USA mogą w tym tygodniu sprzedawać ropę z rezerw awaryjnych – źródła

WASZYNGTON (Reuters) – Administracja Bidena planuje sprzedać ropę ze Strategic Petroleum Reserve w celu obniżenia cen paliwa przed wyborami do Kongresu w przyszłym miesiącu, poinformowały w poniedziałek trzy źródła zaznajomione z tą sprawą.

Jedno ze źródeł podało, że ogłoszenie prezydenta Joe Bidena ma nastąpić w tym tygodniu jako część odpowiedzi na wojnę Rosji z Ukrainą.

Sprzedaż obejmie pozostałe 14 milionów baryłek wcześniej ogłoszonych przez Bidena i największych w historii 180 milionów baryłek rezerw, które rozpoczęły się w maju.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Czwarte źródło podało, że administracja rozmawiała również z firmami naftowymi o sprzedaży dodatkowych 26 milionów baryłek ze sprzedaży nakazanej przez Kongres w roku podatkowym 2023, który rozpoczął się 1 października.

Departament Energii opublikuje również więcej szczegółów na temat ewentualnego wykupu ropy, odzwierciedlając chęć Białego Domu do walki z gwałtownie rosnącymi cenami pomp przy jednoczesnym wspieraniu lokalnych pracowników wiertniczych.

Rosnące detaliczne ceny benzyny pomogły pchnąć inflację do najwyższego poziomu od dziesięcioleci, stwarzając zagrożenie dla Bidena i jego kolegów Demokratów przed wyborami śródokresowymi z 8 listopada, podczas których starają się przejąć kontrolę nad Kongresem.

Biden powiedział w zeszłym tygodniu, że ceny benzyny są zbyt wysokie i że będzie miał więcej do powiedzenia na temat cięcia kosztów w tym tygodniu. David Turk, zastępca sekretarza ds. energii, również powiedział w zeszłym tygodniu, że administracja może w nadchodzących tygodniach i miesiącach korzystać ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej, jeśli będzie to konieczne do stabilizacji ropy.

Administracja rozmawiała z firmami energetycznymi o odkupieniu ropy do 2025 r. w celu uzupełnienia strategicznych rezerw ropy naftowej, podały źródła po tym, jak Biden w marcu ogłosił największą w historii sprzedaż, 180 milionów baryłek, w okresie od maja do października.

READ  Jack Dorsey odchodzi z zarządu Twittera - TechCrunch

Departament Energii wciąż ma na sprzedaż około 14 milionów baryłek ropy SPR z historycznego wydania, ponieważ sprzedaż spadła w lipcu i sierpniu z powodu świąt i upałów.

Ponadto Kongres kilka lat temu prawnie upoważnił administrację do sprzedaży kolejnych 26 milionów baryłek ropy SPR w roku podatkowym 2023, który rozpoczął się 1 października, a sprzedaż prawdopodobnie nastąpi wkrótce, podało jedno ze źródeł.

„Administracja ma małe okno przed okresem przejściowym, aby spróbować obniżyć ceny paliw lub przynajmniej udowodnić, że próbuje”, powiedział źródło zaznajomione z obradami Białego Domu. „Biały Dom nie lubi 4 dolarów za galon gazu i wskazał, że podejmie działania, aby temu zapobiec”.

Według AAA Automotive Group ceny benzyny w USA wynosiły w poniedziałek średnio około 3,89 dolara za galon, czyli o 20 centów więcej niż w zeszłym miesiącu i 56 centów niż rok temu w tym czasie. Ceny benzyny osiągnęły w czerwcu rekordową średnią powyżej 5,00 USD.

Departament Energii i Biały Dom nie odpowiedziały od razu na prośby o komentarz w sprawie sprzedaży.

W maju Departament Energii ogłosił, że jeszcze w tym roku ogłosi przetarg na odkupienie około jednej trzeciej ze sprzedaży 180 milionów baryłek. Następnie wskazała, że ​​dostawy będą wiązały się z niższymi cenami ropy i mniejszym popytem, ​​najprawdopodobniej po roku podatkowym 2023, który kończy się 30 września przyszłego roku. Dwa źródła podały, że wykupy mogą być kontynuowane do 2025 roku.

Urzędnicy Biden w ostatnich miesiącach wezwali również rafinerie ropy naftowej, w tym ExxonMobil (XOM.N)Szewron (CVX.N) i Valero (VLO.N) nie zwiększając eksportu paliw i ostrzegając ich, że może podjąć działania, jeśli fabryki nie gromadzą zapasów.

Administracja nie uchyliła ewentualnego zakazu eksportu benzyny i oleju napędowego, choć przeciwnicy takiego posunięcia twierdzą, że mogłoby to pogłębić kryzys energetyczny w Europie i podnieść ceny paliw w kraju.

READ  Źródło mówi, że amerykańscy naukowcy osiągają długo oczekiwany przełom w syntezie jądrowej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raport) Zgłosili Garrett Renshaw, Timothy Gardner, Laura Sanicola i Andrea Shalal; Montaż przez Sama Holmesa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *