiek opóźnieniem ze strony Amazona w swoich zobowiązaniach negocjacyjnych, jesteśmy pewni, że wszystkie zastrzeżenia Amazona zostaną ostatecznie odrzucone” – powiedział.

„Chcemy, aby głos naszych pracowników był słyszany, aw tym przypadku tak się nie stało – mniej niż jedna trzecia pracowników na miejscu głosowała na związek” – powiedziała rzeczniczka Amazon Kelly Nantel.

NLRB stwierdziła, że ​​jej działania egzekucyjne przeciwko Amazonowi były zgodne z mandatem Kongresu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Jeffrey Dustin donosi w Palo Alto w Kalifornii); Montaż przez Lisę Schumaker i Stephena Coates

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *