NFL przeprowadza „kompleksowy przegląd” po wyjściu z Copa America

Federacja Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych przeprowadzi kompleksową ocenę po rozczarowującym turnieju Copa America na własnym terenie, który „nie spełnił oczekiwań”.

Reprezentacja mężczyzn USA w pierwszym meczu pokonała Boliwię 2:0, ale potem przegrała 2:1 z Panamą i została pokonana 1:0 przez Urugwaj, walcząc o utrzymanie się w rozgrywkach.

Wynik ten, w połączeniu ze zwycięstwem Panamy nad Boliwią, spowodował, że Panama wyszła z fazy grupowej.

Głębiej

Zespół Stanów Zjednoczonych 0-1 Urugwaj: wnioski z porażki Stanów Zjednoczonych w Copa America

Zaledwie dwa lata dzielą nas od Mistrzostw Świata 2026 w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku, a pozycja Gregga Berhaltera jako głównego trenera znajduje się obecnie pod znaczną presją.

W oświadczeniu ligi NFL napisano: „Nasz występ w turnieju był poniżej naszych oczekiwań. Musimy spisać się lepiej.

„Przeprowadzimy kompleksową ocenę naszych wyników w Copa America oraz podpowiemy, jak najlepiej ulepszyć zespół i wyniki, patrząc w przyszłość na Mistrzostwa Świata w 2026 roku”.

„Wiemy, że możemy osiągnąć więcej, ale w tym turnieju nie pokazaliśmy tego, to takie proste” – powiedział Berhalter po odejściu swojej drużyny. „Patrzymy na scenę z fanami i wysoki poziom rywalizacji i powinniśmy to zrobić zrobione lepiej. Przeprowadzimy przegląd i dowiemy się, co poszło nie tak, ale to puste uczucie.” „Teraz na pewno”.

Zapytałem wcześniej Sportowiec Jeśli nadal wierzył, że jest właściwym człowiekiem i głosem do przewodzenia grupie, Berhalter odpowiedział: „Tak”.

Berhalter (50 l.) poprowadził reprezentację Stanów Zjednoczonych do 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, ale jego kontrakt wygasł pod koniec tego roku, częściowo z powodu jego interakcji ze skrzydłowym Gio Reyną.

Reyna został prawie wyrzucony z Pucharu Świata za swoje zachowanie po tym, jak został poinformowany, że nie będzie starterem reprezentacji USA w jej pierwszym meczu z Walią. Brak wysiłku Reyny na kolejnych sesjach treningowych doprowadził do jego wyrzucenia z drużyny, ale Berhalter zdecydował się zatrzymać Reynę w Katarze.


Relacje między Berhalterem i Reiną zostały omówione w recenzji po Pucharze Świata (Ersin Erturk/Agencja Anadolu za pośrednictwem Getty Images)

Po turnieju trener mówił o problemach, nie wymieniając nazwiska Reyny, podczas części konferencji przywódców składającej się z pytań i odpowiedzi, która odbywała się zgodnie z zasadami Chatham House, co zazwyczaj oznaczało, że wszelkie komentarze były nierejestrowane. Jednak te komentarze zostały opublikowane, Sportowiec Według doniesień Reina jest zawodnikiem, o którym mówił Berhalter.

READ  Luka Doncic potrzebuje więcej Mavericków, a on jest taki sam w kwalifikacjach

Podążając za tymi historiami, rodzice Reyny – byli zawodnicy reprezentacji USA Claudio i Daniel Reyna, wieloletni przyjaciele Berhaltera i jego żony Rosalind Berhalter – zgłosili byłemu dyrektorowi sportowemu Federacji Piłki Nożnej USA Erniemu Stewartowi o incydencie z 1992 r., podczas którego Berhalter kopnął Rosalind podczas meczu walka, gdy oboje mieli rok. Pierwsza walka na Uniwersytecie Północnej Karoliny.

Doprowadziło to do dochodzenia przeprowadzonego przez Federację Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych, które ostatecznie stwierdziło, że Berhalter otrzymał zielone światło na ponowną nominację.

Kapitan Christian Pulisic, który strzelił gola w pierwszym zwycięstwie nad Boliwią, ale nie był w stanie pomóc w dwóch niespójnych występach, które nastąpiły później, ubolewał nad swoją niemożnością znalezienia „rozwiązania” w ostatniej tercji boiska przeciwko Urugwajowi.

Pulisic powiedział: „Dobrze rozpoczęliśmy mecz i włożyliśmy wiele wysiłku, ale pod koniec meczu nie byliśmy na wymaganym poziomie. Czułem, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, ale nie mogliśmy znaleźć rozwiązań, aby strzelić gola”.

Zapytany, dokąd zmierza zespół, odpowiedział: „Chodzi o odpoczynek, przegrupowanie i ponowne odnalezienie tożsamości”.


Pulisic nie był w stanie pomóc Stanom Zjednoczonym w rozwoju (Michael Reeves/Getty Images)

Bramkarz Matt Turner wyraził swoje wsparcie dla Berhaltera i obecnego personelu, aby wszystko naprawili.

„Nie widzę żadnego problemu w kierunku, w jakim zmierzamy. Kiedy na boisku w każdym meczu, który gramy na tym turnieju, dochodzi do takiej walki, to wiele mówi o tym, jak menadżer nas przygotował” – powiedział Turner.

Rozmawia z obrońcą Chrisem Richardsem SportowiecWierzy także, że następuje postęp.

„Każdy mecz to krok naprzód, niezależnie od wyniku” – powiedział. „Myślę, że z każdego meczu można się wiele nauczyć, ponieważ ludzie lubią nas krytykować ze względu na to, kim jesteśmy, a my to akceptujemy i nie poddajemy się. ”

READ  Ten Hag bierze na cel Chuaminiego w głównym wątku Man United; Real Madryt optymistycznie podchodzi do Mbappe

„Staramy się nie wsłuchiwać za bardzo w hałas z zewnątrz. Mogą mówić, co chcą, ale każdy mecz i każdy trening to krok do przodu bez względu na wynik”.

Kop głębiej

Głębiej

Najbardziej bolesne straty reprezentacji USA w piłce nożnej od 1985 do 2017 roku

Pomocnik Weston McKennie jest otwarty na temat kolejnych kroków, ale chętnie kontynuowałby grę pod wodzą Berhaltera, jeśli taki zostanie obrany kierunek.

„Myślę, że wszyscy czujemy się dobrze w towarzystwie Grega i wszyscy go rozumiemy, a jest z nami od dawna” – powiedział Sportowiec„Poprowadził zespół znacznie do przodu w stosunku do miejsca, w którym zaczynaliśmy cztery lub pięć lat temu.

„Myślę, że relacja, jaką z nim mamy, jest najważniejsza, mieć trenera, który potrafi pokonać wszelkie przeszkody i wysłuchać jego rad. Dlatego myślę, że cokolwiek się stanie, tak się stanie, ale gdyby to on był trenerem, wszyscy bylibyśmy nim szczęśliwi, wstaliśmy, otrzepaliśmy się z kurzu, uczyliśmy się i dalej szliśmy do przodu.”

„Nie możesz tak naprawdę próbować żyć przeszłością, nie myśleć o odległej przyszłości, po prostu próbować żyć w teraźniejszości i stopniowo stawać się lepszym i zobaczyć, dokąd nas to zaprowadzi”.

Reprezentacja USA w piłce nożnej ma rozegrać dwa mecze towarzyskie we wrześniu przyszłego roku z Kanadą w Kansas City 7 września, a trzy dni później spotka się z Nową Zelandią w Cincinnati.

(Zdjęcie na górze: John Dorton/ISI Photos/USSF/Getty Images dla USSF)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *