USA 2:0 Meksyk (24 marca 2024) Analiza meczu

the Zjednoczone państwo Reprezentacja mężczyzn w piłce nożnej nadal dominowała w Lidze Narodów CONCACAF i jej regionalnych rywalach Meksyk – po zwycięstwie 2:0 i trzecim z rzędu tytule w rozgrywkach na stadionie AT&T w Arlington w Teksasie w niedzielny wieczór.

Tylera Adamsa Thunderbolt strzelił gola w pierwszej połowie i Giovanniego Reiny Drugiego gola dodał po przerwie mocnym strzałem, zapewniając drużynie amerykańskiej zwycięstwo słynnym golem.Dos Cero„Rezultat i miara odkupienia po mało inspirującym zwycięstwie Jamajka W czwartek w półfinale Ligi Narodów.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Adams, który wszedł na boisko jako rezerwowy w przerwie meczu, powiedział: „Nie strzelam takich bramek przez cały czas, ale jestem szczęśliwy, że mogę dzisiaj zdobyć takiego gola”.

„Zawsze pojawiam się na ważnych meczach” – dodał Adams, który właśnie wrócił po kontuzji, aby grać w swoim klubie Bournemouth.

W rezultacie drużyna Gregga Berhaltera obroniła tytuł Europejskiej Ligi Narodów po zwycięstwie w dwóch pierwszych edycjach zawodów w latach 2021 i 2023 oraz przedłużeniu swojej serii meczów bez porażki z Meksykiem do rekordowych siedmiu meczów.

Adams, który po raz pierwszy od 475 dni wystąpił w barwach Stanów Zjednoczonych, pod koniec pierwszej połowy wywrócił grę do góry nogami, oddając oszałamiający strzał z dużej odległości i zdobywając bramkę. Guillermo Ochoa Dało to Amerykanom niewielkie prowadzenie w pierwszej połowie.

„Ludzie mają co do tego wiele znaków zapytania” – powiedział Adams. „Ale widząc, co robimy tydzień po tygodniu, kiedy mamy okazję współpracować, stale się rozwijamy”.

Gdy Meksyk próbował wrócić do gry, Reina wykorzystała słabe uderzenie z pola karnego i oddała strzał obok Ochoa w najbliższy słupek, podwajając wynik Amerykanina.

Sędzia Drew Fisher przerwał grę na krótko przed regulaminowym czasem gry, a następnie ponownie ją przerwał w dogrywce, zgodnie z drugim krokiem protokołu antydyskryminacyjnego CONCACAF po tym, jak z tłumu wielokrotnie słychać było antygejowskie okrzyki, gdy ten atakował amerykańskiego bramkarza. Matta Turnera Sam wykonywał rzuty od bramki.

READ  2022 US Open Leaderboard: relacje na żywo, dzisiejsze wyniki w golfa, aktualizacje z rundy 4 w The Country Club

Zeszłoroczny półfinał Ligi Narodów UEFA pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem w Las Vegas zakończył się około cztery minuty przed czasem z powodu skandów meksykańskich kibiców, którzy od lat obrażali bramkarzy przeciwnych drużyn.

Gracze UMSNT świętują po pokonaniu Meksyku w finale Ligi Narodów CONCACAF.

Po kontuzji prawego ścięgna podkolanowego, która wymagała dwukrotnej operacji, Adams nie grał w reprezentacji Stanów Zjednoczonych od Mistrzostw Świata w 2022 roku, zanim wszedł na boisko w 63. minucie w czwartek, a następnie opuścił boisko w 100. minucie z powodu ograniczenia liczby minut.

Jego występy w klubie były ograniczone do 21 minut między 11 marca 2023 r. a 13 marca, kiedy wrócił po kontuzji i przez 20 minut grał w barwach Bournemouth przeciwko Luton Town w angielskiej Premier League.

Adams dołącza do Josha Wolffa jako jedyny Amerykanin w ciągu ostatnich 40 lat, który strzelił swoje pierwsze dwa gole samobójcze El Tri; Adams strzelił także gola w towarzyskim meczu z Meksykiem we wrześniu 2018 roku.

Wciąż grający na limicie minut Adams został zastąpiony przez Johnny'ego Cardoso na początku drugiej połowy w niedzielę.

„Typowy Tyler, kłócimy się w szatni, a on chce grać więcej. Chłopaki zastanawiają się, dlaczego nie może grać więcej?” – powiedział Berhalter. „Chociaż bardzo chciałem go w grze, bo tak chciałem, jest to kwestia bezpieczeństwa. Chcemy mieć pewność, że wróci w zdrowy sposób, ponieważ ma wiele meczów do rozegrania”.

Berhalter zgodził się na maksymalny limit minut z Bournemouth. Adams powiedział, że w najbliższy weekend, kiedy wróci do gry w swoim klubie, prawdopodobnie będzie ograniczony do 60 minut.

Adams powiedział: „Opuszczenie boiska po pierwszej połowie było wyraźnie rozczarowujące, zwłaszcza po strzeleniu gola i pomocy drużynie”. „Więc tak, rozumiem, że musimy mądrze podchodzić do planu długoterminowego”.

Reina, który w tym sezonie wystąpił w zaledwie jednym meczu ligowym z Borussią Dortmund i Nottingham Forest, strzelił swojego ósmego gola w reprezentacji. Dośrodkowanie Christiana Pulisica zostało zablokowane przez obrońcę Johana Vazqueza. Piłka odbiła się od amerykańskiego napastnika Hajja Wrighta i wróciła do Vasqueza, który próbował wybić piłkę głową. Reina pozwoliła piłce odbić się i z 16 metrów pokonała Ochoę w najbliższy słupek.

READ  Gwiazda Philadelphia 76ers, James Harden, rozpromienił się na przyjęciu podczas swojego domowego debiutu – „Miłość, fani, czuje się jak w domu”

„To dobrze wpływa na dynamikę” – stwierdziła Reyna. „Jesteśmy w naszej podstawowej grupie przez jakiś czas i myślę, że wiemy, czego potrzeba, aby wygrywać duże mecze i turnieje, i mam nadzieję, że uda nam się to osiągnąć w Copa America i rozegrać tam świetną passę”.

Fisher początkowo otrzymał rzut karny za faul Anthony'ego Robinsona na Santiago Jimenezie wkrótce po bramce Reiny. Jednak po recenzji wideo Tatiany Guzman z Nikaragui sędzia unieważnił błąd i ukarał napastnika żółtą kartką za symulację.

W czwartek Berhalter dokonał pięciu zmian w swoim wyjściowym składzie w wygranym 3:1 dogrywce z Jamajką, dodając prawego obrońcę Serginho Desta, środkowego obrońcę Tima Reama, pomocników Adamsa i Reynę oraz napastnika Wrighta. Zastąpili Joe Scully'ego, Mylesa Robinsona, Yunusa Musę, Malika Tillmana i Folarina Baloguna.

Trener Meksyku Jaime Lozano sprowadził prawego obrońcę Jorge Sancheza i napastnika Hirvinga Lozano na miejsce Juliana Araujo i Juliana Quiñonesa.

Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Meksyk rozpoczną teraz przygotowania do letniego turnieju Copa America, który odbędzie się w Stanach Zjednoczonych w dniach 20 czerwca–14 lipca. Ponadto z niecierpliwością będą czekać na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2026 r., których współgospodarzem będą Stany Zjednoczone. Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada.

„Zanim się obejrzymy, nadejdzie rok 2026” – powiedział Berhalter.

W meczu o trzecie miejsce Jamajka pokonała Panamę 1:0 dzięki bramce Dextera Lembekissy w 41. minucie.

W tej historii wykorzystano informacje z Associated Press.