Usługa Xbox Live została zatrzymana

Xbox Live, sieć gier wieloosobowych i multimediów firmy Microsoft, doświadczyła we wtorek problemów technicznych, ponieważ tysiące użytkowników zgłosiło problemy z dostępem do niej.

Według strony monitorującej Downdetector liczba zgłaszanych przez użytkowników problemów z usługą Xbox Live zaczęła się nasilać około 14:15 czasu wschodniego we wtorek. Do godziny 14:25 na stronie zarejestrowano ponad 23 000 raportów o awariach, z czego ponad trzy czwarte z nich wskazywało problemy z logowaniem. Niektórzy użytkownicy usługi Xbox Live zgłaszali komunikat o błędzie informujący, że usługa jest w trakcie „planowanej konserwacji”.

Inne usługi obsługiwane przez Microsoft, w tym Minecraft i Microsoft Store, również odnotowały wysoki poziom raportów o błędach użytkowników w Downdetector.

Oficjalne konto pomocy technicznej Xbox na platformie X Zostało opublikowane O 14:55 czasu wschodniego „Wiemy, że niektórzy użytkownicy zostali odłączeni od usługi Xbox Live. Badamy to!” Wiadomość skierowana była do użytkowników Strona stanu Xbox — który ostatecznie został zaktualizowany i poinformował, że o godzinie 14:07 czasu wschodniego zgłoszono poważną awarię w usłudze Konto i profil. „Być może nie będziesz mógł zalogować się do swojego profilu Xbox, połączenie może zostać rozłączone podczas logowania lub możesz napotkać inne powiązane problemy” – głosi komunikat na stronie stanu Xbox. „Funkcje wymagające logowania, takie jak większość gier, aplikacji i aktywności społecznościowych, nie będą dostępne”.

Firma Microsoft wymaga od użytkowników posiadania konta Xbox Live (które można skonfigurować bezpłatnie), aby grać w gry online i uzyskiwać dostęp do innych funkcji na konsoli Xbox, komputerze z systemem Windows i mobilnych aplikacjach Xbox.

Użytkownicy Xbox Live w mediach społecznościowych wyrażali swoje opinie na temat problemów technicznych:

READ  Granblue Fantasy: Versus Rising zapowiedziano na PS5, PS4 i PC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *