US House zatwierdza pomoc dla Ukrainy, rosyjskie embargo na ropę, amerykański rządowy fundusz antystrajkowy

Budynek Kapitolu został nakręcony 26 stycznia 2022 roku w Waszyngtonie. REUTERS / Joshua Roberts / Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WASZYNGTON, 9 marca (Reuters) – Izba Reprezentantów USA przegłosowała w środę 13,6 miliarda dolarów finansowania walki z siłami rosyjskimi atakującymi Ukrainę. Unikaj też wdrażania programów rządowych USA do 30 września i strajków agencji. Weekend.

Izba zatwierdziła szerszy przydział głosów ponadpartyjnych, wysyłając do Senatu przepisy mające na celu wygaśnięcie obecnych funduszy rządu USA do północy w piątek.

Pomoc dla Ukrainy pomoże wzmocnić jej siły zbrojne i zapewni pomoc humanitarną ludności cywilnej podczas wojny z siłami rosyjskimi, w tym 1,5 mln uchodźców już szukających ochrony za granicą.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi wskazała, że ​​13,6 miliarda dolarów będzie wierzchołkiem góry lodowej.

„Wszyscy musimy zrobić więcej, aby pomóc Ukrainie w nadchodzących tygodniach lub miesiącach i odbudować ją na dłuższą metę” – powiedział Pelosi dziennikarzom na swojej cotygodniowej konferencji prasowej.

Odnosi się głównie do Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników z NATO.

W odpowiedzi na atak na Ukrainę Izba głosami 414-17 przyjęła rezolucję zakazującą importu do USA rosyjskiej ropy i innej energii. Piętnastu Republikanów i dwóch Demokratów sprzeciwiło się temu ruchowi.

Ustawa została uchwalona dzień po tym, jak prezydent Joe Biden wykorzystał swoje uprawnienia wykonawcze do nałożenia takiego zakazu. Izba Gmin zauważyła, że ​​prawodawcy zdecydowanie popierają embargo USA. Wezwał również do przeglądu roli Rosji w niektórych międzynarodowych planach handlowych, takich jak Światowa Organizacja Handlu.

Ustawodawcy zrezygnowali z prób wprowadzenia języka, który zniósłby status stałych stosunków handlowych Rosji, co pozwoliłoby Stanom Zjednoczonym na podniesienie podatków od rosyjskiego importu powyżej kwoty przyznanej wszystkim członkom WTO. Czytaj więcej

READ  Wykonawca testamentu OJ Simpsona planuje walczyć z płatnościami na rzecz rodzin Brownów i Goldmanów.

Ustawa o finansowaniu rządu Stanów Zjednoczonych została uchwalona po powstaniu własnych Demokratów Pelosi przeciwko pomocy rządowej w wysokości 15,6 miliarda dolarów, ponieważ wiązałoby się to z rozdzieleniem pieniędzy do poszczególnych stanów. Pieniądze zostały wykorzystane na badania i przechowywanie szczepionek pod kątem potencjalnej przyszłej infekcji COVID-19.

Po kilkugodzinnym opóźnieniu Pelosi utorował drogę do natychmiastowego przekazania ukraińskich pieniędzy i 1,5 biliona dolarów „Omnibusa” w funduszach federalnych.

Demokraci mają nadzieję, że w przyszłym tygodniu ponownie rozważą pomoc COVID w odrębnym prawie.

„Godzina desperacji”

Cztery lata po administracji Trumpa największa ustawa o wydatkach rządu za prezydenta Joe Bidena odzwierciedla priorytety wydatkowe Demokratów.

Rosa Delaro, przewodnicząca Komisji Oceny Izby Reprezentantów, powiedziała, że ​​wydatki krajowe poza obronnością wzrosły o 6,7 procent w porównaniu z rokiem poprzednim, co jest największym wzrostem od czterech lat.

Pakiet pomocy dla Ukrainy „pomoże narodowi ukraińskiemu w jego najbardziej beznadziejnych czasach” – powiedział Delaro.

Republikanie również pochwalili ten ruch – rzadki widok dla obu partii w głęboko podzielonym Kongresie.

„Ten projekt ustawy powinien zostać przedstawiony na biurku prezydenta tak szybko, jak to możliwe w odpowiedzi na te agresywne działania”, powiedział Ken Calvert, czołowy republikanin z Podkomisji Bezpieczeństwa w Komitecie ds. Przydziałów.

Miał na myśli rosyjską okupację Ukrainy, a zwłaszcza zbombardowanie szpitala w środę. Niezastosowanie się do tego „niewątpliwie ujawniłoby globalną słabość” – dodał.

Ponieważ pieniądze dla rządu federalnego kończą się w piątek o północy, osoby kontrolujące Partię Demokratyczną jednogłośnie zatwierdziły również odrębne środki na finansowanie rządu do wtorku.

Było to postrzegane przede wszystkim jako środek porządkowy, dając tym samym urzędnikom Kongresu wystarczająco dużo czasu na wdrożenie szerszej ustawy o wszechmocy po przejściu Izby Reprezentantów i Senatu. To zadanie urzędnicze może zostać przedłużone poza termin o północy w piątek.

READ  Wynik Packers vs. Titans: aktualizacje na żywo, statystyki meczów, najciekawsze momenty, transmisja na żywo NFL dla „Thursday Night Football”

Shalanda Young, dyrektor ds. budżetu Białego Domu, która współpracowała z Kongresem, wezwała rząd do natychmiastowego zatwierdzenia pomocy i środków rządowych na Ukrainę oraz wysłania ich do Bidena w celu podpisania ustawy.

„Dwupartyjna ustawa finansowa jest świadectwem tego, że obie strony mogą współpracować, aby realizować ważne priorytety narodowe dla narodu amerykańskiego” – powiedział Young w oświadczeniu.

Omnibus Expenditure Plan zwiększy finansowanie priorytetów krajowych, w tym finansowanie infrastruktury przyjętej w ramach wcześniejszego dwustronnego środka mającego na celu odnowę dróg, mostów i Internetu szerokopasmowego w USA.

Plan obejmuje 730 miliardów dolarów na finansowanie niezwiązane z obronnością i 782 miliardy dolarów na wojsko USA.

W obliczu obaw, że Rosja i inni „źli aktorzy” mogą rozpocząć cyberataki na amerykańską infrastrukturę, rządowy projekt ustawy finansowej zwiększył budżet Agencji ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury o 568,7 mln USD do 2,6 mld USD w bieżącym roku podatkowym.

W swojej ciągłej próbie rozwikłania polityki imigracyjnej administracji Trumpa dotyczącej „pobytu w Meksyku” ustawa nie zapewniała dodatkowych funduszy na ośrodki śledcze imigracyjne, które wspierają plan, co zmusiło dziesiątki tysięcy imigrantów do czekania w Meksyku na azyl w USA. sprawy do rozwiązania. .

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Davida Morgana, Magini Price, Richarda Cowana i Susan Heavy, Raport dodatkowy Shubhama Galii w Bangalore; Montaż przez Scott Malone, Toina Siaku, Jonathan Odyssey i Bernard

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *